PEDRALI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 433 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 433 elementów

PEDRALI

Producent: Pedrali

Pedrali to włoska firma założona w 1963 roku w Palazzolo sull'Oglio, w prowincji Brescia, produkująca nowoczesne meble designerskie. Pod koniec lat 70. marka wychodzi na rynek międzynarodowy, tkając sieć dystrybucji obejmującą ponad 100 krajów na świecie. Produkty Pedrali, od krzeseł po stoły i sofy, przechodzące przez dodatki, zostały zaprojektowane i zaprojektowane tak, aby były niezwykle funkcjonalne, łącząc jednocześnie innowację, kreatywność i tradycję.
Firma uważana za jedną z najbardziej wpływowi ambasadorowie Made in Italy, projektują i realizują innowacyjne meble odpowiednie do biur, ale także przestrzeni publicznych, mieszkalnych i kontraktowych – pod tym ostatnim rozumie się nie tylko dostawę mebli, ale cały projekt przestrzeni. Dwa to zakłady produkcyjne firmy: jeden w Mornico al Serio (Bg), gdzie znajduje się „Fili d'Erba”, zautomatyzowany magazyn, który różni się od klasycznych pod względem innowacji i technologii – zaprojektowany przez architekta Cino Zucchi – oraz drugi w Manzano (Ud). Produkcja marki obejmuje również inne elementy wyposażenia: hokery, stoły, lampy, blaty i dodatki oraz różnego rodzaju akcesoria.

Krzesła PedraliFotele są elementem wyposażenia, na którym firma najbardziej skupia swój wizerunek. Krzesło Frida to wyróżniający się produkt będący efektem współpracy sygnowanej przez Odoardo Fioravanti, znanego projektanta, który studiował Wzornictwo Przemysłowe na Wydziale Wzornictwa Politechniki w Mediolanie. Wraz z Fridą Pedrali wygrał XXII Compasso d'Oro ADI „za czyste rzeźbiarskie piękno”. Solidna dębowa struktura jest połączona z trójwymiarową skorupą ze sklejki, uzyskując piękno kształtów, innowacyjność i zamiłowanie do detali. Krzesło Frida jest rozpoznawalne jako wytrzymałe, niezwykle lekkie i ergonomiczne, a ponadto jest dostępne w wielu różnych wykończeniach.

Pedrali i zrównoważony rozwój środowiskaFirma czerpie korzyści z wysokiej jakości surowców oraz zrównoważonego projektowania. Prowadzi to do procesu recyklingu materiałów z tworzyw sztucznych wykonanych z drobnych i przyjaznych dla środowiska surowców. Poprzez ten mechanizm Pedrali chce promować ponowne wykorzystanie odpadów, co nieuchronnie prowadzi do zmniejszenia szkodliwych emisji. Wiele jest certyfikatów firmowych, wśród których znajduje się (czy jest?) ISO 9001 poświadczający jakość procesów biznesowych, ISO 14001 dla produkcji opartej na zrównoważonej polityce środowiskowej, a także certyfikat kontroli pochodzenia produktu FSC™ C 114358, poświadczający stosowanie drewna pochodzącego z lasów gospodarowanych w pełnej zgodzie ze środowiskiem. Jeśli chodzi o aspekt bezpieczeństwa, Pedrali spełnia europejskie normy – UNI-EN 16139:2013 – dotyczące bezpieczeństwa miejsc zbiorowych. Od 2017 roku firma stosuje farby na bazie wody pochodzenia roślinnego, co prowadzi do czystszego i mniej zanieczyszczonego środowiska. Pozwala to uniknąć dyspersji związków chemicznych z farb, które odparowują powodując szkody: mniejsze zanieczyszczenie powietrza i ogromne oszczędności energii, prowadzące do redukcji emisji CO2.
W 2020 roku firma zakończyła badanie Corporate Carbon Footprint, które mierzy całkowita ilość emisji gazów cieplarnianych (GHG) spowodowanych, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio, przez działania prowadzone przez organizację w określonym przedziale czasowym.

Produkty Pedrali na świecie.Wiadomo, że marka stworzyła i umeblowane przestrzenie publiczne na całym świecie, takie jak hotele, restauracje, biblioteki i wiele innych. Niektóre z najbardziej znanych to Google Campus, słynna siedziba Google w Dublinie charakteryzująca się różnymi przestrzeniami publicznymi, które mają zachęcać do interakcji między współpracownikami, Microsoft House w Mediolanie i siedziba Salewa w Bozen.
We Włoszech jedna z najbardziej znanych innowacyjnymi projektami jest Autogrill Villoresi wzdłuż autostrady A8-Laghi, gdzie zrównoważony rozwój środowiska ponownie wygrywa. Nadal w sektorze gastronomicznym Restauracja LAGO w Las Vegas i Caffè Fernanda w znanej Pinacoteca di Brera. Nie tylko to, ale także niektóre prestiżowe restauracje Alain Ducasse, trzygwiazdkowy Michelin The Dorchester, Ore w starożytnej rezydencji królewskiej w Wersalu i mix, w wybitnym Emerald Palace Kempinski w Dubaju.
Wśród sklepu Van Cleef & Arpels w Nowym Jorku przy legendarnej Piątej Alei czy na prestiżowym Place Vendôme w Paryżu. W Japonii, daleko poza granicami Europy, Pedrali stworzył innowacyjne przestrzenie w Bibliotece Kanazawa Umimirai, nowym centrum życia społecznego lokalnej społeczności. Również Remai Modern Museum, nowe muzeum w Kanadzie, które oferuje wyjątkową perspektywę na sztukę współczesną, czy American University AUC w Kairze.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek