LE CORBUSIER

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów

LE CORBUSIER

Produkty projektanta: Le Corbusier

Charles-Édouard Jeanneret-Gris, urodzony 6 października 1887 w La Chaux-de-Fonds w kantonie Neuchâtel, a zmarły 27 sierpnia 1965 w Roquebrune-Cap-Martin, lepiej znany pod pseudonimem Le Corbusier, był architektem , urbanista, dekorator, malarz, rzeźbiarz, publicysta i pisarz, Szwajcar z urodzenia i naturalizowany Francuz w 1930 roku.
Był jednym z głównych przedstawicieli ruchu nowożytnego, m.in. z Ludwigiem Miesem van der Rohe, Walterem Gropiusem, Alvarem Aalto i Theo van Doesburgiem.
Le Corbusier zajmował się również urbanistyką i projektowaniem. Jest znany jako wynalazca „l'unité d'habitation”, koncepcji, nad którą zaczął pracować w latach 20. XX wieku jako wyraz teoretycznej refleksji na temat mieszkalnictwa zbiorowego. „Blokada o standardowym rozmiarze” (nazwa nadana przez samego Le Corbusiera) zostanie zbudowana dopiero po odbudowie po II wojnie światowej, w pięciu różnych przykładach, w Marsylii, Briey-en-Forêt, Rezé pod Nantes, Firminie i Berlinie. Zyska wartość w rozwiązywaniu powojennych problemów mieszkaniowych. Jego konstrukcja przewiduje wszystkie obiekty zbiorowe niezbędne do życia w tym samym budynku - żłobek, pralnię, basen, szkołę, sklepy, bibliotekę, miejsca spotkań.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek