RÜEGG

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

RÜEGG

Producent: Rüegg

Ponad 60 lat temu młody piecyk Walter Rüegg, założyciel szwajcarskiego producenta kominków wewnętrznych i zewnętrznych Rüegg Cheminée Schweiz AG, jeździł rowerem i przyczepką po zakurzonych ulicach małej wioski Zumikon. Jego misja: zaczarować trzaskający ogień w salonach swoich klientów. Samo to nie wystarczało jednak zapracowanemu rzemieślnikowi

w 1959 roku wynalazł pierwszy kominek na drewno, którego komorę spalania można było zamknąć szklanymi drzwiami. Na początku zyskał więcej pogardy i szyderstwa niż entuzjazmu dla swojego pomysłu – który natychmiast opatentował. Walter Rüegg nie dał się jednak zniechęcić i kontynuował eksperymenty i ostatecznie opracował pierwszy kominek z przesuwanymi drzwiami przeciwpożarowymi. Jego wynalazek wywołał sensację na całym świecie, wyznaczając podstawowe standardy wydajnego, niskoemisyjnego ogrzewania naszych nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych. Patenty już dawno wygasły, a Rüegg bez wątpienia stał się jednym z najbardziej emulowanych prototypów. Matthias Rüegg i jego zespół są teraz z tego nawet trochę dumni. Rüegg przyjął to jako swoją misję, aby konsekwentnie utrzymywać tę cnotę. „Jeśli ludzie cię kopiują, nie możesz być taki zły!” – mówi obecny prezes zarządu rodzinnej firmy z siedzibą w Hinwil w Szwajcarii. Rüegg Cheminée Schweiz AG zatrudnia 34 osoby i od 2005 roku jest kierowany przez Matthiasa Rüegga, który zarządza firmą rodzinną, drugie pokolenie. dlaczego asortyment produktów Rüegg jest sprzedawany w średnim i wysokim segmencie cenowym. Tutaj Rüegg polega na silnej grupie franczyzowej Rüegg Studio. W około 170 Rüegg Studios zlokalizowanych na całym świecie potencjalni właściciele kominków mogą uzyskać poradę na temat wymarzonego produktu.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek