SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Cappellini Thinking Man’s Chair Zobacz większe

Fotel Cappellini Thinking Man’s Chair

KOD: 250sdTM_1 - TM_2 - TM_1E

ID: 131525

Rok produkcji1988
Rodzaj meblaFotel
ProjektantJasper Morrison
ProducentCappellini

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Cappellini Thinking Man’s Chair

Relaksujący fotel z lakierowanego metalu

Rodzaj: Fotel
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 1988
Kod produktu: TM_1 - TM_2 - TM_1E

Opis

Wymowna nazwa produktu, który zachęca do kontemplacji. Dla Thinking Man's Chair Jasper Morrison przewidział projekt, w którym wszystkie elementy są funkcjonalnymi wkładami, które zapewniają komfort siedzenia podczas długich okresów relaksu i zadumy: obszary podtrzymujące ciało są wykonane z płaskowniki, a główna konstrukcja jest rurowa; fotel posiada podłokietniki wyposażone w zintegrowane podpórki na napoje.
Krzesło Thinking Man's jest wykonane z lakierowanego metalu, dostępne w kolorze zielonym, ciemnoszarym, terakoty i gipsowej bieli. Wersja z terakoty jest również dostępna w specjalnej edycji ozdobionej napisem, który podkreśla promień krzywizny metalowej konstrukcji.
To krzesło nadaje się do użytku na zewnątrz.

Konstrukcja: metalowa rura (struktura), płaska pręty metalowe (siedzisko i oparcie)
Wykończenie konstrukcji:
- 402 lakier ciemnoszary
- 404 lakier terakota
- 406 zielony lakier
- 427 lakier gipsowy biały
Stopy: czarny plastik

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Filmy

Tagi

Cappellini, Jasper Morrison, Meble ogrodowe, Sofy i fotele, Wyposażenie budynków użyteczności publicznej, Fotele, Fotele ogrodowe, Fotele wypoczynkowe, Fotel, Fotel ogrodowy, Fotele w stylu współczesnym, Fotele metalowe, Fotele metalowe malowane, Fot

Napisz opinię

Fotel Cappellini Thinking Man’s Chair

Fotel Cappellini Thinking Man’s Chair

Wymowna nazwa produktu, który zachęca do kontemplacji. Dla Thinking Man's Chair Jasper Morrison przewidział projekt, w którym wszystkie elementy są funkcjonalnymi wkładami, które zapewniają komfort siedzenia podczas długich okresów relaksu i zadumy: obszary podtrzymujące ciało są wykonane z płaskowniki, a główna konstrukcja jest rurowa; fotel posiada podłokietniki wyposażone w zintegrowane po...

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek