SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Gufram Nordic Pratone Zobacz większe

Fotel Gufram Nordic Pratone

KOD: 250sdguframnordicpratone

ID: 134086

Rok produkcji2016
Rodzaj meblaFotel
ProjektantPietro Derossi
ProjektantGiorgio Ceretti, Riccardo Rosso
ProducentGufram

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Gufram Nordic Pratone

Fotel do salonu

Rodzaj: Fotel
Projektant: Pietro Derossi, Giorgio Ceretti, Riccardo Rosso
Rok produkcji: 2016

Opis

Unikalny i niekonwencjonalny szezlong, który do tej pory nie znalazł namiastki, Pratone stał się wzorcowym parametrem w historii designu. Włączony przez Vitra Design Museum do 100 arcydzieł historii designu, jest to przedmiot „nie z pudełka”, który zachowuje swoją rzemieślniczą duszę: w rzeczywistości każde z 42 długich i miękkich źdźbeł trawy, w których można się zanurzyć jest obrabiany i wykańczany ręcznie, podobnie jak metka Pratone, wygrawerowana na podstawie każdego modułu. Swoją jasną zieleń i miękkość źdźbeł trawy uzyskuje się poprzez malowanie Guflac, specjalną i unikatową farbą opatentowaną przez firmę Gufram, która umożliwia nadanie poliuretanowi wyglądu skóry przy jednoczesnym zachowaniu jego elastyczności i miękkości.

INFORMACJE TECHNICZNE

Sofa z miękkiego poliuretanu wykończona ręcznie Guflac.

CZY WIESZ, ŻE
1. Zaprojektowany w 1966 roku jako ironiczna reinterpretacja tradycyjnych kanap salonowych.
2. Jest to wyjątkowy typ siedziska, którego do tej pory nie znalazła namiastka.
3. Jest w całości zmontowany i wykończony ręcznie.
4. Wykonany jest z 42 miękkich źdźbeł trawy.
5. Aby zrobić jeden Pratone potrzeba 5 tygodni.
6. Aby zachować jego autentyczność, etykieta „Pratone” jest wciąż grawerowana ręcznie.
7. Znajduje się na okładce katalogu epickiej wystawy Włochy: The New Domestic Landscape w MoMA w Nowym Jorku w 1972 roku.
8. Był wystawiany w niektórych z najważniejszych muzeów na świecie, takich jak Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago.
9. Z okazji 50. urodzin Guframa Pratone zamarł i tak narodził się Nordic Pratone w całkowicie białej wersji.

Kolekcja Ikoniczna prezentuje te dzieła, które interpretują, utrzymują przy życiu i pulsują profanujący duch radykalnego designu. Do zbiorowej wyobraźni weszły już arcydzieła włoskiego designu, a także nowe domowe rzeźby, które – pod względem językowym i tożsamościowym – wykazują elektywne pokrewieństwo z produktami, które są wystawiane w najważniejszych muzeach na świecie. Te elementy wystroju wnętrz - wykonane wyłącznie ręcznie - reprezentują magiczne spotkanie sztuki i designu, które jest częścią DNA Gufram.

Filmy

Tagi

Gufram, Pietro Derossi, Ikoniczny, Sofy i fotele, Meble do budynków publicznych, Łatwe krzesła, Fotele wypoczynkowe, Fotele wypoczynkowe, Krzesła wypoczynkowe, Styl współczesny Krzesła do foteli, Krzesła z materiałów syntetycznych, Krzesła z poliuret

Napisz opinię

Fotel Gufram Nordic Pratone

Fotel Gufram Nordic Pratone

Unikalny i niekonwencjonalny szezlong, który do tej pory nie znalazł namiastki, Pratone stał się wzorcowym parametrem w historii designu. Włączony przez Vitra Design Museum do 100 arcydzieł historii designu, jest to przedmiot „nie z pudełka, który zachowuje swoją rzemieślniczą duszę: w rzeczywistości każde z 42 długich i miękkich źdźbeł trawy, w których można się zanurzyć jest obrabiany i wy...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek