SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Krzesło Vitra Hal Leather Wood Zobacz większe

Krzesło Vitra Hal Leather Wood

KOD: 250sdvitrahalleatherwood

ID: 143562

Rok produkcji2010
Rodzaj meblaKrzesło
ProjektantJasper Morrison
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Vitra Hal Leather Wood

Tapicerowane krzesło skórzane

Rodzaj: Krzesło
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 2010

Opis

HAL Leather Wood
- Kubełek siedziska: polipropylen pokryty dwoiną.
- Podstawa: drewniana podstawa z naturalnego dębu, ciemnego dębu lub orzecha pigmentowanego na czarno. Skorupa siedziska i połączenie podstawy z odlewanego ciśnieniowo aluminium, wykończone proszkowo.

„Specjalny jest generalnie mniej użyteczny niż zwykle”: to stwierdzenie podsumowuje przewodnią zasadę Jaspera Morrisona przy tworzeniu projektów, które nie są niezwykłe, ale raczej „super normalne” i – podobnie jak HAL – wykazujące szacunek dla nakazów codziennego życia. Dzięki HAL na nowo zinterpretował wielofunkcyjne krzesło muszlowe i stworzył wszechstronną rodzinę krzeseł o czystym, współczesnym wyglądzie. Kształt siedziska zapewnia dużą swobodę ruchów w różnych pozycjach siedzących – nawet na boki lub okrakiem na krześle.
15 różnych podstaw krzeseł można łączyć z siedziskiem z polipropylenu (HAL), ze sklejki ( HAL Ply) lub z lekko wyściełaną skorupą pokrytą skórą (HAL Leather). W wersjach z polipropylenową skorupą i malowaną proszkowo podstawą HAL nadaje się również do użytku na zewnątrz. Jako opcje dodatkowe, dla wszystkich wersjiHAL dostępne jest pokrycie siedzenia z tkaniny w różnych kolorach, a modele z plastikową skorupą siedzenia mogą być wyposażone w stałą poduszkę siedzenia.
Powiązany fotel HAL dopełnia rodzinę HAL .

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Tagi

Vitra, Jasper Morrison, HAL, Krzesła, Stoły i krzesła, krzesło, Krzesła w stylu współczesnym, Krzesła designerskie, Krzesła skórzane, Krzesła drewniane, Krzesła orzechowe, Krzesła dębowe, Krzesła tapicerowane

Napisz opinię

Krzesło Vitra Hal Leather Wood

Krzesło Vitra Hal Leather Wood

HAL Leather Wood - Kubełek siedziska: polipropylen pokryty dwoiną. - Podstawa: drewniana podstawa z naturalnego dębu, ciemnego dębu lub orzecha pigmentowanego na czarno. Skorupa siedziska i połączenie podstawy z odlewanego ciśnieniowo aluminium, wykończone proszkowo. „Specjalny jest generalnie mniej użyteczny niż zwykle: to stwierdzenie podsumowuje przewodnią zasadę Jaspera Morrisona przy tw...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek