SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Komoda Cappellini Simplon Zobacz większe

Komoda Cappellini Simplon

KOD: 250sdS8_S1B

ID: 131484

Rok produkcji2003
Rodzaj meblaKomoda
ProjektantJasper Morrison
ProducentCappellini

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Cappellini Simplon

Kredens z drzwiami

Rodzaj: Komoda
Projektant: Jasper Morrison
Rok produkcji: 2003
Kod produktu: S8_S1B

Opis

Szafka Simplon , zaprojektowana przez Jaspera Morrisona, to kredens wyposażony w szuflady i drzwi na zawiasach. Nogi wykonane są z anodowanego aluminium, natomiast szafka wykonana ze sklejki topolowej wyłożonej aluminium.
Szafy Simplon dostępne są w dwóch wersjach: drewnianej (w kolorze dębu naturalnego lub wenge) lub lakierowanej w kolorach kolekcji , w wykończeniu błyszczącym lub matowym.

Konstrukcja: obudowa, półki, fronty i szuflady ze sklejki topoli połączonej z aluminium
Wykończenie obudowy: lakier matowy, lakier matowy extra, lakier polski, lakier polski extra, 133 dąb naturalny, 150 dąb wenge
Podstawa: 410 anodowane aluminium
Nóżki: czarny plastik

Jasper Morrison

Jasper Morrison - zdjęcie projektantaJasper Morrison urodził się w Londynie w 1959 roku i ukończył projektowanie na Politechnice Kingston w 1982 roku. Następnie uczęszczał na studia podyplomowe do Royal College of Art, które obejmowały rok w berlińskiej szkole artystycznej HdK. Po ukończeniu studiów Jasper założył swoje Biuro Projektowania w Londynie w 1986 roku. Założył się z dwiema instalacjami: Reuters News Center w Documenta 8 w Kassel w 1987 roku oraz Some New Items for the Home, Part I, w Galerii DAAD w Berlinie jako część Berlin Design Werkstadt w 1988 roku. Najwcześniejsze projekty Jaspera były produkowane przez Aram i SCP w Londynie, Neotu w Paryżu, FSB w Niemczech i Cappellini we Włoszech. W 1989 r. rozpoczął współpracę z Vitrą przy wystawie Kilka nowych przedmiotów do domu, część II na targach meblowych w Mediolanie. Następnie wraz z Andreasem Brandolinim i Axelem Kufusem założył Utilism International, świadcząc usługi w zakresie projektowania wystaw i urbanistyki. W 1994 roku Jasper rozpoczął konsultacje z Üstra, władzą transportu w Hanowerze, projektując wiatę przystankową, a następnie nowy tramwaj w Hanowerze. Dalsza współpraca rozpoczęła się w tym okresie przy projektach dla włoskich firm Alessi, Flos i Magis oraz niemieckiego producenta porcelany Rosenthal.
W latach 2000. Jasper pracował nad projektem dla Rowenta polegającym na zaprojektowaniu zestawu urządzeń kuchennych i rozpoczął konsultacje z Muji, Samsung, Ideal Standard oraz Established & Sons. W 2006 roku współpracował z japońskim projektantem Naoto Fukasawą przy wystawie Super Normal w Axis Gallery w Tokio. Następnie ukazała się książka i odbyła trasę koncertową do Londynu, Mediolanu, Helsinek i Nowego Jorku. Ta wystawa zainspirowała otwarcie sklepu Jasper Morrison obok jego londyńskiego studia w 2008 roku. Sklep prezentuje co roku wystawę podczas London Design Festival. Od 2010 roku Jasper współpracuje z hiszpańskimi firmami Camper, Kettal i Andreu World oraz amerykańskimi firmami Maharam i Emeco. Jest dyrektorem artystycznym szwajcarskiej firmy elektronicznej Punkt. W 2014 roku zaprojektował meble do rozbudowy Tate Modern, ponad dziesięć lat po pracy nad otwarciem muzeum z architektami Herzog & de Meuron.
Jasper Morrison miał indywidualne wystawy w Tokio w Axis Gallery, Yamagiwa i styl HH. Wśród innych swoich wystaw prezentował Au Musée w Musée des Arts Décoratifs Bordeaux w 2009 roku, aw 2011 był kuratorem Danish Design, I Like It, w Copenhagen Design Museum. W 2015 roku w Grand-Hornu w Belgii otwarto wystawę retrospektywną , której towarzyszy nowa monografia A Book of Things. Poprzednie książki to Wszystko oprócz ścian i Świat bez słów, obie wydane przez Larsa Müllera. Jasper Morrison jest Królewskim Projektantem Przemysłu od 2001 roku. Jasper Morrison Ltd ma obecnie biura w Londynie, Tokio i Paryżu.

Filmy

Tagi

Cappellini, Jasper Morrison, Simplon, Systemy i regały magazynowe, Kredensy, Kredensy, Kredensy w stylu współczesnym , Komody z drewna, Komody z drewna wielowarstwowego , Komody z drewna inżynieryjnego, Kredensy z drzwiami, Kredyty z szufladami 

Napisz opinię

Komoda Cappellini Simplon

Komoda Cappellini Simplon

Szafka Simplon , zaprojektowana przez Jaspera Morrisona, to kredens wyposażony w szuflady i drzwi na zawiasach. Nogi wykonane są z anodowanego aluminium, natomiast szafka wykonana ze sklejki topolowej wyłożonej aluminium. Szafy Simplon dostępne są w dwóch wersjach: drewnianej (w kolorze dębu naturalnego lub wenge) lub lakierowanej w kolorach kolekcji , w wykończeniu błyszczącym lub matowym. K...

Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek