SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Cassina 003 LC3 Fauteuil Grand Confort Durable Zobacz większe

Fotel Cassina 003 LC3 Fauteuil Grand Confort Durable

KOD: 250sdcassina003lc3fauteuilgrandconfortdurable

ID: 132158

Rok produkcji2020
Rodzaj meblaFotel
ProjektantLe Corbusier
ProjektantPierre Jeanneret
ProjektantCharlotte Perriand
ProducentCassina

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Cassina 003 LC3 Fauteuil Grand Confort Durable

Fotel z podłokietnikami

Rodzaj: Fotel
Projektant: Le Corbusier, Charlotte Perriand, Pierre Jeanneret
Rok produkcji: 2020

Dane techniczne

99 x 73 x wys. 63/41 cm

Opis

Pionierzy nowoczesności, Le Corbusier, Pierre Jeanneret i Charlotte Perriand zawsze pracowali nad tym, aby w centrum każdego projektu umieścić człowieka.
We współpracy z Fondation Le Corbusier i spadkobiercami współautorów Cassina zaktualizowała kolekcję o interwencję na poziomie produkcyjnym, podkreślając po raz kolejny, jak bardzo awangardowe są te meble.

Ekologia dla nowego modernizmu
Model LC3 jest ponadczasowy ikona, która przeszła do historii projektowania. Bez podążania za modą, są wiecznie zielone, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie w duchu odpowiedzialnej konsumpcji.
Dzięki badaniu przeprowadzonemu przez Cassina LAB, we współpracy między Centrum Badań i Rozwoju Cassina a Poli.design przy Politechniki Mediolańskiej, oba fotele zostały zaktualizowane, z poszanowaniem zarówno środowiska, jak i oryginalnego projektu, aby stworzyć nową wersję ekologiczną: LC3 Fauteuil Grand Confort Durable.
Przyjazne dla środowiska poliole, pochodzące ze źródeł bioodnawialnych, zostały zintegrowane z elementami piankowymi, a w poduszce i wyściółce siedziska wprowadzono w 100% przetworzone włókno dmuchane, uzyskane z PET pochodzącego głównie z morza, aby fotel był nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także jeszcze bardziej komfortowy.
Badania te są częścią bardziej dogłębnego projektu, który wyraża chęć firmy do zidentyfikowania alternatywnych materiałów do zastosowania w rozwoju jej produktów, a także do promowania t Ogólne dobre samopoczucie użytkowników.
Rurkowa rama modelu Fauteuil Grand Confort Durable jest wykonana ze szczotkowanego niklu z półmatowym wykończeniem, materiału, który charakteryzuje się bardziej zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska procesem produkcji. Te nowe ekologiczne opcje mają zastosowanie we wszystkich modelach foteli i sof LC2 i LC3.
Podobnie jak wszystkie produkty z kolekcji Cassina I Maestri, każdy egzemplarz opatrzony jest logo i podpisem autora, a także progresywnym numerem odpowiadającym ich dowód osobisty.

Materiały:
- metalowa konstrukcja ze szczotkowanego niklu z półmatową przezroczystą farbą ochronną;
- poduszki w 100% z recyklingu dmuchanego włókna oraz wkładki piankowe wykonane z przyjaznych dla środowiska polioli ze źródeł bioodnawialnych.

Autentyczność projektu
„Cassina po raz pierwszy wznowiła kolekcję LC w 1964 roku wdrażając wypracowane wówczas techniki przemysłowe, zawsze z pełnym poszanowaniem oryginalnych modeli z lat 20. XX wieku. Wybór ten był wierny duchowi innowacyjności trzech współautorów, Le Corbusier, Pierre Jeanneret i Charlotte Perriand.
Pierwsze modele zaprezentowane przez Cassinę w 1965 roku zostały wyprodukowane z chromowaną strukturą, czarną skórzaną tapicerką oraz Bultex i wyściółka z gęsiego pióra. Charlotte Perriand sama uczestniczyła w procesie produkcyjnym i zatwierdziła eksperymenty z nowym materiałem, poliuretanem. Kolekcja została zaktualizowana w 1978 roku o nowe polichromowane modele.
Dzisiaj Cassina prezentuje nowe modele LC2 i LC3 Fauteuil Grand Confort Durable z nadzieją, że kolekcja nadal przekazuje wartości innowacji, tak ważne dla trzech autorów, oraz ze świadomością, że jednostka może rozwijać się tylko w harmonijnej relacji z otoczeniem. Modele te zaspokajają ekologiczne i ergonomiczne pragnienie współczesnego człowieka, szanującego naturę, która zawsze była stałym źródłem inspiracji dla Le Corbusiera, Pierre'a Jeannereta i Charlotte Perriand”.

Fondation Le Corbusier.

Le Corbusier

Le Corbusier - zdjęcie projektantaCharles-Édouard Jeanneret-Gris, urodzony 6 października 1887 w La Chaux-de-Fonds, w kantonie Neuchâtel, a zmarły 27 sierpnia 1965 w Roquebrune-Cap-Martin, lepiej znany pod pseudonimem Le Corbusier, był architekt, urbanista, dekorator, malarz, rzeźbiarz, publicysta i literat, Szwajcar z urodzenia i naturalizowany Francuz w 1930 roku.
Był jednym z głównych przedstawicieli ruchu nowoczesnego m.in. z Ludwigiem Mies van der Rohe, Walter Gropius, Alvar Aalto i Theo van Doesburg.
Le Corbusier zajmował się również urbanistyką i projektowaniem. Znany jest z tego, że jest wynalazcą „l'unité d'habitation”, koncepcji, nad którą zaczął pracować w latach dwudziestych, będącej wyrazem teoretycznej refleksji na temat mieszkalnictwa zbiorowego. „Blokada o standardowej wielkości” (nazwa nadana przez samego Le Corbusiera) zostanie wybudowana dopiero po odbudowie po II wojnie światowej, w pięciu różnych przykładach, w Marsylii, Briey-en-Forêt, Rezé koło Nantes, Firminy i Berlinie . Nabierze wartości rozwiązania powojennych problemów mieszkaniowych. Jego projekt przewiduje w tym samym budynku wszystkie obiekty zbiorowe niezbędne do życia - żłobek, pralnię, basen, szkołę, sklepy, bibliotekę, miejsca spotkań.

Charlotte Perriand

Charlotte Perriand - zdjęcie projektantaCharlotte Perriand (Paryż, 24 października 1903 – Paryż, 27 października 1999) została architektką i projektantką francuską. Charlotte Perriand jest w pełni życiową i głęboką postawą, która może być wskazana przez twórców współczesnego designu. Dopo un periodo di studio all'Ecole de l'Union Centrale des Arts Décoratifs i Parigi ebbe alcune esperienze nel Campo del disegno dei mobili e dell'arredamento, esponendo al Salon d'Automne. W 1927 rozpoczęliśmy współpracę z Le Corbusier, trwając w ciągłej manierze w 1937 r. Nello studio wielkich architektów realizujących projekt, zainspiruj się Pierre Jeanneret, czerpiąc inspirację z historii projektowania. Inoltre ebbe incarichi w studio relatywnym do wielu projektów architektonicznych projektów. Nel 1930 intraprese un lungo viaggio in Unione Sovietica, che la mise in contatto con l'ambiente fertile di idee del costruttivismo russo. Nel 1933 fu una delle poche donne a partecipare al IV CIAM ad Atene. W 1940 roku, kiedy Germania zaatakowała Francję, Charlotte zabrała się za Giappone, gołąb z czasów, gdy został zaproszony do seminarium na nowym projekcie. Vi ebbe okazja di realizzare prototipi con un gruppo di studenti e, sukcesivamente, un'importante esposizione. Dopo l'entrata w Guerra del Giappone z Stati Uniti, ella fu segregata. Con avventurose viende, raccontate nella sua autobiografia, riuscì a sopravvivere alla catastrofica guerra e ritornò in Francia nel 1946, con il nuovo marito e la figlia avuta in quegli anni. Żywotność profesjonalisty dojrzała z nową współpracą. Pozostań w kontakcie z Le Corbusierem, ze współpracą i pomysłami z Jedności Abitazione Marsiglia, ebebe eksperymentu z głową Fernanda Legera, z Jeanem Prouvé, z Lucio Costa i innymi ważnymi architektami. Tra l'altro, fu particolarmente impegnata w realizacji stacji naukowych w Alta Savoia. Nell'ultima parte della vita rallentò l'attività ma mantenne semper aperto il suo atelier. Ricevette molteplici onorificenze e le furono dedykuje różne najbardziej retrospekcyjne. Si spense all'età di 96 anni a Parigi nel 1999.

Filmy

Tagi

Cassina, Le Corbusier, Charlotte Perriand, LC, Sofy i fotele, Wyposażenie budynków użyteczności publicznej, Fotele, Fotele wypoczynkowe, Fotel, Fotele w stylu współczesnym, Fotele skórzane, Fotele tapicerowane, Fotele z podłokietnikami, Fotele wypocz

Napisz opinię

Fotel Cassina 003 LC3 Fauteuil Grand Confort Durable

Fotel Cassina 003 LC3 Fauteuil Grand Confort Durable

Pionierzy nowoczesności, Le Corbusier, Pierre Jeanneret i Charlotte Perriand zawsze pracowali nad tym, aby w centrum każdego projektu umieścić człowieka. We współpracy z Fondation Le Corbusier i spadkobiercami współautorów Cassina zaktualizowała kolekcję o interwencję na poziomie produkcyjnym, podkreślając po raz kolejny, jak bardzo awangardowe są te meble. Ekologia dla nowego modernizmu Mode...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek