SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel / leżanka Cappellini Tube Chair Zobacz większe

Fotel / leżanka Cappellini Tube Chair

KOD: 250sdTUC1

ID: 131526

Rok produkcji1969
Rodzaj meblaLeżanka
Rodzaj meblaFotel
ProjektantJoe Colombo
ProducentCappellini

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Cappellini Tube Chair

Fotel modułowy

Rodzaj: Fotel / leżanka
Projektant: Joe Colombo
Rok produkcji: 1969
Kod produktu: TUC1

Opis

Modułowe i elastyczne, niezbędne i konfigurowalne: Krzesło Tube – kultowa obecność w stałych kolekcjach Triennale w Mediolanie oraz MoMA i Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku – przeszło współczesną renowację przy użyciu nowe awangardowe osiągnięcia techniczne, które zapewniają, że wszystkie cechy oryginalnego projektu Joe Colombo pozostają niezmienione. Krzesło Tube Chair, będące skrzyżowaniem szezlonga i kanapki, przedmiot projektu i autentyczne odzwierciedlenie stylu życia, przeciwstawia się czasowi swoim emblematycznym, zmiennym wyglądem.
Utworzone w 1969 roku siedzisko opiera się na całkowicie de- strukturalna konstrukcja: w rzeczywistości składa się z czterech pustych cylindrów wykonanych w procesie formowania rotacyjnego w celu uzyskania wymiennych elementów, które można dowolnie montować i łączyć w zwarty sposób. Od oparcia po siedzisko, każdy element można ustawić w wielu pozycjach, ożywiając element projektu, który odzwierciedla indywidualne potrzeby i upodobania.
Rury tworzące krzesło są mocowane za pomocą metalowych zacisków. Tapicerka dostępna jest ze skóry lub tkaniny bi-elastycznej. Paleta chromatyczna obejmuje charakterystyczne dla Cappellini kolory: biały, czarny, żółty, turkusowy i pomarańczowy.

Struktura: polipropylen w czterech różnych średnicach
Wykończenie struktury: biały
Wypełnienie: pianka poliuretanowa
Tapicerka:
- mocowana w skórze
- mocowana w tkaninie Bielastic w kolorach: 087 Turkus, 016 Pomarańczowy, 083 Żółty, 001 Biały, 054 Czarny

Uwaga
Rury są połączone metalowymi haczykami i gumowymi kuleczkami w kolorze terakoty

Joe Colombo

Joe Colombo - zdjęcie projektantaJoe Colombo - (1930 - 1971). Po doświadczeniach na różnych polach sztuki, od malarstwa nieformalnego po meble, od 1963 poświęca się wzornictwu przemysłowemu do masowej produkcji; wiele z tych obiektów, poskładanych na różne sposoby, wygląda jak prawdziwe systemy.
Eksperymentując z nowymi materiałami i wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie, tworzy swego rodzaju „maszyny do życia”, siedlisko przyszłości:
multi -funkcjonalne jednostki mobilne, takie jak „VISIONA 1”, „TOTALNE WYPOSAŻENIE”, „ROTO- LIVING”, „KABRIOLET-ŁÓŻKO” i „MINI-KUCHNIA”. tj.: nagroda In-Arch za wyposażenie hotelu; na XIII Triennale jeden złoty medal za lampę „ACRILICA” i dwa srebrne medale odpowiednio za „COMBI-CENTER” i „MINI-KUCHEN”; „COMPASSO D'ORO” za lampę „SPIDER” i klimatyzator „CANDYZIONATORE”; nagroda International Design dla lamp „COUPE” i „SPRING”; Nagroda Tecnhotel za krzesło „UNIVERSALE” oraz nagroda SMAU za wózek „BOBY”.
Wiele jego prac było wystawianych i włączanych do najważniejszych kolekcji muzeów na całym świecie.

Filmy

Tagi

Cappellini, Joe Colombo, Sofy i fotele, Wyposażenie budynków użyteczności publicznej, Fotele, Leżanki, Fotele wypoczynkowe, Fotel, Leżanka, Fotele w stylu współczesnym, Fotele designerskie, Fotele skórzane, Fotele materiałowe, Fotele tapicerowane, Fo

Napisz opinię

Fotel / leżanka Cappellini Tube Chair

Fotel / leżanka Cappellini Tube Chair

Modułowe i elastyczne, niezbędne i konfigurowalne: Krzesło Tube – kultowa obecność w stałych kolekcjach Triennale w Mediolanie oraz MoMA i Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku – przeszło współczesną renowację przy użyciu nowe awangardowe osiągnięcia techniczne, które zapewniają, że wszystkie cechy oryginalnego projektu Joe Colombo pozostają niezmienione. Krzesło Tube Chair, będące skrzyżo...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek