GIOVANNETTI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

GIOVANNETTI

Producent: Giovannetti

Wkomponowana w zieleń wsi Pistoia, gdzie szkółki tworzą regularne i racjonalne działki, rośnie roślina giovannetti, którą ze względu na specyfikę swojej struktury można określić niemal „totemem” architektury lat siedemdziesiątych. Firma, założona i nadal prowadzona z wielką energią przez Chevalier of Industry Benito Luigi Giovannetti, narodziła się w połowie lat sześćdziesiątych i natychmiast zdobyła światową uwagę swoimi innowacyjnymi i przebadanymi produktami, doskonale wpisującymi się w klimat eksperymentowania tamtych lat, kiedy nowe formy powstały i poszukiwano nowych sposobów zaspokojenia rosnącej potrzeby relaksu, łączenia się i rozmawiania. To filozofia, która w latach sześćdziesiątych dała początek Bazaarowi, Onosowi, Teso, Lambdzie i Yatesowi, zaprojektowanej przez Superstudio

, a obecnie zbadanej i cenionej na rynku kolekcjonerskim. giovannetti ujawnił wtedy swoją pełną dojrzałość przemysłową w 1970 roku dzięki Anfibio, zaprojektowanemu przez Alessandro Becchi, produktowi zrodzonemu jako rozkładana sofa, spełniające zarówno funkcje sofy, jak i łóżka w prosty i poetycki sposób. Łącząc pomysły i liczby, Anfibio reprezentowało komercyjny rozwój firmy (33.000 sztuk wyprodukowanych od 1970 r.) i awansowało na Olimpiadę Sztuki i Projektowania. - w 1972 roku zostaje wybrany do kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej MOMA w Nowym Jorku przez kuratora prof. Emilio Ambasza i zdobywa najbardziej prestiżowe nagrody za wzornictwo w tym samym roku zostaje odkryty przez Playboy America, co czyni go ikoną eros w następnych latach weszła w skład kolekcji projektowej innych 12 muzeów sztuki współczesnej na świecie Ten sukces dał giovannetti możliwość popularyzacji swojego właściwego wizerunku za granicą w latach osiemdziesiątych oraz nawiązania kontaktu z podmiotami handlowymi i produkcyjnymi innych krajów, afirmując się na rynku amerykańskim, kanadyjskim, australijskim, japońskim i niemieckim, na fali rosnącego zainteresowania made in Italy. Konkurencja międzynarodowa była głównym czynnikiem wzrostu, który umożliwił giovannetti zdobycie wysoko wykwalifikowanego know-how, co w liczbach oznaczało produkcję zorientowaną w 40% na rynek krajowy i w 60% na rynek międzynarodowy, przy ok. 6 tys. 180 punktów sprzedaży tylko na terenie kraju.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek