DE PADOVA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 29 elementów

DE PADOVA

Producent: De Padova

Zmieniaj się i wprowadzaj innowacje, opuść znaną ścieżkę, aby wejść na nowe terytoria. To cechy charakterystyczne De Padova, zabytkowej włoskiej firmy znanej z produkcji m.in. foteli, sof, łóżek, akcesoriów meblowych, regałów i szafek. Solidna rzeczywistość, silna o typowo włoskiej kreatywności, buntownicza, nieprzystosowująca się do utartych schematów i definicji. Innowacja jako punkt wyjścia, a nie koniec, wyznacza działanie firmy, która od ponad 50 lat potrafi zadziwiać. Punkt odniesienia dla tych, którzy szukają nie tylko mebli, ale prawdziwych designerskich kompozycji, które ozdobią każde otoczenie. Akcja De Padova zawsze wyróżniała się pragnieniem innowacji, odkrywania nieznanych terytoriów i proponowania ich międzynarodowej publiczności. Nieustanne powołanie do piękna, do szczegółów, znajduje w otwartości na odmienność nieustannym źródłem inspiracji. De Padova od lat podąża twórczą ścieżką, w której każdy projekt jest wynikiem różnorodnych, zmiennych odniesień kulturowych, zdolnych do połączenia wspaniałego kosmopolitycznego designu i popularnego gustu.

Regały, sofy, fotele: meble do życia według De Padova De Padova odkrywa na nowo i wykorzystuje to, co dziś można zidentyfikować jako prawdziwy język stylistyczny, w którym każdy mebel jest pomyślany jako niezależna całość, a jednocześnie może dzielić scenę z innymi projektami. To właśnie ta umiejętność proponowania trzeźwych rozwiązań, a co za tym idzie bardzo wyrafinowanego stylu, sprawia, że ​​De Padova jest fascynującym i wyjątkowym bytem na polu włoskiego designu. Nieustanne poszukiwanie piękna i niekonwencjonalnych rozwiązań artystycznych skłoniło De Padova do opracowania sprecyzowanego katalogu propozycji. Kolekcja regałów i regałów Vico Magistretti oferuje pomysły i koncepcje, które są zawsze nowoczesne, jak w przypadku Tani Moto, samonośnego regału modułowego z wewnętrznymi półkami, które można przesuwać w 5 różnych pozycjach. Innowacyjność i styl charakteryzują również fotele marki De Padova, wśród których znajdziemy fotel Blendy japońskiej projektantki Omi Tahara, należący do kolekcji o tej samej nazwie, która obejmuje łóżko i dwie sofy. Wzornictwo i praktyczność spotykają się w kreacjach Philippe Nigro, takich jak Pilotis, w wersji z sofą lub fotelem, oba z wyjmowanej tkaniny. Jednym z bodaj najbardziej kultowych i reprezentacyjnych mebli firmy jest uniwersalny system regałów 606: montowany do ściany lub samonośny, dlatego stosowany również jako przegroda, ze słupkami, które mocują go od podłogi do sufitu, jest lekki, funkcjonalny, uniwersalny , może służyć jako regał na książki, ale również jako garderoba. Łóżka, krzesła, stoły, meble ogrodowe i kontraktowe uzupełniają gamę rozwiązań, która obejmuje również szeroką gamę akcesoriów meblowych. Każdy przedmiot ma dla De Padova swoją artystyczną godność. Dowodem na to jest skórzany podnóżek z kolekcji Erei, zaprojektowany przez Elisę Ossino.

Meble De Padova, od lat 50. do dziśTo był rok 1956, kiedy Fernando i Maddalena De Padova rozpoczęli swoją przedsiębiorczą akcję w salonie w Via Montenapoleone, w samym sercu Mediolanu. Główną działalnością jest import mebli i dodatków ze Skandynawii, nowy odcinek dla Włoch. W latach 60. spotkanie z twórczością Charlesa Eamesa skłoniło De Padovę do poszerzenia swoich horyzontów, włączając koncepcje dzieł wielkich mistrzów, takich jak Alexander Girard i George Nelson. Po sprzedaży marki ICF firma dalej się odnawiała, tworząc w latach 80-tych pierwszą linię mebli pod marką De Padova. W tym okresie firma łączy swoją nazwę z projektantami, takimi jak Achille Castiglioni, Dieter Rams i Vico Magistretti. Nowy showroom na Corso Venezia w Mediolanie staje się coraz bardziej miejscem z widokiem na odległe światy, różne koncepcje i egzotyczne style. Lata 90. to współpraca z Renzo Piano i prestiżowe projekty zrealizowane dla Georges Pompidou Centre w Paryżu, restauracji Morgan Library w Nowym Jorku i siedziby Il Sole 24 Ore w Mediolanie. Nadejście nowego tysiąclecia zbiega się z przejściem pokoleniowym w firmie oraz wejściem Valerii i Luki De Padova. Działalność, coraz bardziej ustrukturyzowaną i wydajną z menedżerskiego punktu widzenia, przejęła w 2015 roku Boffi. Ten związek to kolejny decydujący krok w kierunku wiodącej pozycji we współczesnym wzornictwie. Przeprowadzka z historycznej przestrzeni na Corso Venezia do nowego salonu przy Via Santa Cecilia 7 wzmacnia nonkonformistyczną duszę firmy, zawsze oddaną zmianom i obalaniu schematów.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek