SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sofa Gufram Leonardo Zobacz większe

Sofa Gufram Leonardo

KOD: 250sdguframleonardo

ID: 134082

Rok produkcji1969
Rodzaj meblaSofa
ProjektantStudio65
ProducentGufram

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Gufram Leonardo

Sofa modułowa z poliuretanu

Rodzaj: Sofa
Projektant: Studio65
Rok produkcji: 1969

Dane techniczne

280x140x35 cm, 68 kg | 110,2x55,1x13,7 cala, 150 funtów

Opis

Leonardo to wizjonerska interpretacja modułowych kanap, która celebruje, dekonstruuje i wywyższa amerykańską flagę i jej pozytywne wartości. Ta kanapa pozbawiona łączeń i ograniczeń konstrukcyjnych jest ponadto wyraźnym nawiązaniem do Człowieka witruwiańskiego Leonarda da Vinci, ponieważ jej moduły pochodzą z dwóch koncentrycznych okręgów wpisanych w kwadrat. Leonardo, ikona wędrownej wystawy Pop Art Design, która od lat podróżuje po świecie, jest domową rzeźbą o bogatym znaczeniu, która nie wyrzeka się swoich miękkich konotacji, ponieważ jest w całości wykonana z ręcznie malowanego poliuretanu.

INFORMACJE TECHNICZNE
Kanapa modułowa z miękkiego poliuretanu, wykończona i ozdobiona Guflakiem.

CZY WIESZ, ŻE
1. Oryginalny prototyp z 1969 r. jest przechowywany w Vitra Design Museum.
2. Znajduje się na okładce katalogu legendarnej wędrownej wystawy Pop Art Design. 
3. Nazwa Leonardo wzięła się stąd, że jej kompozycja nawiązuje do proporcji Człowieka witruwiańskiego Leonarda Da Vinci.
4. Użycie flagi amerykańskiej to celebracja wolności. 
5. Dekoracja z Guflakiem nadal jest wykonywana ręcznie przy użyciu oryginalnych szablonów.
6. Leonardo jest wykonany z pojedynczych elementów, które można dowolnie składać, ponieważ nie mają haczyków. 
7. Ponieważ jest wykonany z poliuretanu, jest lekki i można go łatwo przenosić.

Kolekcja Ikoniczna przedstawia te dzieła, które interpretują, utrzymują przy życiu i pulsują profanujący duch radykalnego designu. Do zbiorowej wyobraźni weszły już arcydzieła włoskiego designu, a także nowe domowe rzeźby, które – pod względem językowym i tożsamościowym – wykazują elektywne pokrewieństwo z produktami, które są wystawiane w najważniejszych muzeach na świecie. Te elementy wystroju wnętrz - realizowane wyłącznie ręcznie - reprezentują magiczne spotkanie sztuki i designu, które jest częścią DNA Gufram.

Filmy

Tagi

Gufram, Studio65, Ikoniczny, Sofy i Fotele, Sofy, Meble do budynków użyteczności publicznej, Meble hotelowe, Sofy do poczekalni, Sofy hotelowe, Sofy, Sofy do poczekalni, Sofy hotelowe, Sofy w stylu współczesnym, Sofy z materiałów syntetycznych, Sofy

Napisz opinię

Sofa Gufram Leonardo

Sofa Gufram Leonardo

Leonardo to wizjonerska interpretacja modułowych kanap, która celebruje, dekonstruuje i wywyższa amerykańską flagę i jej pozytywne wartości. Ta kanapa pozbawiona łączeń i ograniczeń konstrukcyjnych jest ponadto wyraźnym nawiązaniem do Człowieka witruwiańskiego Leonarda da Vinci, ponieważ jej moduły pochodzą z dwóch koncentrycznych okręgów wpisanych w kwadrat. Leonardo, ikona wędrownej wystawy...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek