SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Leżanka Cassina LC4 Zobacz większe

Leżanka Cassina LC4

KOD: 250sdcassinalc4

ID: 132160

Rok produkcji1965
Rodzaj meblaLeżanka
ProjektantPierre Jeanneret
ProjektantCharlotte Perriand
ProjektantLe Corbusier
ProducentCassina

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Cassina LC4

Szezlong skórzany

Rodzaj: Leżanka
Projektant: Le Corbusier, Charlotte Perriand, Pierre Jeanneret
Rok produkcji: 1965

Opis

Szezlong z regulowaną ramą ze stali polerowanej, chromowanej trójwartościowo (CR3). Podstawa ze stali emaliowanej w kolorze czarnym.

Mata:
- skóra kucyka lub skóra bydlęca (zagłówek ze skóry czarnej);
- skóra (zagłówek ze skóry czarnej lub w tym samym kolorze co mata);
- specjalne beżowe płótno (naturalny, ciemnobrązowy lub czarny zagłówek i podnóżek).
Zagłówek z poliestrową wyściółką.

Jeden z bestsellerów marki Cassina na świecie, model LC4 jest kwintesencją szezlonga, zaprojektowanego w 1928 roku i opartego na dogłębnej analizie rozkładanych krzeseł. Trzej projektanci opracowali LC4 jako wyraz koncepcji relaksu, z naciskiem na ludzką sylwetkę, a związek między formą a funkcją znajduje odzwierciedlenie w równowadze między geometryczną czystością a ergonomią. Stabilność leżaka, niezależnie od kąta nachylenia, zapewniają gumowe rurki zakrywające poprzeczki ramy leżącej pod spodem. Podobnie jak w przypadku LC1, LC2 i LC 3, LC4 opiera się na pomiarach uzyskanych z Modulor. Dziś ten model jest ponownie proponowany w wersji „full black”, z czarną podstawą, ramą i tapicerką.

Le Corbusier

Le Corbusier - zdjęcie projektantaCharles-Édouard Jeanneret-Gris, urodzony 6 października 1887 w La Chaux-de-Fonds, w kantonie Neuchâtel, a zmarły 27 sierpnia 1965 w Roquebrune-Cap-Martin, lepiej znany pod pseudonimem Le Corbusier, był architekt, urbanista, dekorator, malarz, rzeźbiarz, publicysta i literat, Szwajcar z urodzenia i naturalizowany Francuz w 1930 roku.
Był jednym z głównych przedstawicieli ruchu nowoczesnego m.in. z Ludwigiem Mies van der Rohe, Walter Gropius, Alvar Aalto i Theo van Doesburg.
Le Corbusier zajmował się również urbanistyką i projektowaniem. Znany jest z tego, że jest wynalazcą „l'unité d'habitation”, koncepcji, nad którą zaczął pracować w latach dwudziestych, będącej wyrazem teoretycznej refleksji na temat mieszkalnictwa zbiorowego. „Blokada o standardowej wielkości” (nazwa nadana przez samego Le Corbusiera) zostanie wybudowana dopiero po odbudowie po II wojnie światowej, w pięciu różnych przykładach, w Marsylii, Briey-en-Forêt, Rezé koło Nantes, Firminy i Berlinie . Nabierze wartości rozwiązania powojennych problemów mieszkaniowych. Jego projekt przewiduje w tym samym budynku wszystkie obiekty zbiorowe niezbędne do życia - żłobek, pralnię, basen, szkołę, sklepy, bibliotekę, miejsca spotkań.

Charlotte Perriand

Charlotte Perriand - zdjęcie projektantaCharlotte Perriand (Paryż, 24 października 1903 – Paryż, 27 października 1999) została architektką i projektantką francuską. Charlotte Perriand jest w pełni życiową i głęboką postawą, która może być wskazana przez twórców współczesnego designu. Dopo un periodo di studio all'Ecole de l'Union Centrale des Arts Décoratifs i Parigi ebbe alcune esperienze nel Campo del disegno dei mobili e dell'arredamento, esponendo al Salon d'Automne. W 1927 rozpoczęliśmy współpracę z Le Corbusier, trwając w ciągłej manierze w 1937 r. Nello studio wielkich architektów realizujących projekt, zainspiruj się Pierre Jeanneret, czerpiąc inspirację z historii projektowania. Inoltre ebbe incarichi w studio relatywnym do wielu projektów architektonicznych projektów. Nel 1930 intraprese un lungo viaggio in Unione Sovietica, che la mise in contatto con l'ambiente fertile di idee del costruttivismo russo. Nel 1933 fu una delle poche donne a partecipare al IV CIAM ad Atene. W 1940 roku, kiedy Germania zaatakowała Francję, Charlotte zabrała się za Giappone, gołąb z czasów, gdy został zaproszony do seminarium na nowym projekcie. Vi ebbe okazja di realizzare prototipi con un gruppo di studenti e, sukcesivamente, un'importante esposizione. Dopo l'entrata w Guerra del Giappone z Stati Uniti, ella fu segregata. Con avventurose viende, raccontate nella sua autobiografia, riuscì a sopravvivere alla catastrofica guerra e ritornò in Francia nel 1946, con il nuovo marito e la figlia avuta in quegli anni. Żywotność profesjonalisty dojrzała z nową współpracą. Pozostań w kontakcie z Le Corbusierem, ze współpracą i pomysłami z Jedności Abitazione Marsiglia, ebebe eksperymentu z głową Fernanda Legera, z Jeanem Prouvé, z Lucio Costa i innymi ważnymi architektami. Tra l'altro, fu particolarmente impegnata w realizacji stacji naukowych w Alta Savoia. Nell'ultima parte della vita rallentò l'attività ma mantenne semper aperto il suo atelier. Ricevette molteplici onorificenze e le furono dedykuje różne najbardziej retrospekcyjne. Si spense all'età di 96 anni a Parigi nel 1999.

Filmy

Tagi

Cassina, Le Corbusier, Charlotte Perriand, LC, Sofy i fotele, Szezlong, Leżanka, Leżanki w stylu współczesnym, Leżanki designerskie, Skórzane leżanki, Leżanki tapicerowane

Napisz opinię

Leżanka Cassina LC4

Leżanka Cassina LC4

Szezlong z regulowaną ramą ze stali polerowanej, chromowanej trójwartościowo (CR3). Podstawa ze stali emaliowanej w kolorze czarnym. Mata: - skóra kucyka lub skóra bydlęca (zagłówek ze skóry czarnej); - skóra (zagłówek ze skóry czarnej lub w tym samym kolorze co mata); - specjalne beżowe płótno (naturalny, ciemnobrązowy lub czarny zagłówek i podnóżek). Zagłówek z poliestrową wyściółką. Jeden...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek