CAPPELLINI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 204 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 204 elementów

CAPPELLINI

Producent: Cappellini

Cappellini to marka mebli założona w 1946 roku w Carugo w prowincji Como przez Enrico Cappelliniego. To od jego syna Giulio, architekta i projektanta, zależy przekształcenie rodzinnej firmy rzemieślniczej w markę wysokiej klasy mebli, rozpoznawaną i docenianą na całym świecie. Od lat 80. Giulio Cappellini rozpoczął serię współpracy z najbardziej prestiżowymi sygnaturami projektowymi, które doprowadzą do powstania kultowych produktów, takich jak fotel Proust autorstwa Alessandro Mendiniego, rok produkcji 1978 czy krzesło Felt autorstwa Marca Newson, rok 1993. Tym, co uczyniło firmę wyjątkową w branży, była umiejętność przechwytywania najbardziej nowatorskich propozycji, zachęcania do eksperymentowania i proponowania zupełnie nowej koncepcji życia, wolnej od stereotypów. Inną mocną stroną jest niewątpliwie powołanie łowcy talentów Giulio Cappelliniego, który przez lata rekrutował wczesnych projektantów z całego świata, kierując się niezwykłą intuicją wyrafinowaną wieloletnim doświadczeniem. Cappellini można uznać za platformę startową dla takich talentów, jak Jasper Morrison, James Irvine, Carlo Colombo, Tom Dixon, Marcel Wanders, żeby wymienić tylko kilka.
Katalog Cappellini jest niejednorodny zarówno pod względem stylu, jak i propozycji, i pozwala na wyposażyć każdą przestrzeń, od domu po biuro, od obiektów użyteczności publicznej po zróżnicowany sektor kontraktowy, dzięki szerokiemu wyborowi między wyposażeniem, dodatkami i przedmiotami. Rzemieślnicza jakość wykonania i użycie wysokiej jakości materiałów stawiają firmę w ślady doskonałości Made in Italy. Dziś Cappellini jest częścią Poltrona Frau Group, kontrolowanej z kolei przez amerykańską grupę Haworth Inc., a Giulio Cappellini, ostatnio wskazany przez magazyn „Times” jako jeden z najbardziej wpływowych twórców trendów na świecie, pełni podwójną rolę Art. Reżyser i projektant.

Ikony w katalogu CappelliniKatalog Cappellini zawiera znaczną liczbę elementów, które są obecnie uważane za ikony designu. Podpisane przez Piero Lissoniego w 1998 roku, krzesło Supersoft, z tkaniny lub skóry kolekcjonerskiej, jest zamontowane na kółkach i nadal jest współczesnym meblem, nadającym się zarówno do domu, jak i do miejsc publicznych. Krzesło myślącego człowieka, zaprojektowane przez Jaspera Morrisona w 1988 roku, jest obecnie wystawiane w prestiżowych muzeach w Nowym Jorku, Paryżu i Londynie. Wykonany z malowanego metalu z rurową konstrukcją i płaskim profilem dla obszarów podparcia, łączy odważny design z maksymalnym komfortem. Dostępny w kolorze zielonym, ciemnoszarym, białym i terakoty, a także w specjalnej edycji wzbogaconej o napisy wskazujące promienie krzywizny ramy.
Fotel Knotted Chair marki Marcel Wanders, 1996, ma wizjonerski design, z anteną tkana struktura z włókna węglowego przypominająca cenną pracę z makramy. Prawdziwy przedmiot kolekcjonerski, wystawiony w stałej kolekcji MoMa w Nowym Jorku, a także w Stedelijk Museum w Amsterdamie i V&A Museum w Londynie.
Tom Dixon zaprojektował krzesło S-Chair z charakterystycznym S-Chair. w kształcie sylwetki, podczas gdy wielki japoński projektant Shiro Kuramata pozostawił w spadku fotel Sofa With Arms oraz legendarną kolekcję mebli do przechowywania Progetti Compiuti, o charakterystycznym zakrzywionym kształcie. Innym projektantem, który może pochwalić się długą współpracą z Cappellini, jest Marc Newson, który prześciga się w technice i eksperymentowaniu z fotelem Wooden Chair. Wykonany z listew z litego drewna bukowego, wygląda jak płynne i ciągłe przeplatanie się, które tworzy rodzaj pierścienia.

Cappellini: rozwiązania umeblowania dla środowisk o silnej osobowości Cappellini oferuje również rozwiązania, które pozwalają umeblować całość środowisko domowe, oprócz powierzchni kontraktowych i biurowych. Kolekcja krzeseł Juli, zaprojektowana przez Wernera Aisslingera, nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i biurowego, a jej delikatna, otulająca skorupa przypomina płatki kwiatu. Juli jest dostępna w różnych wersjach z wyściełaną lub poliuretanową skorupą i nogami do wyboru: kielich, sanki, 4 nogi, 4 lub 5 szprych, zarówno stałych, jak i obrotowych.
Regał Cloud, zaprojektowany przez Ronana i Erwana Bouroullec jest formowany z białego polietylenu i ma ekstrawagancki popowy design.
Wśród nowości, obrotowe krzesło Lud'o Lounge, stworzone przez projektantkę Patricię Urquiolę, jest hołdem dla mistrza Vico Magistretti i charakteryzuje się zabawny design i duża wszechstronność.
Dostępny ze stożkową podstawą lub z nogami 4 ras, może być komponowany w niezliczonych wersjach, wybierając różne materiały i wykończenia podstawy, do łączenia z kolekcją tkanin i skór jako powłoki. Zdejmowany okrągły stół Gong, zaprojektowany przez Giulio Cappelliniego, z blatem ozdobionym paskami, inspirowany jest grafiką z lat 50., w szczególności autorstwa Alexandra Girarda. Wesoła i kolorowa, wykonana jest z blachy i jest dostępna w różnych kombinacjach kolorystycznych nóżki, podstawy i blatu.
Sofa Cap Ferrat, zaprojektowana przez Carlo Colombo, ma metaliczną strukturę z krótkimi rurowymi nóżkami, na której spoczywa wielowarstwowa skorupa topoli. Konstrukcja jest surowa i rygorystyczna, składa się z równoległościanów tworzących siedzenia, oparcia i podłokietniki. Czapka Ferrat dostępna jest w wersji stałej ze skóry i ekoskóry lub zdejmowanej z powłoką do wyboru z kolekcji tkanin.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek