SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa stołowa Woka Lamps Vienna Km6 Zobacz większe

Lampa stołowa Woka Lamps Vienna Km6

KOD: 250sdwokalampsviennakm6

ID: 117885

Rodzaj lampyLampa stołowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantKoloman Moser
ProducentWoka Lamps Vienna
Kraj pochodzeniaAustria

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Woka Lamps Vienna Km6

Mosiężna lampa stołowa

Projektant: Koloman Moser
Rodzaj: Lampa stołowa

Dane techniczne

wys: 45 mm
śr: 23 mm
moc: 1 x 100 w

Opis

Piękna lampa z bardzo wczesnego okresu Wiener Werkstaette. Na dnie można postawić wazon, w którym można umieścić kwiaty.
MATERIAŁ
Mosiądz, opcjonalnie lakierowany lub niklowany, wszystkie inne powierzchnie na życzenie

Koloman Moser

Koloman Moser - zdjęcie projektantaKoloman (Kolo) Moser urodził się w Wiedniu 30 marca 1868 roku.
Kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych oraz w Wiedeńskiej Szkole Sztuk Stosowanych (Kunstgewerbeschule), gdzie później, po 1899 roku, pracował jako nauczyciel.
Kolo Moser zajmował ważne miejsce na austriackiej scenie artystycznej przełomu wieków, był bowiem jednym z założycieli Secesji, organizacji grafików w 1897 roku, którą opuścił wraz z tzw. Klimt-Group w 1905 roku.
Wraz z Josefem Hoffmannem i Fritzem Wärndorferem założył Wiener Werkstaette w 1903 roku i wspólnie z Josefem Hoffmannem kontrolował środki produkcji i sprzedaży ich pracy artystycznej.
Moser pracował jako grafik dla kilku magazynów m.in. „Ver Sacrum”, „Hohe Warte” i „Der liebe Augustin”.
Jako rzemieślnik Moser projektował mozaikę oraz witraże dla „Kirche am Steinhof” autorstwa Otto Wagnera, najsłynniejszej konsekrowanej budowli pery od przed 1914.

Tagi

Lampy Woka Wiedeń, Koloman Moser, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy stołowe, lampa stołowa, Lampy stołowe w stylu klasycznym; Metalowe lampy stołowe, Lampy stołowe mosiężne, Lampy stołowe z oświetleniem pośrednim

Napisz opinię

Lampa stołowa Woka Lamps Vienna Km6

Lampa stołowa Woka Lamps Vienna Km6

Piękna lampa z bardzo wczesnego okresu Wiener Werkstaette. Na dnie można postawić wazon do włożenia kwiatów. MATERIAŁ Mosiądz, opcjonalnie lakierowany lub niklowany, wszystkie inne powierzchnie na zamówienie

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek