PAOLO CASTELLI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 25 - 44 z 44 elementów
Pokazuje 25 - 44 z 44 elementów

PAOLO CASTELLI

Producent: Paolo Castelli

Paolo Castelli SpA to włoska firma, lider w światowym wykonawstwie oraz w sektorze projektowym we Włoszech i za granicą, zarządzająca dużymi projektami prywatnymi i publicznymi pod klucz, w tym indywidualnymi meblami dla hoteli, wysokiej klasy projektów mieszkaniowych, biur, muzeów, obiektów morskich . Firma produkuje również meble i oświetlenie dla własnej zarejestrowanej marki, które co roku prezentowane są na targach Salone del Mobile, Imm Cologne, Salone del Mobile di Shanghai. Zrodzona z długiej, 140-letniej rodzinnej tradycji w branży meblarskiej i kontraktowej, firma przez lata potrafiła wykorzystać zmiany rynkowe – między rzemiosłem a przemysłem – stając się dynamiczną i elastyczną instytucją, zdolną do wyburzenia budynku , przebuduj go i wyposaż zgodnie z logiką „globalnej inżynierii wartości”, aby zapewnić odpowiednią usługę „pod klucz”.
Rodzina RomanaPaolo Castelli SpA, zanim stała się firmą, reprezentuje historię rodziny i rozpoczęła się tradycja w latach bezpośrednio po zjednoczeniu Włoch pod koniec XIX wieku. W 1887 r. Ettore Castelli postanowił otworzyć w Bolonii sklep z meblami, wprowadzając nie tylko warsztat, ale specyficzny „know-how”, który istnieje od ponad wieku. W XX wieku rodzina Castelli dostosowała firmę do zmian i trendów tamtych czasów, zachowując jednak jej know-how i wymiar rzemieślniczy, które zawsze charakteryzowały jej działalność od momentu jej założenia.
W 1994 roku młody Paolo, Ettore's prawnuk i przedostatni z siedmiu braci, tuż po ukończeniu nauk politycznych, otrzymał zadanie ponownego podniesienia statusu Modular, rodzinnej firmy sukienniczej. W ciągu kilku lat zrównoważył firmę i miał intuicję: połączyć Modular z Domodinamicą, stowarzyszeniem specjalizującym się w urządzaniu i projektowaniu. Z tego pomysłu powstała bogata kolekcja ikon, które zapisały się w historii designu, w tym prestiżowe kreacje autorstwa znanych projektantów, a obecnie goszczące w wielkich muzeach na całym świecie.
W 2011 roku związek Modular i Domodinamica stała się Paolo Castelli SpA, firmą z siedzibą w Ozzano dell'Emilia, która zajmuje się projektowaniem, projektowaniem produktów i projektami generalnego wykonawstwa. Cytując słowa Castelli, „rękodzieło to sztuka”. Paolo Castelli SpA stawia po pierwsze na know-how zaufanych sieci rzemieślników, pracujących kilka kilometrów od siedziby firmy, a po drugie na kreatywność wielkich artystów i projektantów, takich jak Michele De Lucchi, Luigi Cerri, Stefano Giovannoni i Luca Scacchetti, który zaprojektował dla Domodinamiki, żeby wymienić tylko kilka. Atuty, które umożliwiły firmie rozwój we Włoszech i za granicą, polegają na zdolności do pracy nad złożonymi projektami bez utraty rzemieślniczego podejścia do produkcji, przy absolutnej dbałości o wysoką jakość i detale. W rzeczywistości firma stała się jednym z najlepszych wyrazów Made in Italy.
Po ponad 100 latach starożytny „savoir faire” znajduje swój najwyższy wyraz w laboratorium, w którym realizowane są projekty na zamówienie : od małych ekskluzywnych dostaw po duże projekty dla hoteli, bibliotek, statków, muzeów, lotnisk, aż do Expo 2015. W rzeczywistości wnętrze Pawilonu Włoskiego na Wystawie Powszechnej stanowi arcydzieło „Made in Bologna”, będąc jednym z największe wyzwania Paolo Castelli: „to było jak budowanie Wieży Eiffla”.
InspiracjaKolekcja została zaprezentowana podczas Milan Furniture Show 2012, jest wyselekcjonowaną kolekcją mebli i unikatowych przedmiotów artystycznych do wyrafinowanych prywatnych rezydencji i dostaw w kontrakcie pole. Kolekcja jest „inspirowana” gustami projektowymi architektów żyjących między Londynem a Paryżem na przełomie lat trzydziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku – wielkich mistrzów kalibru Le Corbusiera, Franka Lloyda Wrighta, Van Der Rohe, Gio Pontiego, Carlo Scarpa ,.. – w nowoczesnej reinterpretacji, z dużą dbałością o szczegóły i nowe style mieszkania międzynarodowej klienteli. Akcesoria meblowe będące w coraz większym stopniu obiektami wyrafinowanej syntezy artystycznej, w której linie stają się otaczającym nastrojem wnętrza: siedziska, stoły, oświetlenie, szafki połączone tak, aby były funkcjonalne i wygodne, zaspokajając najbardziej wyrafinowaną wrażliwość estetyczną.
Greenkiss Zaprezentowano kolekcję podczas Paris Maison&Objet Show 2020, to etyczna kolekcja wynikająca z kreatywnych talentów projektantów Huberta de Malherbe i Thierry'ego Lemaire'a, połączona z savoir-faire Paolo Castelli.
30 eko-odpowiedzialnych produktów, które wyrażają nie tylko wagę funkcjonalnych i estetycznych aspektów wyposażenia, ale także podkreślają wartość i urok tego, w jaki sposób etyczne wzornictwo staje się siłą napędową odnowionego poczucia pozytywności i empatii wobec środowiska jako „zasobu”.
Kolekcja składa się z stoły, fotele, siedziska i oprawy oświetleniowe, odzwierciedlające najlepsze włoskie i francuskie wzornictwo lat pięćdziesiątych i siedemdziesiątych. jakość materiałów, które są albo regenerowane, odzyskiwane lub etycznie produkowane w ściśle kontrolowanych warunkach (drewno szybko rosnące i drugiej jakości, szkło z recyklingu, kamień, tkaniny i beton, włókna naturalne, ekologiczna ceramika), jest wzmocniona geometrycznym stylem, detale graficzne i asymetryczne proporcje w ironicznym i kreatywnym cięciu i wymianie między sztuką a projektowaniem wnętrz.
Rzemiosło jest sztukąPaolo Castelli SpA rzeczywiście może liczyć na sieć zaufanych rzemieślników i talentów inżynierów i projektantów, którzy rozpoznają firmę jako rzetelnego partnera. Zdolność do pracy nad złożonymi projektami i produktami bez utraty rzemieślniczej duszy produkcji, wysoka jakość i dbałość o szczegóły to kluczowe czynniki, które umożliwiły firmie dalszy rozwój we Włoszech i za granicą i stały się jednym z najwyższych wyrazów Made in Włochy.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek