GUFRAM

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 64 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 64 elementów

GUFRAM

Producent: Gufram

Gufram to włoska marka o ugruntowanej pozycji, założona w Turynie w 1966 roku. Marka oferuje niekonwencjonalny i profanujący styl, ożywiony napięciami estetycznymi i konceptualnymi. Produkcja przemysłowa narzucona przez międzynarodowy rynek łączy się z wartościami rzemieślniczymi Made in Italy i wizją bliższą sztuce niż designowi. Kreacje Gufram mają radykalnie szykowną duszę, która czerpie z wyraźnie popowych obrazów, manifestujących się w kilku kolekcjach o wyjątkowych i zaskakujących formach. Prace artystyczne firmy – takie jak kultowa sofa Bocca, szezlong Pratone i wieszak Cactus – są wystawiane w muzeach na całym świecie. Gufram kieruje swoją ofertę na rynek art design w zakresie wyposażania przestrzeni prywatnych, biur, konstrukcji kontraktowych i obiektów użyteczności publicznej.

Katalog Gufram: projektowanie nieszablonowe Żywioł i styl kreacji Gufram wyrażają się w kolekcjach takich jak Iconical, Functional , PAPIER TOALETOWY i MOSCHINO KISSES GUFRAM. Gufram oferuje szeroką gamę wyposażenia domu do życia, spania i na zewnątrz. Sofy, fotele, szezlongi, stoły, krzesła i ławki GUFRAM zrywają z klasyczną estetyką na rzecz swoistego antystylu, przepisując na nowo reguły gustu proponując prace odważne, odważne i bardzo wyraziste. Gufram oferuje oryginalne i nieprzewidywalne akcesoria do wyposażenia i dekoracji, takie jak rzeźby i miniaturowe przedmioty kolekcjonerskie - idealne do charakteryzowania pomieszczeń w niekonwencjonalny sposób w subtelnej równowadze między modą a sztuką. Marka opracowała i opatentowała wykończenie, które reprezentuje istotę filozofii firmy. Guflac® tworzy „skórkę” do powlekania przedmiotów z pianki poliuretanowej w celu stworzenia jednolitych i elastycznych powierzchni. Proces produkcyjny składa się z początkowej fazy przygotowania powierzchni przy użyciu precyzyjnej technologii manipulacji poliuretanem, po której następuje druga faza nasycania, w której nakłada się do dwunastu warstw Guflac®. W rezultacie firma produkuje artykuły różniące się od siebie, z pełnym szacunkiem dla rzemiosła Made in Italy. Wśród przedmiotów, które najlepiej uosabiają rzemieślniczego ducha Guframa, są lekceważące stołki The End, oryginalne krzesła Torneraj i Broken Mirror.

Historia sztuki i nonkonformizmu: Gufram wczoraj i dziś na świecieMarka ma wymyślał się na nowo od ponad pół wieku na rynku. Założona w 1966 roku w Turynie firma Gufram natychmiast zerwała ze zwyczajnością dzięki celowo bezczelnemu smakowi, absorbując radykalny design i podejścia w stylu pop. Najnowsza historia Gufram rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy firma została kupiona przez Sandrę Vezza, która przeniosła oficjalną siedzibę do Barolo w regionie Langhe. Nadała marce nową strukturę koncepcyjną, dzięki której firma ponownie stała się światowym liderem. Gufram przekonfigurował swoją produkcję, odkrywając na nowo stare produkty i wymyślając nowe. Produkty firmy są obecne w najbardziej prestiżowych muzeach świata - MOMA w Nowym Jorku, Triennale w Mediolanie, Centre George Pompidou w Paryżu, MAAS - Muzeum Sztuki Stosowanej i Nauki w Sydney, NAMOC - Narodowe Muzeum Sztuki Chin w Pekinie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago i wiele innych.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek