FOCUS CREATION

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 49 - 62 z 62 elementów
Pokazuje 49 - 62 z 62 elementów

FOCUS CREATION

Producent: Focus creation

Od 1967 roku Focus projektuje, produkuje i dystrybuuje piece i kominki o nowoczesnym designie pod kreatywnym dowcipem Dominique'a Imberta. Główna siedziba firmy znajduje się w południowej Francji, gdzie projektowana i produkowana jest cała gama produktów Focus. Dominique Imbert, ojciec marki, już od samego początku miał na myśli kominek, którego funkcja nie kończy się tylko na ogrzewaniu otoczenia, ale może stać się jego częścią, dodając mu komfortu, przytulności i stylu.Dziś Focus jest postrzegany jako prestiżowa marka w dziedzinie kominków i jest coraz chętniej wybierana przez projektantów i architektów, którzy dzięki temu mogą proponować swoim klientom szeroką gamę kominków do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Najbardziej znanym modelem, który stał się nawet prawdziwą ikoną marki, jest Gyrofocus, którego projekt sygnowany przez Dominique'a Imberta pochodzi z 1968 roku i składa się z centralnego, podwieszanego i obracającego się o 360° kominka. Przełomowy produkt, zarówno pod względem wzornictwa, jak i właściwości technicznych, który w 2009 r. został również uhonorowany nagrodą Pulchra i jest wystawiany w wielu muzeach na całym świecie. Wiele kominków Focusa spala drewno, a ten odnawialny zasób jest wykorzystywany w sposób odpowiedzialny przez firmę, która przestrzega SER (Unii Energii Odnawialnej) i jest przedstawicielem Flamme Verte, etykiety gwarantującej, że wszystkie produkty objęte nią nie wpływają na jakość powietrza przestrzeni, w których mają być zainstalowane. Dzięki silnej więzi, jaką założyciel zawsze wykazywał ze swoim miejscem pochodzenia, produkcja Focusa nigdy nie została zdelokalizowana, co zawsze przyczyniało się do zatrudnienia w typowo „trudnym” obszarze, takim jak region Langwedocji. Tutaj Focus nadal inwestuje w ulepszanie swoich produktów i środowiska pracy.

Najważniejsze: designerskie kominki, piece i grille Niezależnie od tego, czy są montowane na ścianie, czy podwieszane pod sufitem, przeznaczone do użytku wewnątrz lub na zewnątrz, kominki Focus można uznać za elementy wyposażenia same w sobie. Lensfocus to naścienny kominek gazowy, który wygląda jak soczewka lub iluminator. Model ten jest w stanie nadać charakter domu na niewielkiej przestrzeni, nadając mu oryginalny i nietuzinkowy wygląd. Płomień zamknięty jest w hermetycznej szybie, zasysanie odbywa się za pomocą układu spalinowo-powietrznego, a obsługę i kontrolę ognia umożliwia pilot. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, dostępny w kolorze czarnym, białym lub szarym, ten kominek spełnia wszystkie obowiązujące przepisy, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, jak i efektywności energetycznej. Slimfocus to naścienny kominek opalany drewnem, który od razu wyróżnia się innowacyjną estetyką, legendą marki. Centralna, podwieszana i hermetycznie zamknięta, stworzona z myślą o domach niskoenergetycznych. Wywietrznik zewnętrzny jest bezpośrednio podłączony do kanału dymowego na zewnątrz, bez wpływu na jakość powietrza w przestrzeni wewnętrznej. Dostępny również w wersji obrotowej, Slimfocus o kształcie peryskopu wnosi przypływ innowacji do każdego rodzaju środowiska. Kolejnym charakterystycznym modelem w ofercie kominków opalanych drewnem jest np. Domofocus, podwieszany kominek, uważany za młodszego brata większego i najpopularniejszego Gyrofocusa. Obrotowy, o delikatnej i pełnej wdzięku sylwetce, wykończony antykorozyjną i antykorozyjną emalią, aby zapewnić maksymalny poziom wygody. Filarem kreacji Focus jest „dobra praktyka środowiskowa”, interpretowana z różnych perspektyw. Pierwszym z nich jest to, że kominki są zawsze i wyłącznie produkowane z materiałów nadających się do recyklingu, a modele mają co najmniej pięcioletnią gwarancję, pomimo francuskich przepisów dopuszczających nawet znacznie krótszą żywotność. Każdy najmniejszy szczegół w Focusie musi być zgodny z koncepcją „troski o zrównoważony rozwój”. Na przykład drukowanie katalogu powierzono drukarni etykiet Imprim'Vert, aby zapewnić prawidłowe zarządzanie produktami chemicznymi używanymi podczas drukowania.

Focus, narodziny designerskich kominków Historia Focus jest bardzo generis, zgodnie z jego założycielem. Urodzony w 1940 roku w Montpellier Dominique Imbert prowadzi studia uniwersyteckie po Paryżu i Londynie. Został etnologiem na Alasce, a później profesorem literatury w Paryżu. Już po czterech latach spędzonych w szkole zdał sobie sprawę, że to nie w jego stylu. Wyjechał u podnóża Sewennów, w małym miasteczku 25 km na północ, w swoim rodzinnym mieście, aby zagłębić się w całkowicie bardziej manualne czynności, takie jak spawanie, kucie i rzeźbienie w żelazie, stali nierdzewnej i brązie. Mimo, że nigdy nie otrzymał formacji artystycznej, np. na tematy takie jak rysunek czy architektura, w krótkim czasie Imbert wykazał nieodłączną skłonność do tych dziedzin. Skłonność, która została formalnie doceniona poprzez Narodową Nagrodę Twórczości (Paryż 1995), złoty medal za Trofea Designu (Paryż 1995-1997-2001), nagrodę za innowacyjność w Batiman Saloon (listopad 1999) oraz liczne wystawy w muzeach. na całym świecie, w tym Guggenheim w Nowym Jorku. Jednak prawdziwe poświęcenie nastąpiło, gdy poproszono go o osobiste stworzenie modelu na zamówienie dla światowej sławy architekta Normana Fostera. Dziś Focus może liczyć na prawie sto współpracy, wielkość eksportu, która interesuje 50% jego produkcji i styl Made in France, który pozostał niezmieniony przez czas. U podstaw kreacji Focusa leży idea, że moda zanika, podczas gdy kominki nie. Dlatego firma przywiązuje niewielką wagę do współczesnego wkładu, aby otworzyć się na nieograniczoną i nieograniczoną kreatywność. Uważa się, że wszystko jest funkcjonalne i piękne, pociągające i jednocześnie efektowne.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek