SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stołek Vitra Hal Stool Medium Zobacz większe

Stołek Vitra Hal Stool Medium

KOD: 250sdvitrahalstoolmedium

ID: 143569

Rok produkcji2010
Rodzaj meblaStołek
ProjektantJasper Morrison
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Vitra Hal Stool Medium

Stołek barowy z polipropylenu

Rodzaj: Stołek
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 2010

Opis

HAL Stołek Średni
- Siedzisko: barwiony polipropylen, z opcjonalną poduszką siedziska (przykręcaną do siedziska).
- Podstawa: chromowana rura stalowa, nie- można układać w stos.
- Poduszka z tkaniny Hopsak

„Specjalny jest generalnie mniej użyteczny niż normalny”: to stwierdzenie podsumowuje przewodnią zasadę Jaspera Morrisona przy tworzeniu projektów, które nie są nadzwyczajne, ale raczej „super normalne” i – podobnie jak HAL – które wykazują szacunek dla nakazów codziennego życia. Dzięki HAL na nowo zinterpretował wielofunkcyjne krzesło muszlowe i stworzył wszechstronną rodzinę krzeseł o czystym, współczesnym wyglądzie. Kształt siedziska zapewnia dużą swobodę ruchów w różnych pozycjach siedzących – nawet na boki lub okrakiem na krześle.
15 różnych podstaw krzeseł można łączyć z siedziskiem z polipropylenu (HAL), ze sklejki ( HAL Ply) lub z lekko wyściełaną skorupą pokrytą skórą (HAL Leather). W wersjach z polipropylenową skorupą i malowaną proszkowo podstawą HAL nadaje się również do użytku na zewnątrz. Jako opcje dodatkowe dla wszystkich wersjiHAL dostępne jest pokrycie siedzenia z tkaniny w różnych kolorach, a modele z plastikową skorupą siedzenia mogą być wyposażone w stałą poduszkę siedzenia.
Powiązany fotel HAL dopełnia rodzinę HAL .

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Tagi

Vitra, Jasper Morrison, HAL, Stoły i krzesła, Stołki, Meble restauracyjne i kawiarnie, Stołki barowe, stołek, Stołek barowy, Stołki w stylu współczesnym, Projektowane stołki, Metalowe stołki, Stalowe stołki, Plastikowe, Stołki z polipropylenu (PP), S

Napisz opinię

Stołek Vitra Hal Stool Medium

Stołek Vitra Hal Stool Medium

HAL Stołek Średni - Siedzisko: barwiony polipropylen, z opcjonalną poduszką siedziska (przykręcaną do siedziska). - Podstawa: chromowana rura stalowa, nie- można układać w stos. - Poduszka z tkaniny Hopsak „Specjalny jest generalnie mniej użyteczny niż normalny: to stwierdzenie podsumowuje przewodnią zasadę Jaspera Morrisona przy tworzeniu projektów, które nie są nadzwyczajne, ale raczej „su...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek