NIKLAS ÖDMANN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
    • Rodzaj lampy: Latarnia
    • Przeznaczenie: Zewnętrzne
    • Projektant: Niklas Ödmann
    • Producent: Zero
    • Kraj pochodzenia: Szwecja
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

NIKLAS ÖDMANN

Produkty projektanta: Niklas Ödmann

Niklas Ödmann Projektant oświetlenia PLDA, współwłaściciel i założyciel
Projektant oświetlenia PLDA, współwłaściciel
Niklas urodził się w Sztokholmie w 1964 roku. W latach 80. pracował jako projektant oświetlenia w wielu prestiżowych teatrach w Sztokholmie, m.in. takich jak Teatr Królewski i Folkoperan. Kształcił się w Instytucie Dramatycznym w latach 1989-1991.
Niklas zawsze stara się łączyć w swoich pracach funkcjonalność i estetykę. Wizja wykorzystania niektórych cech oświetlenia teatralnego w publicznych przestrzeniach architektonicznych skłoniła go do zmiany drogi w kierunku Architectural Lighting Design w 1991 roku.
Razem z Kai Pippo założył firmę Ljusarkitektur, z którą prowadzili przez 18 lat przed wyjazdem inne drogi w 2009 roku .
Jako praktykujący projektant oświetlenia, Niklas odegrał dużą rolę w rozwoju profesjonalnego projektowania oświetlenia w Szwecji. Jego najbardziej znane prace to New Central Post w Sztokholmie, liczne sklepy w NK oraz szereg projektów dla Departamentu Sztuk Pięknych.
Niklas jest członkiem PLDA i był głównym projektantem wielu warsztatów w Szwecji i za granicą. Często prowadzi również seminaria oświetleniowe zarówno dla architektów, jak i innych różnych grup z branży budowlanej.
Kiedy Niklas nie pracuje, najprawdopodobniej znajdziesz go w jego letniej rezydencji na Gotlandii lub jeżdżącego na rowerze wyścigowym ze swoimi kumplami w Klubie Kolarskim Ringmurens.
Niklas pracuje obecnie na torze Hyllie w Malmö i Fabryce Gumy w Värnamo.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek