SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sofa Gufram La Cova Zobacz większe

Sofa Gufram La Cova

KOD: 250sdguframlacova

ID: 134078

Rok produkcji1972
Rodzaj meblaSofa
ProjektantGianni Ruffi
ProducentGufram

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Gufram La Cova

Zakrzywiona sofa

Rodzaj: Sofa
Projektant: Gianni Ruffi
Rok produkcji: 1972

Opis

To arcydzieło Gianniego Ruffiego z 1972 r., edytowane przez Guframa w limitowanej edycji, jest prawdziwym dziełem sztuki wystawianym w wielu muzeach na całym świecie.
La Cova to miejsce, przestrzeń, w której można może czuć się chroniony; jest to zarówno fizyczny, jak i urojony wymiar absolutnego relaksu. Cała konstrukcja, lekka i miękka, bo w całości wykonana z poliuretanu, jest tapicerowana tkaniną, na której w spiralną ścieżkę ręcznie szytych jest tysiące filcowanych ścinków; z tego powodu każda La Cova jest inna od drugiej, a każda z nich reprezentuje świat.

INFORMACJE TECHNICZNE
Miłosne gniazdo z miękkiego poliuretanu tapicerowane ręcznie szytymi ścinki tkaniny.
Odpinane jajka z miękkiego poliuretanu pokryte tkaniną. 

CZY WIESZ, ŻE
1. Oryginalny egzemplarz z 1972 roku został sprzedany na aukcji za rekordową cenę 100 000 euro.
2. La Cova to nie tylko siedzisko, szezlong, leżanka, ale też miejsce. 
3. Jest to gigantyczne gniazdo z miękkiego poliuretanu o harmonijnie nieregularnym, organicznym i naturalnym kształcie.
4. Każda La Cova różni się od innych, ponieważ tysiące kawałków materiału, z których jest wykonana, podąża idealny, ale nigdy nie zdefiniowany z góry wzór i są w całości szyte ręcznie.
5. La Cova to nie tylko obiekt Designu, ale dzieło sztuki, ponieważ zostało zaprojektowane przez Gianni Ruffi, znanego przedstawiciela Arte Povera.
6. Plotka głosi, że Serge Gainsbourg miał jeden, który spędzał całe noce szaleństwa...
7. Jest wystawiony w Musée des Beaux Arts w Montrealu w Kanadzie.

Kolekcja Iconical przedstawia te elementy, które interpretują i podtrzymują życie oraz pulsują profanującego ducha radykalnego designu. Do zbiorowej wyobraźni weszły już arcydzieła włoskiego designu, a także nowe domowe rzeźby, które – pod względem językowym i tożsamościowym – wykazują elektywne pokrewieństwo z produktami, które są wystawiane w najważniejszych muzeach na świecie. Te elementy wystroju wnętrz - realizowane wyłącznie ręcznie - reprezentują magiczne spotkanie sztuki i designu, które jest częścią DNA Gufram.

Filmy

Tagi

Gufram, Gianni Ruffi, Ikoniczny, Sofy i Fotele, Sofy, Sofy, Sofy Materiałowe, Sofy Zakrzywione

Napisz opinię

Sofa Gufram La Cova

Sofa Gufram La Cova

To arcydzieło Gianniego Ruffiego z 1972 r., edytowane przez Guframa w limitowanej edycji, jest prawdziwym dziełem sztuki wystawianym w wielu muzeach na całym świecie. La Cova to miejsce, przestrzeń, w której można może czuć się chroniony; jest to zarówno fizyczny, jak i urojony wymiar absolutnego relaksu. Cała konstrukcja, lekka i miękka, bo w całości wykonana z poliuretanu, jest tapicerowana...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek