VENEZIANO+TEAM

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

VENEZIANO+TEAM

Produkty projektanta: Veneziano+Team

powstała w 2008 roku po spotkaniu Gianniego Veneziano i Luciany Di Virgilio. Studio składa się z zespołu kreatywnych profesjonalistów i „myślicieli koncepcyjnych” o specyficznych i uzupełniających się umiejętnościach. Współdziałają w różnych procesach projektowych, takich jak restrukturyzacja, projektowanie wnętrz, wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne, projektowanie wystaw, projektowanie komunikacji i zarządzanie. Studio bada kilka obszarów projektowania, dążąc do osiągnięcia ostatecznych rozwiązań o silnym oddziaływaniu emocjonalnym. Szczególny nacisk kładziemy na zintegrowaną komunikację, w unikalnym procesie, który obejmuje kreatywność, pasję, technologię i myślenie strategiczne. Filozofia pracowni przypisuje pojęciu „funkcji” odpowiedzialność za definiowanie kształtów i struktur w prosty i intuicyjny sposób: zachowanie wysoce artystycznego podejścia, otwartego na eksperymenty i zanieczyszczenia w połączeniu doświadczenia i innowacji. Prace studia były publikowane w najważniejszych magazynach projektowych oraz na wystawach lokalnych i międzynarodowych. Ponadto należy podkreślić rolę kuratorów wystaw takich jak „Il Segno dei Designer” („Znak projektanta”) dla Triennale di Milano. Gianni Veneziano przekazał te prace do Triennale Design Museum, czyniąc je częścią swojej stałej kolekcji. W czerwcu 2013 inny projekt Gianniego Veneziano, Daysign, został wystawiony w Triennale Design Museum, a następnie nadał nazwę nowemu programowi telewizyjnemu. Rai 5 Daysign wyemitowano na temat Luciany i Gianniego jako wybitnych prezenterów sztuki i kwestii społecznych.
Gianni Veneziano, architekt i projektant, w 1979 roku ukończył architekturę na Uniwersytecie we Florencji. W swojej pracy magisterskiej skupił się na „Projekcie Architektury i Projektowania Architektury”, z Adolfo Natalini, głównymi tematami jego prac pomiędzy sztuką a designem, które wystawiał w wielu galeriach i muzeach. W latach 1979-1981 przebywał w USA, doświadczenie, które pozwoliło mu się rozwijać, co było kluczowe dla jego kariery: rzeczywiście debata na temat „ruchu postmodernistycznego” była pierwszym architektonicznym doświadczeniem Veneziano. W 1987 roku w Mediolanie założył „Oxido”: galerię projektów artystycznych i architektonicznych z Prospero Rasulo, obecnie znaną jako edycje „Oxido Zoo”. Może poszczycić się współpracą z wieloma firmami takimi jak Barovier e Toso, Gervasoni, Lumi, Nodus, Riva 1920, Sisal, Valli & valli, Vistosi i wieloma innymi. Prowadził kursy w kilku szkołach i akademiach projektowania. Jego prace wystawiane są w wielu galeriach i muzeach. W 2017 i 2018 został mianowany ambasadorem włoskiego designu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i La Triennale di Milano.
Luciana Di Virgilio, projektantka, absolwentka Wzornictwa Przemysłowego we Florencji. Jej życie zawodowe rozpoczęło się w 2005 roku, charakteryzując się bardzo szerokim podejściem poprzez projektowanie produktów i projektowanie graficzne we współpracy z firmami projektowymi. Opracowała projekty i identyfikacje korporacyjne, projekty wnętrz dla klientów prywatnych oraz projekty wystaw dla pokazów, takich jak „Abitare il Tempo” („Życie w czasie”) w Weronie, a także dla Triennale Design Museum w Mediolanie. Jedna z jej prac należy do stałej kolekcji Triennale. W 2011 roku otrzymała honorowe wyróżnienie Fundacji Raymonda Loewy. W 2012 roku wyzdrowiała i prowadziła audycję radiową o designie we włoskim radiu Capital i jest blogerką dla HuffingtonPost. W 2013 roku magazyn Interni umieścił Lucianę w gronie najbardziej obiecujących młodych projektantów sceny międzynarodowej. W 2016 roku został wybrany do 21. Esposizione Internazionale w La Triennale di Milano.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek