SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Gufram Poltrona Zobacz większe

Fotel Gufram Poltrona

KOD: 250sdguframpoltrona

ID: 134083

Rok produkcji2014
Rodzaj meblaFotel
ProjektantAlessandro Mendini
ProducentGufram

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Gufram Poltrona

Fotel z poliuretanu z podłokietnikami

Rodzaj: Fotel
Projektant: Alessandro Mendini
Rok produkcji: 2014

Opis

Totemiczne i symboliczne siedzisko Poltrona to domowy tron, który żyje kontrastem między lekkością poliuretanu a „prawdziwym” wykończeniem z marmuru kararyjskiego: złudzeniem optycznym, dotykowym zwarciem, które jest możliwe tylko dzięki Guflac, specjalnej farbie opatentowanej przez Gufram, która pozwala nadać poliuretanowi wygląd skóry przy zachowaniu jego elastyczności i miękkości. Poltrona jest dekorowana w całości ręcznie i tylko doświadczenie rzemieślników Gufram może stworzyć wykończenie, które jest doskonale podobne do prawdziwego marmuru, nawet jeśli waży tylko 50 kg.

INFORMACJE TECHNICZNE

Fotel z miękkiego poliuretanu, wykończony i ozdobiony ręcznie Guflakiem.

CZY WIESZ, ŻE
1. Pochodzi z unikatowego mebla wykonanego dla okładka numeru Casabelli z 1974 roku.
2. Zaprojektowany przez słynnego projektanta i architekta Alessandro Mendiniego.
3. Edycja Black & Gold została wyprzedana w ciągu roku.
4. Na z okazji 50. urodzin Guframa wyprodukowano specjalną edycję z „prawdziwego” marmuru kararyjskiego.
5. Dekoracja wykonana w całości ręcznie; dlatego każda Poltrona jest unikatowa.
6. Efekt marmuru wygląda tak realnie, ponieważ jest wykonany z Guflac, specjalnej, opatentowanej przez Gufram farby, która pozwala nadać poliuretanowi wygląd skóry przy jednoczesnym zachowaniu jego miękkości.
7. To najlżejszy marmurowy fotel na świecie. Waży tylko 50 kg.
8. Był bohaterem retrospektywy o Mendini w Korei, którą odwiedziło 100 000 osób.
9. Wygląda tak jak marmur, że oszukał przewoźnika ze słynnego muzeum : zaniepokojony jego ciężarem przewidział użycie dźwigu do jego przenoszenia.

Kolekcja Ikoniczna przedstawia te dzieła, które interpretują i utrzymują przy życiu i pulsują profanującego ducha radykalny projekt. Do zbiorowej wyobraźni weszły już arcydzieła włoskiego designu, a także nowe domowe rzeźby, które – pod względem językowym i tożsamościowym – wykazują elektywne pokrewieństwo z produktami, które są wystawiane w najważniejszych muzeach na świecie. Te elementy wystroju wnętrz - realizowane wyłącznie ręcznie - reprezentują magiczne spotkanie sztuki i designu, które jest częścią DNA Gufram.

Alessandro Mendini

Alessandro Mendini - zdjęcie projektantaAlessandro urodził się w Mediolanie w 1931 roku i ukończył studia w 1959 roku. Jest architektem, artystą, projektantem i kierownikiem projektów, teoretykiem i dziennikarzem. Swój zawód rozpoczął w pracowni Nizzoli. W 1970 roku zrezygnował z planowania, aby skoncentrować się na dziennikarstwie związanym z architekturą i designem: redagował Casabellę, Modo i Domus, przez które przekazywał swoje idee odnowienia świata designu. Wraz z Branzim i Sottsassem oraz jego obecnością w Global Tools i Radical Design, był główną siłą stojącą za renowacją włoskiego designu w latach 80-tych. Pod koniec lat 70. wrócił do projektowania i różnych projektów, aw 1979 dołączył do Alchimia Studio. Ta grupa radykalnych projektantów w latach 80-tych w Memphis zdenerwowała projektantów funkcjonalistycznych, projektując przedmioty dla czystej przyjemności artystycznej, odwołując się do kultury popularnej i kiczu. Było to znacznie poza normami produkcji przemysłowej i praktyczności. Z Alchimą tworzył obiekty, meble, otoczenia, obrazy, instalacje i prace architektoniczne. Wśród jego najważniejszych prac w tym okresie znalazły się Muzeum Groningen i ponowne wymyślenie wizerunku Alessiego, dla którego jest konsultantem metaprojektowym. W 1989 roku wraz z bratem Francesco otworzył Atelier Mendini w Mediolanie i kontynuował karierę jako wyrafinowany, popowy projektant. Kluczowym elementem jest zawsze sprytna hybryda sztuki i designu, dzięki której powstają popularne przedmioty, które osiągają wielki sukces komercyjny. Zmarł 18 lutego 2019 r.

Filmy

Tagi

Gufram, Alessandro Mendini, Ikoniczny, Sofy i Fotele, Wyposażenie Budynków Publicznych, Fotele, Fotele Wypoczynkowe, Fotel, Fotele Styl Współczesny, Fotele z Materiałów Syntetycznych, Fotele Poliuretanowe (PU), Fotele z Podłokietnikami, Fotele Fotele

Napisz opinię

Fotel Gufram Poltrona

Fotel Gufram Poltrona

Totemiczne i symboliczne siedzisko Poltrona to domowy tron, który żyje kontrastem między lekkością poliuretanu a „prawdziwym wykończeniem z marmuru kararyjskiego: złudzeniem optycznym, dotykowym zwarciem, które jest możliwe tylko dzięki Guflac, specjalnej farbie opatentowanej przez Gufram, która pozwala nadać poliuretanowi wygląd skóry przy zachowaniu jego elastyczności i miękkości. Poltrona...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek