SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa podłogowa Nemo Parliament Zobacz większe

Lampa podłogowa Nemo Parliament

KOD: 250sdnemoparliament

ID: 113277

Rodzaj lampyLampa podłogowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantLe Corbusier
ProducentNemo
Kraj pochodzeniaWłochy
CenaCena od 1033.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Nemo Parliament

Regulowana aluminiowa lampa podłogowa

Projektant: Le Corbusier
Rodzaj: Lampa podłogowa

Dane techniczne

9,5 kg

Opis

Le Corbusier zaprojektował lampę Parliament dla parlamentu Chandigarh w Indiach. Lampa podłogowa, podwójna regulacja emisji, z malowanego aluminium z kloszami matowo czarno-żółtym lub biało-szarym oraz w nowym wykończeniu matowo-czarno-czerwonym. Wewnętrzne dyfuzory bielone. Mostek matowy szary.

Źródło LED/HALO
Całkowita moc 2x52W
Emisja podwójna, bezpośrednia+pośrednia
Przełącznik ściemnialny
Napięcie 230V
Materiały: metal
Kabel do notatek długość 2,7m ściemniacz na kablu

Kody Struktura
PAR ENR 21 czarny/czerwony
PAR EDW 21 bielony/szary
PAR ENG 21 czarny/żółty

Le Corbusier

Le Corbusier - zdjęcie projektantaCharles-Édouard Jeanneret-Gris, urodzony 6 października 1887 w La Chaux-de-Fonds, w kantonie Neuchâtel, a zmarły 27 sierpnia 1965 w Roquebrune-Cap-Martin, lepiej znany pod pseudonimem Le Corbusier, był architekt, urbanista, dekorator, malarz, rzeźbiarz, publicysta i literat, Szwajcar z urodzenia i naturalizowany Francuz w 1930 roku.
Był jednym z głównych przedstawicieli ruchu nowoczesnego m.in. z Ludwigiem Mies van der Rohe, Walter Gropius, Alvar Aalto i Theo van Doesburg.
Le Corbusier zajmował się również urbanistyką i projektowaniem. Znany jest z tego, że jest wynalazcą „l'unité d'habitation”, koncepcji, nad którą zaczął pracować w latach dwudziestych, będącej wyrazem teoretycznej refleksji na temat mieszkalnictwa zbiorowego. „Blokada o standardowej wielkości” (nazwa nadana przez samego Le Corbusiera) zostanie wybudowana dopiero po odbudowie po II wojnie światowej, w pięciu różnych przykładach, w Marsylii, Briey-en-Forêt, Rezé koło Nantes, Firminy i Berlinie . Nabierze wartości rozwiązania powojennych problemów mieszkaniowych. Jego projekt przewiduje w tym samym budynku wszystkie obiekty zbiorowe niezbędne do życia - żłobek, pralnię, basen, szkołę, sklepy, bibliotekę, miejsca spotkań.

Filmy

Tagi

NEMO, Le Corbusier, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy podłogowe, lampa podłogowa, Lampy podłogowe w stylu współczesnym, Aluminiowe lampy podłogowe, Metalowe lampy podłogowe, Lampy podłogowe z aluminium malowanego proszkowo; Lampy podłogowe z oświetleniem bezpośrednim i pośrednim, Halogenowe lampy podłogowe, Lampy podłogowe LED, Regulowane lampy podłogowe, Lampy podłogowe ze ściemniaczem

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa podłogowa Nemo Parliament

Lampa podłogowa Nemo Parliament

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek