ARCAHORN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów

ARCAHORN

Producent: Arcahorn

Arcahorn to włoska marka produkująca luksusowe meble i akcesoria charakteryzujące się detalami w rogu Zebu. Jej historia związana jest z rzemieślniczym powołaniem jej założyciela, Mario Guerry, który w 1958 roku założył w Recanati warsztat specjalizujący się w obróbce rogu Zebu, odkrywając na nowo i doceniając prawie zapomniane mistrzostwa, związane z terytorialną tradycją.
Główną bohaterką opowieści naszej Firmy jest róg, naturalny materiał przyjemny w dotyku i dla oka, o niezliczonych odcieniach, które tworzą limitowane kolekcje unikatowych egzemplarzy, w których z natury nie ma dwóch identycznych. Róg pokazuje swoje DNA dopiero po skomplikowanym cyklu produkcyjnym, wymagającym długich czasów realizacji, głębokiej zręczności i bardzo specyficznych umiejętności, które są cenione przez doświadczonych mistrzów rzemiosła.
Po dokładnym doborze najlepszych części i ich ekspozycji na ogień, róg staje się plastyczny i gotowy do wygładzenia z pełnym uwzględnieniem jego właściwości. Przy współudziale kilku narzędzi, ręce rzemieślników stopniowo zamieniają róg w płytki, które można umiejętnie dopasować do siebie. Myśl i działanie każdego mistrza są nieustannie ukierunkowane na doskonałość i drobiazgową dbałość o szczegóły, aby zapewnić kolekcje o niezrównanej jakości.
Dzisiaj tę samą pasję odziedziczyło nowe pokolenie rodziny Guerra, która łączy rzemieślniczą tradycję z ciągłymi badaniami i przekształca róg w unikalne elementy, od mebli po akcesoria.

Kolekcje Arcahorn: Electra, Silk Horn, Shine Zainspirowana mitologią grecką i ciałami niebieskimi kolekcja Electra jest wynikiem nieustannych poszukiwań nowe kształty i szlachetne materiały oraz wyróżniają się niespotykaną intarsją oraz grą świateł i objętości, która nadaje rogowi wyjątkową tożsamość.
Artystyczna passa i doskonałość rzemieślnicza znajdują swój ostateczny wyraz dzięki połączeniu wyrafinowanych marmurów i wykwintnych inkrustacji rogowych , ożywiając harmonijne zestawienia kolorystyczne, które wzbogacą każde wnętrze.
Uformowany przez fachowców róg nabiera zakrzywionego kształtu i niezwykłą przejrzystość. Światło przenika przez nią i uwydatnia jej naturalnie żyłkowaną teksturę, tworząc ciepłą i elegancką atmosferę.
Miękkie i otulające bryły znajdują się ponownie w elementach siedzeń, ozdobionych detalami z zakrzywionymi rogami, umiejętnie osadzonymi w konfigurowalnych pokryciach najwyższej jakości.
Ręcznie wykonane intarsje rogowe Zebu i jedwabiście gładkie powierzchnie łączą się z szlachetnymi materiałami w klasycznym, a jednocześnie współczesnym stylu, dając początek nowej kolekcji Silk Horn. Elementy rogów, polerowany mosiądz i satynowy brąz, ręcznie wykonane z wielką zręcznością, są osadzone w dębowych i eukaliptusowych panelach i tworzą nieskończone kombinacje kształtów i kolorów. Wyselekcjonowane przez mistrzów intarsji esencje poddawane są specjalnym zabiegom, które aktywują reakcję garbników i soli mineralnych, aby przyspieszyć, a następnie ustabilizować proces starzenia się drewna. Esencje z czasem stają się trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak światło słoneczne. Uzupełniające się jednostki i akcesoria o ekskluzywnym designie, wykonane z naturalnych materiałów, definiują przestrzenie w odpowiedzi na różne potrzeby życiowe. Sofy, szezlongi i fotele tapicerowane szlachetnymi tkaninami, charakteryzujące się dużymi rozmiarami siedzisk i dużym komfortem, można dostosować do wielu rozwiązań wyposażenia.
Wyróżniająca się nowoczesnymi, czystymi liniami i błyszczącymi wykończeniami, kolekcja Shine obejmuje szeroki wybór mebli, siedzisk systemy, oświetlenie i przedmioty dekoracyjne o niekwestionowanej doskonałości.
Elegancja rogu jest harmonijnie połączona z wykorzystaniem cenionych materiałów, takich jak wyselekcjonowane skóry, szlachetne esencje drzewne i metale szlachetne, pozyskiwane od lokalnych firm z podobnie myślącymi rzemieślnikami, którzy są również najlepsi w swoich dziedzinach.
Ekskluzywne detale z ręcznie grawerowanego mosiądzu opatrzone są pieczęcią mistrza: każdego dnia nasi rzemieślnicy trzymają wiertło i stosują określone techniki, które mają wieki. Spędzają godziny na dokładnym grawerowaniu tego szlachetnego metalu, aby stworzyć najbardziej niezwykłą grę kształtu i światła.
Naturalna paleta kolorów polerowanych lakierów wzbogaca każdy element tej kolekcji i oferuje wyrafinowane rozwiązania, aby zaspokoić marzenia i oczekiwania wymagającą klientelę na całym świecie.
W 2020 roku Arcahorn wypuścił limitowaną kolekcję akcesoriów stołowych, wracając we współczesnej tonacji do pierwszych elementów zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Mario Guerra, założyciela firmy, w latach pięćdziesiątych.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek