SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Woka Lamps Vienna Steinhof 36Fl Zobacz większe

Lampa wisząca Woka Lamps Vienna Steinhof 36Fl

KOD: 250sdwokalampsviennasteinhof36fl

ID: 102299

Rok produkcji1904
Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantKoloman Moser
ProducentWoka Lamps Vienna
MateriałMosiądz
MateriałMetal
Kraj pochodzeniaAustria

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Woka Lamps Vienna Steinhof 36Fl

Klasyczna mosiężna lampa wisząca

Projektant: Koloman Moser
Rodzaj: Lampa wisząca
Rok produkcji: 1904

Dane techniczne

wys: 180 mm
śr: 75 mm
moc: 36x60

Opis

Wspaniały żyrandol do „kościoła Steinhof” autorstwa Otto Wagnera, możliwe są różne wymiary i ustawienia; Ponieważ Koło Moser wykonał kilka takich projektów i na początku był zaangażowany w planowanie, projekt jest przypisywany jemu Materiał: mosiądz na kilku powierzchniach, ręcznie cięte szklane kule, kolorowe szklane krążki na łodygach i suficie -talerz.

Koloman Moser

Koloman Moser - zdjęcie projektantaKoloman (Kolo) Moser urodził się w Wiedniu 30 marca 1868 roku.
Kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych oraz w Wiedeńskiej Szkole Sztuk Stosowanych (Kunstgewerbeschule), gdzie później, po 1899 roku, pracował jako nauczyciel.
Kolo Moser zajmował ważne miejsce na austriackiej scenie artystycznej przełomu wieków, był bowiem jednym z założycieli Secesji, organizacji grafików w 1897 roku, którą opuścił wraz z tzw. Klimt-Group w 1905 roku.
Wraz z Josefem Hoffmannem i Fritzem Wärndorferem założył Wiener Werkstaette w 1903 roku i wspólnie z Josefem Hoffmannem kontrolował środki produkcji i sprzedaży ich pracy artystycznej.
Moser pracował jako grafik dla kilku magazynów m.in. „Ver Sacrum”, „Hohe Warte” i „Der liebe Augustin”.
Jako rzemieślnik Moser projektował mozaikę oraz witraże dla „Kirche am Steinhof” autorstwa Otto Wagnera, najsłynniejszej konsekrowanej budowli pery od przed 1914.

Tagi

Lampy Woka Wiedeń, Koloman Moser, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Lampy wiszące w stylu klasycznym; Metalowe lampy wiszące, Lampy wiszące z mosiądzu

Napisz opinię

Lampa wisząca Woka Lamps Vienna Steinhof 36Fl

Lampa wisząca Woka Lamps Vienna Steinhof 36Fl

Wspaniały żyrandol dla „Kościoła Steinhof” autorstwa Otto Wagnera, możliwe są różne pomiary i ustawienia: Ponieważ Koło Moser wykonał kilka takich projektów i był zaangażowany w planowanie na początku, projekt jest mu przypisywany Materiał: mosiądz na kilku powierzchniach, ręcznie cięte szklane kule, kolorowe szklane krążki na łodygach oraz na płycie sufitowej.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek