SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Biurko Cassina LC10 Bureau La Semaine À Paris Zobacz większe

Biurko Cassina LC10 Bureau La Semaine À Paris

KOD: 250sdcassinalc10bureaulasemaineàparis

ID: 132162

Rok produkcji2021
Rodzaj meblaBiurko
ProjektantCharlotte Perriand
ProjektantLe Corbusier
ProjektantPierre Jeanneret
ProducentCassina

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Cassina LC10 Bureau La Semaine À Paris

Szklane biurko z szufladami

Rodzaj: Biurko
Projektant: Le Corbusier, Charlotte Perriand, Pierre Jeanneret
Rok produkcji: 2021

Dane techniczne

180x92xh.73; szuflady i pojedynczy zestaw elektryfikacyjny 40x66xh.67cm

Opis

Biurko LC10 Bureau La Semaine à Paris firmy Le Corbusier, Pierre Jeanneret, Charlotte Perriand - kolekcja Cassina I Maestri.
W ramach projektu powstały redakcje tygodnika paryskiego La Semaine à Paris. zbiorowy projekt grupy znanych postaci ruchu nowoczesnego, głównie z Union des Artistes Modernes (UAM) założonej w 1929 roku.
The Table dalle polie Le Corbusiera, Pierre Jeanneret, Charlotte Perriand, prezentowany w Salonie d'Automne w 1929 r. został zaadaptowany na urząd administratora. Charlotte Perriand dodała z boku metalowy pojemnik do przechowywania akt i powiększyła wspornikową taflę szkła, lekko wydrążając jej część na długopisy i ołówki.
Cassina ponownie wydała to biurko, we współpracy z Fundacją Le Corbusiera, Pernette Perriand-Barsac i spadkobiercy Pierre'a Jeannereta, z najwyższym szacunkiem dla autentyczności, rozwijają projekt na potrzeby dzisiejszego biura. Biurko zachowuje gruby szklany blat z kolorową strukturą pod spodem oraz charakterystyczny zintegrowany uchwyt na ołówki, jak w oryginalnym modelu. Wewnątrz metalowej szuflady, która utrzymuje część ciężaru blatu, znajduje się komora techniczna, która może zapewnić zintegrowaną elektrykę i łatwo dostępne gniazdo USB (A+C) z boku. Okablowanie jest wprowadzane przez niski dostęp kablowy i wychodzi z zewnętrznej strony szuflady.

Materiały: nogi z rurek stalowych z polerowanym chromowanym wykończeniem (CR3); ościeżnica ze stali malowanej na kolor niebieski, zielony, szary lub antracyt; blat ze szkła hartowanego; czarne gumowe wsporniki podłogowe; nóżki z polerowanej chromowanej stali; szuflady (lewe lub prawe) z blachy antracytowej; czarna osłona kieszeni na kabel.

Le Corbusier

Le Corbusier - zdjęcie projektantaCharles-Édouard Jeanneret-Gris, urodzony 6 października 1887 w La Chaux-de-Fonds, w kantonie Neuchâtel, a zmarły 27 sierpnia 1965 w Roquebrune-Cap-Martin, lepiej znany pod pseudonimem Le Corbusier, był architekt, urbanista, dekorator, malarz, rzeźbiarz, publicysta i literat, Szwajcar z urodzenia i naturalizowany Francuz w 1930 roku.
Był jednym z głównych przedstawicieli ruchu nowoczesnego m.in. z Ludwigiem Mies van der Rohe, Walter Gropius, Alvar Aalto i Theo van Doesburg.
Le Corbusier zajmował się również urbanistyką i projektowaniem. Znany jest z tego, że jest wynalazcą „l'unité d'habitation”, koncepcji, nad którą zaczął pracować w latach dwudziestych, będącej wyrazem teoretycznej refleksji na temat mieszkalnictwa zbiorowego. „Blokada o standardowej wielkości” (nazwa nadana przez samego Le Corbusiera) zostanie wybudowana dopiero po odbudowie po II wojnie światowej, w pięciu różnych przykładach, w Marsylii, Briey-en-Forêt, Rezé koło Nantes, Firminy i Berlinie . Nabierze wartości rozwiązania powojennych problemów mieszkaniowych. Jego projekt przewiduje w tym samym budynku wszystkie obiekty zbiorowe niezbędne do życia - żłobek, pralnię, basen, szkołę, sklepy, bibliotekę, miejsca spotkań.

Charlotte Perriand

Charlotte Perriand - zdjęcie projektantaCharlotte Perriand (Paryż, 24 października 1903 – Paryż, 27 października 1999) została architektką i projektantką francuską. Charlotte Perriand jest w pełni życiową i głęboką postawą, która może być wskazana przez twórców współczesnego designu. Dopo un periodo di studio all'Ecole de l'Union Centrale des Arts Décoratifs i Parigi ebbe alcune esperienze nel Campo del disegno dei mobili e dell'arredamento, esponendo al Salon d'Automne. W 1927 rozpoczęliśmy współpracę z Le Corbusier, trwając w ciągłej manierze w 1937 r. Nello studio wielkich architektów realizujących projekt, zainspiruj się Pierre Jeanneret, czerpiąc inspirację z historii projektowania. Inoltre ebbe incarichi w studio relatywnym do wielu projektów architektonicznych projektów. Nel 1930 intraprese un lungo viaggio in Unione Sovietica, che la mise in contatto con l'ambiente fertile di idee del costruttivismo russo. Nel 1933 fu una delle poche donne a partecipare al IV CIAM ad Atene. W 1940 roku, kiedy Germania zaatakowała Francję, Charlotte zabrała się za Giappone, gołąb z czasów, gdy został zaproszony do seminarium na nowym projekcie. Vi ebbe okazja di realizzare prototipi con un gruppo di studenti e, sukcesivamente, un'importante esposizione. Dopo l'entrata w Guerra del Giappone z Stati Uniti, ella fu segregata. Con avventurose viende, raccontate nella sua autobiografia, riuscì a sopravvivere alla catastrofica guerra e ritornò in Francia nel 1946, con il nuovo marito e la figlia avuta in quegli anni. Żywotność profesjonalisty dojrzała z nową współpracą. Pozostań w kontakcie z Le Corbusierem, ze współpracą i pomysłami z Jedności Abitazione Marsiglia, ebebe eksperymentu z głową Fernanda Legera, z Jeanem Prouvé, z Lucio Costa i innymi ważnymi architektami. Tra l'altro, fu particolarmente impegnata w realizacji stacji naukowych w Alta Savoia. Nell'ultima parte della vita rallentò l'attività ma mantenne semper aperto il suo atelier. Ricevette molteplici onorificenze e le furono dedykuje różne najbardziej retrospekcyjne. Si spense all'età di 96 anni a Parigi nel 1999.

Filmy

Tagi

Cassina, Le Corbusier, Charlotte Perriand, LC, Meble biurowe, Biurka biurowe, Stoły i krzesła, Biurka do pisania, Biurko, Biurko do pisania, Biurka biurowe w stylu współczesnym, Biurka biurowe Design, Biurka biurowe metalowe, Biurka biurowe ze szkła,

Napisz opinię

Biurko Cassina LC10 Bureau La Semaine À Paris

Biurko Cassina LC10 Bureau La Semaine À Paris

Biurko LC10 Bureau La Semaine à Paris firmy Le Corbusier, Pierre Jeanneret, Charlotte Perriand - kolekcja Cassina I Maestri. W ramach projektu powstały redakcje tygodnika paryskiego La Semaine à Paris. zbiorowy projekt grupy znanych postaci ruchu nowoczesnego, głównie z Union des Artistes Modernes (UAM) założonej w 1929 roku. The Table dalle polie Le Corbusiera, Pierre Jeanneret, Charlotte Pe...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek