STÓŁ

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stolik kawowy Gufram MASSOLO Zobacz większe

Stolik kawowy Gufram MASSOLO

KOD: 250sdguframmassolo

ID: 195735

Rok produkcji1974
ProjektantPiero Gilardi
ProducentGufram

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Gufram MASSOLO

Stolik kawowy

Dane techniczne

97x66x36 cm, 13 kg | 38,2x26x14,2 cala, 29 funtów

Opis

Massolo to blok „prawdziwego” porfiru, który podkreśla ironię i miłość do surrealizmu, które zawsze były jedną z cech produkcji Guframa. Każde Massolo to unikatowe dzieło, wykonane ręcznie przez zgrubne ciosanie bloku poliuretanu, na który nakłada się 12 warstw ociekającej farby w 8 różnych kolorach, aby uzyskać pożądany kolor i połysk. Napis PORFIDO na powierzchni – również wykonany ręcznie – potęguje jego surrealizm.

INFORMACJE TECHNICZNE
Stolik do herbaty z miękkiego poliuretanu, wykończony i ozdobiony ręcznie Guflakiem.

CZY WIESZ, ŻE
1. Przedstawia blok błyszczącej skały wydobywany w kamieniołomie.
2. Jest to jedyny blok porfirowy, który jest… miękki, bo wykonany z poliuretanu.
3. Nawet jeśli jest doskonale podobny do skały, waży tylko 13 kilogramów i można go bardzo łatwo przenosić.
4. Aby uzyskać efekt skały, blok poliuretanowy jest w całości ręcznie ociosany na szorstko.
5. Z tego powodu każde Massolo jest dziełem wyjątkowym.
6. Błyszczący efekt powierzchni uzyskuje się poprzez nasączenie 12 warstwami farby w 8 różnych kolorach.
7. Zaprojektował go artysta Piero Gilardi, przedstawiciel Arte Povera.
8. Jeden kawałek jest przechowywany w Schaudepot kampusu Vitra.

Ikoniczna kolekcja prezentuje te dzieła, które interpretują i utrzymują przy życiu i pulsują profanującego ducha radykalnego designu. Do zbiorowej wyobraźni weszły już arcydzieła włoskiego designu, a także nowe domowe rzeźby, które – pod względem językowym i tożsamościowym – wykazują elektywne pokrewieństwo z produktami, które wystawiane są w najważniejszych muzeach na świecie. Te elementy wystroju wnętrz - realizowane wyłącznie ręcznie - reprezentują magiczne spotkanie sztuki i designu, które jest częścią DNA Gufram.

Tagi

Gufram, Piero Gilardi, Iconical, Wyposażenie budynków użyteczności publicznej, Stoły i krzesła, Stoliki kawowe, Stoliki wypoczynkowe, Stolik kawowy, Stolik wypoczynkowy, Stoliki kawowe w stylu współczesnym, Stoliki kawowe z tworzywa sztucznego, Stoliki kawowe z poliuretanu (PU), Stoliki boczne Bistro, Prostokątne Stoliki kawowe, Stoliki kawowe niskie, Stoliki boczne, Stoliki wypoczynkowe w stylu współczesnym, Stoliki wypoczynkowe z materiałów syntetycznych, Stoliki wypoczynkowe z poliuretanu (PU)

Napisz opinię

Stolik kawowy Gufram MASSOLO

Stolik kawowy Gufram MASSOLO

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek