SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Pufa Gufram Magritta Rouge Zobacz większe

Pufa Gufram Magritta Rouge

KOD: 250sdguframmagrittarouge

ID: 134089

Rok produkcji1970
Rodzaj meblaPufa
ProjektantSebastián Matta
ProducentGufram

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Gufram Magritta Rouge

Pufa z poliuretanu

Rodzaj: Pufa
Projektant: Sebastián Matta
Rok produkcji: 1970

Opis

MAgriTTA to rzeźba-fotel, hołd dla surrealizmu. Zielone jabłko i czarny melonik, powtarzające się elementy figuratywne w pracach René Magritte'a, zostały połączone przez wizjonerską wyobraźnię Sebastiána Matty w nowe siedzisko, wykonane z pianki poliuretanowej i obite wełną bouclé. Oprócz klasycznej wersji z zieloną tapicerką, Gufram koloruje również MAgriTTA na żółto i czerwono, dodając do katalogu MAgriTTA Rouge i MAgriTTA Jaune.

Zabawa z nieoczekiwanym skojarzeniem – jabłko w kapeluszu? – a z wyobcowaniem wymiarowym – jabłko, które jest tak duże jak kapelusz czy kapelusz, który jest mały jak jabłko? – Matta potrafi przełożyć oszustwo, żart i iluzję prac Magritte'a na obiekt projektowy. 

Kapelusz ABS pełni rolę konstrukcji, a jabłko, wykonane z miękkiej pianki poliuretanowej i obite elastyczną tkaniną, staje się wygodnym i miękkim siedziskiem.

Nazwa MagriTTA – napisane z charakterystycznym użyciem wielkich i małych liter łączy nazwiska Matta i Magritte, wzmacniając w ten sposób hołd wielkiego artysty dla innego wielkiego artysty. Poprzez reedycję MagriTTA Gufram kontynuuje swoją drogę do waloryzacji i odzyskania międzynarodowych ikon radykalnego designu, pozycjonując się w ten sposób w centrum ponownego odkrycia tego istotnego dla historii wzornictwa przemysłowego ruchu. 

Chilijski architekt, malarz i projektant Matta był protagonistą najważniejszych nurtów artystycznych XX wieku: w Paryżu należał do wybitnych osobowości surrealizmu; na początku II wojny światowej wpłynął w Nowym Jorku na narodziny abstrakcyjnego ekspresjonizmu; po wojnie wrócił do Europy i osiadł we Włoszech, gdzie pełnił rolę łącznika między ekspresjonizmem abstrakcyjnym a abstrakcjonizmem włoskim. Jego prace wystawiane są w najważniejszych muzeach świata, m.in.: MOMA w Nowym Jorku, Centre Pompidou w Paryżu, Muzeum Sztuk Pięknych w San Francisco i National Art Gallery w Rzymie.

Kolekcja Iconical prezentuje te elementy, które interpretują i podtrzymują życie oraz pulsują profanacją ducha radykalnego designu. Do zbiorowej wyobraźni weszły już arcydzieła włoskiego designu, a także nowe domowe rzeźby, które – pod względem językowym i tożsamościowym – wykazują elektywne pokrewieństwo z produktami, które są wystawiane w najważniejszych muzeach na świecie. Te elementy wystroju wnętrz - realizowane wyłącznie ręcznie - reprezentują magiczne spotkanie sztuki i designu, które jest częścią DNA Gufram.

Filmy

Tagi

Gufram, Ikoniczny, Sofy i Fotele, Pufy, Pufy, Pufy W Stylu Współczesnym, Pufy Z Tkaniny, Pufy Wełniane, Pufy Z Materiałów Syntetycznych, Pufy Z Poliuretanu (PU), Pufy Tapicerowane, Pufy Okrągłe

Napisz opinię

Pufa Gufram Magritta Rouge

Pufa Gufram Magritta Rouge

MAgriTTA to rzeźba-fotel, hołd dla surrealizmu. Zielone jabłko i czarny melonik, powtarzające się elementy figuratywne w pracach René Magritte'a, zostały połączone przez wizjonerską wyobraźnię Sebastiána Matty w nowe siedzisko, wykonane z pianki poliuretanowej i obite wełną bouclé. Oprócz klasycznej wersji z zieloną tapicerką, Gufram koloruje również MAgriTTA na żółto i czerwono, dodając do k...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek