ROYAL BOTANIA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 321 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 321 elementów

ROYAL BOTANIA

Producent: Royal Botania

Royal Botania to belgijska firma projektowa, założona na początku lat 90. przez inżynierów Krisa Van Puyvelde i Franka Boschmana, specjalizująca się w produkcji eleganckich, zrównoważonych mebli ogrodowych. Kluczem do sukcesu firmy była intuicja założycieli, że meble ogrodowe powinny być wykonane z drewna tekowego. Uważali, że należy porzucić panujący styl kolonialny na rzecz bardziej współczesnej estetyki. Z tego pomysłu powstały kolekcje stołów, krzeseł, leżaków, parasoli i lamp zewnętrznych zaprojektowanych przez samych inżynierów i międzynarodowych projektantów. W 2011 roku Royal Botania założyła firmę Green Forest Plantation Co. z ponad 250 000 drzew tekowych o powierzchni około 200 hektarów, aby stworzyć zrównoważony model biznesowy oparty na regeneracyjnym wzroście lasów. Meble są produkowane w Tajlandii w fabryce na obrzeżach Bangkoku zbudowanej w 2002 roku, która obecnie zatrudnia ponad czterysta osób.

Projektowanie na zewnątrz przez Royal Botania Meble ogrodowe Royal Botania mają trzy główne cele: estetykę, ergonomię i inżynieria. Czynniki te przyniosły firmie międzynarodowe uznanie i liczne nagrody za wzornictwo. Wśród najbardziej znanych kolekcji prezentujących mistrzostwo Royal Botania w obróbce drewna tekowego znajdują się: NewEngland, kolekcja krzeseł, stołów i podnóżków wierna tradycyjnym korzeniom tego amerykańskiego klasyka
Calypso, rodzina mebli ogrodowych, która rozpoczęła się od małej fotel i wkrótce rozszerzona do kompletnej linii obejmującej hokery, rozkładane krzesła, dwu- lub trzyosobowe ławki, sofy, małe sofy i szezlongi, wszystkie wyposażone w podstawę z drewna tekowego z oparciem ze stali nierdzewnej z tapicerowanymi materiałami lub w Kriss Kross splot stworzony z włókien syntetycznych w trzech różnych odcieniach.
Teak to nie jedyny materiał, który bada Royal Botania. Kolekcja stołów zewnętrznych Conix opowiada o ekspresyjnym potencjale betonu z rzeźbionymi, stożkowymi podstawami wzmocnionymi włóknami Ductal®, takimi jak okrągłe lub eliptyczne blaty. Metal jest bohaterem kolekcji Strappy, rodziny sztaplowanych krzeseł o minimalistycznej konstrukcji ze stali nierdzewnej, charakteryzującej się szerokimi aluminiowymi paskami pokrytymi tkaniną lub imitacją skóry. Exes zawdzięcza swoją nazwę podstawie krzeseł i stołów w kształcie litery „X”. Tapicerowany komfort leży u podstaw rodziny kolekcji sof Organix i wysp zewnętrznych o zakrzywionych kształtach, które zacierają granicę między wnętrzem a otoczeniem, tworząc prawdziwe salony na świeżym powietrzu, które można organizować w niemal nieskończonych konfiguracjach. Wśród najczęściej nagradzanych projektów Royal Botania jest parasol Palma, zaprezentowany na targach meblowych w Mediolanie w 2017 roku po latach badań Krisa Van Puyvelde. Cały mechanizm ukryty w organicznym kształcie bez widocznych śrub i części mechanicznych zdobył nagrodę Best of the Best przyznaną przez jury Red Dot Design Awards. Ewolucja Palmy doprowadziła do powstania Bloom, powtarzając podstawowy wygląd oryginału w organicznej formie kwitnącego kwiatu, ale zastępując system pneumatyczny wrzecionem uruchamianym korbą, aby pomieścić większe wymiary.

Lampy Royal Botania do nocnego życia na świeżym powietrzuJeśli ogrody, tarasy, tarasy i baseny są przestrzenią życiową, Royal Botania wyobraziła sobie, że mieszka w nich nawet w ciemności. Kolekcję opraw oświetlenia zewnętrznego – kinkiety, lampy stojące i stołowe, słupy oświetleniowe – charakteryzują wytrzymałe materiały i eleganckie formy stworzone z myślą o tworzeniu sugestywnych nastrojów. Tutaj znowu gwiazdą jest teak. W tym przypadku drewnu towarzyszą metale i liny (jak w lampie solarnej Ropy) naładowane klimatem vintage dzięki zastosowaniu żarówek – jak w kolekcji lamp podłogowych Tristar zaprojektowanych przez Christophe'a Vyvey'a czy kinkiecie Cloche.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek