FORM & REFINE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

FORM & REFINE

Producent: Form & Refine

Form & Refine to duńska marka produkująca meble i przedmioty designerskie, założona w 2018 roku przez Helle Herman Mortensen, Jonas Herman Pedersen i Lasse Lund Lauridsen, w oparciu o wspólną wizję: stworzyć markę wartości, która eksploruje materiały i chroni planetę oraz rzemiosło poprzez wyjątkowa filozofia projektowania.

Form & Refine starannie dobiera naturalne materiały z całego świata i przekształca je w laboratoria blisko miejsca pochodzenia, zmniejszając w ten sposób wpływ CO₂. Las Damsbo na wyspie Fionii w Danii jest źródłem zaopatrzenia w unikatowe w swoim rodzaju duńskie drewno: jesion, klon i dąb. Z kolei z regionu Alcobaça w Portugalii pochodzi glina na ceramikę, również przy użyciu starożytnych technik obróbki stosowanych w tej części świata.

Form & Refine: doskonałe materiały i lokalne tradycje rzemieślnicze poprzez estetykę. Celem zachowania rzemiosła i uwzględnienia wpływu społecznego, Form & Refine współpracuje ze spółdzielniami i małymi fabrykami, ustanawiając uczciwe i pełne szacunku partnerstwa, wspierając małe realia jako spółdzielnia rolników alpaki na wyżynach Boliwii. Wybierane są nie tylko najlepsze materiały, aby zapewnić długą żywotność wszystkich produktów, ale także najbardziej doświadczeni rzemieślnicy, którzy przekształcają je w przedmioty designerskie. Z tego powodu przetwarzanie materiału odbywa się bezpośrednio w kraju pochodzenia, przy wykorzystaniu umiejętności i know-how lokalnych ekspertów, a w konsekwencji wartość i wartość tych czynników jest dostrzegana w produktach Form & Refine i ich jakości.

Form & Refine oddaje hołd tradycji skandynawskiego wzornictwa, ale jednocześnie otwiera nowe możliwości, pracuje i uszlachetnia materiały oraz tworzy starannie zrównoważone produkty, które pozostają interesujące i użyteczne nawet po dziesięcioleciach. Każdy produkt ma swoją historię, projekt jest przejrzysty, trzeźwy i elegancki, dzięki czemu materiał ma optymalny efekt. Projektowany przedmiot musi pełnić funkcję i zawsze spełniać najwyższe standardy jakości, a to jest podstawą trwałego projektu, który z biegiem lat staje się coraz cenniejszy. Główna kolekcja Form & Refine została zaprojektowana i kuratorowana przez Herman Studio, które kierowało ogólnym kierunkiem projektowania, stale kontrolując estetykę i szczegóły obiektów.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek