SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa ścienna Flos Fort Knox Wall Zobacz większe

Lampa ścienna Flos Fort Knox Wall

KOD: 250sdflosfortknoxwall

ID: 106830

Rodzaj lampyLampa ścienna
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantPhilippe Starck
ProducentFlos
Kraj pochodzeniaWłochy
CenaCena od 378.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Flos Fort Knox Wall

Kinkiet halogenowy z aluminium z oświetleniem pośrednim

Projektant: Philippe Starck
Rodzaj: Lampa ścienna

Opis

Oprawa naścienna przeznaczona do oświetlenia pośredniego. Korpus z odlewanego ciśnieniowo stopu aluminium z ręcznie polerowanym wykończeniem i zabezpieczony przezroczystą płynną farbą lub malowany proszkowo na biało lub matowo czarny. Wspornik ścienny wykonany z wtryskiwanego aluminium. Umożliwia regulację zarówno w poziomie, jak i w pionie, gwarantując prawidłowy montaż oprawy. Zawiera ruchomą płytkę oświetleniową, która reguluje strumień świetlny w kierunku ściany, na której zainstalowano produkt. Szkło hartowane o grubości 3 mm. Wykończenia: białe (30), polerowane aluminium (05), czarne (14).

Philippe Starck

Philippe Starck - zdjęcie projektantaPhilippe Starck, światowej sławy twórca o wieloaspektowej pomysłowości, zawsze koncentruje się na tym, co istotne, na swojej wizji: stworzenie, niezależnie od formy, musi poprawić życie jak największej liczby ludzi. Ta filozofia uczyniła go jednym z pionierów i centralnych postaci koncepcji „demokratycznego designu”. Wykorzystując swoją płodną pracę we wszystkich dziedzinach, od produktów codziennego użytku (meble, wyciskacz do cytrusów, rowery elektryczne, indywidualna turbina wiatrowa), przez architekturę (hotele, restauracje, które aspirują do bycia stymulującymi miejscami) oraz inżynierię morską i przestrzenną (megajachty, mieszkania moduł prywatnej turystyki kosmicznej), nieustannie przesuwa granice i wymogi projektowania, stając się jednym z najbardziej wizjonerskich i uznanych twórców międzynarodowej sceny współczesnej. Philippe Starck i jego żona Jasmine spędzają większość czasu w samolotach lub w „środku pustkowia”.
Philippe Starck urodził się w 1949 roku. zachowuje podstawową lekcję: wszystko powinno być zorganizowane elegancko i rygorystycznie, zarówno w relacjach międzyludzkich, jak iw końcowej wizji, która kieruje każdym gestem twórczym. Jego absolutna wiara w to, że wszyscy powinni korzystać z kreacji i czerpać z niej radość, sprawia, że ​​niestrudzenie stara się dobrze radzić sobie w najdrobniejszych szczegółach.
Ale czy po latach naprawdę opuścił swoje pierwsze improwizowane biuro? Według niego nie do końca. „Ostatecznie były to zabawy dla dzieci, zabawy wyobraźni, ale dzięki różnym umiejętnościom, zwłaszcza inżynierskim, coś się stało. Jestem dzieckiem, które marzy, a jednocześnie mam w sobie beztroskę i powagę dzieci. W pełni akceptuję bunt, dywersję i humor”.
Starck po raz pierwszy wykazał zainteresowanie przestrzeniami mieszkalnymi, gdy był studentem Ecole Nissim de Camondo w Paryżu, gdzie w 1969 roku zaprojektował nadmuchiwany dom, oparty na pomysł na materialność. To odkrycie przyniosło mu pierwszy sukces na Salonie de l'Enfance. Niedługo potem Pierre Cardin, uwiedziony obrazoburczym designem, zaproponował mu posadę dyrektora artystycznego w swoim wydawnictwie.
W 1976 roku i kilka emblematycznych obiektów później, w tym latająca lampa i przenośny neon, ten nieustraszony Dreamer stworzył śmiały wystrój klubu nocnego La Main Bleue w Montreuil, pokazując, że żadne miejsce nie jest mniej szanowane niż inne tylko ze względu na swoją ekscentryczność. Następnie założył legendarny paryski klub nocny Les Bains Douches i Starck Club w Dallas.
W tym samym czasie założył swoją pierwszą firmę zajmującą się projektowaniem przemysłowym, Starck Product, którą później przemianował na Ubik na cześć słynnego Philipa K. Dicka powieść. Tu zainicjował współpracę z największymi producentami wzornictwa we Włoszech – Driade, Alessi, Kartell – i na świecie – między innymi Drimmer w Austrii, Vitra w Szwajcarii Swiss i Disform w Hiszpanii.
W 1983 roku Prezydent François Mitterrand wybrał swój projekt do dekoracji prywatnych rezydencji w Pałacu Elizejskim.

Filmy

Tagi

Flos, Filip Starck, Kolekcja architektoniczna — ściana+sufit, Oświetlenie wewnętrzne, Kinkiety, lampa ścienna, Kinkiety w stylu współczesnym, Projekt kinkiety, Kinkiety aluminiowe, Metalowe kinkiety, Pośrednie światło kinkiety, Kinkiety halogenowe, Kinkiety metalohalogenkowe, Projekt Flos, Projekt oświetlenia Flos, projekt oświetlenia, Produkty Flos, lampa, lampy designerskie, Starck Flos, Lampa Starcka

Napisz opinię

Lampa ścienna Flos Fort Knox Wall

Lampa ścienna Flos Fort Knox Wall

Oprawa naścienna przeznaczona do oświetlenia pośredniego. Korpus z odlewanego ciśnieniowo stopu aluminium z ręcznie polerowanym wykończeniem i zabezpieczony przezroczystą płynną farbą lub malowany proszkowo na biało lub matowo czarny. Wspornik ścienny wykonany z wtryskiwanego aluminium. Umożliwia regulację zarówno w poziomie, jak i w pionie, gwarantując prawidłowy montaż oprawy. Zawiera ruchomą płytkę oświetleniową, która reguluje strumień świetlny w kierunku ściany, na której zainstalowano produkt. Szkło hartowane o grubości 3 mm. Wykończenia: białe (30), polerowane aluminium (05), czarne (14).

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek