IL FANALE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 244 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 244 elementów

IL FANALE

Producent: Il Fanale

W 1979 roku, w małym warsztacie niedaleko Treviso, powstał Il Fanale. Założyciele, Fausto Dalla Torre i jego żona Luisa, łączą pasję do oświetlenia z wiedzą rzemieślniczą, z misją produkowania lamp najwyższej jakości. Wybór użycia szlachetnych materiałów, takich jak mosiądz, miedź i szkło, tworzy tradycyjny styl, który wraz ze specyficznym procesem utleniania – którego formuła jest nadal przekazywana w rodzinie – nadaje niepowtarzalny i niepowtarzalny wygląd. Szybko doceniono branżę, najpierw we Włoszech, a potem za granicą, gdzie wartość rzemieślnicza, jako wyraz Made in Italy, zyskała na prestiżu. Dziś IL FANAL sprzedaje się w ponad 40 krajach na całym świecie.
Wzrost handlu pozwala na wzrost w zakresie biznesu i kreatywności, odpowiednio powierzonych dzieciom Marzii i Tomasowi. Wprowadzane są nowe linie o bardziej współczesnej duszy, odzwierciedlające międzynarodowe trendy i potrzeby rynku, a także rozpoczyna się współpraca z wschodzącymi projektantami. Ta ewolucja marki doprowadziła do stworzenia Torremato, kreatywnej platformy do badań i innowacji projektantów. Dzięki Torremato firma wygrała prestiżowe Compasso d'Oro w 2014 roku, potwierdzając się jako jedna z najbardziej charyzmatycznych marek w branży oświetleniowej.

Kolekcje Il FanaleNie jeden styl, ale pięć, aby zbliżyć się do twój świat, cokolwiek to jest. „Country” reprezentuje nasze korzenie z elementami dekoracyjnymi nawiązującymi do przeszłości, ale bezsprzecznie aktualnymi. „Industrial” wykorzystuje esencjonalne linie, ciemne i cieniowane tony. Postarzany wygląd to główna cecha tego wielkomiejskiego i dynamicznego stylu.
Nasza wizja stylu „nowoczesnego” przekłada się na czyste linie, w których aspekt estetyczny nigdy nie jest oddzielony od elementu funkcjonalnego.
"Nowe Decò to reinterpretacja charakterystycznych cech bogatego stylu zrodzonego w Ameryce w latach 20. XX wieku. Szlachetne materiały, takie jak mosiądz w połączeniu ze szkłem, dodają uroku i prestiżu wnętrzom.
Dla najbardziej wrażliwych na eksperymenty i innowacje jest linia „Torremato”, która pozwala projektantom swobodnie wyrażać swoją koncepcję światła. Torremato to nowa ścieżka twórcza w świecie Il Fanale. „Światło się spełniło” to motto, które wskazuje na siłę napędową rozwoju koncepcji „niestandardowych”, aby spełnić marzenia projektantów. Torremato to kreatywna platforma, laboratorium pomysłów, w którym eksperymentalne projekty ożywają i stają się kultowymi produktami Il Fanale po uprzemysłowieniu. W 2014 roku Torremato zyskało uznanie na całym świecie, zdobywając pożądaną międzynarodową nagrodę Compasso d'Oro za jeden z najbardziej kultowych produktów Bitta.
Uwielbiamy wyrażać naszą koncepcję projektową jako równowagę między elementami wynikającymi z niekończącej się kreatywności. Światło, kształt, funkcja i technologie kształtowane są na różnych etapach tworzenia: pomysł zrodzony w głowie projektanta staje się rysunkiem, a następnie, dzięki naszemu działowi technicznemu, projektem. Na ostatnim etapie nasi rzemieślnicy przetwarzają materiał i tworzą produkt.
Zawsze szukamy projektantów, którzy uwielbiają bawić się światłem, odkrywać i angażować się, zajmując się dobrze zdefiniowaną tożsamością marki, w której projekt powinien nie zmienia duszy rzemiosła, ale podnosi wartość ręcznego produktu i surowca.

Wartość rzemiosła Il FanaleNasze lampy to dzieła „SZTUKI I ŚWIATŁA”, które oświetlają Twoje domowe, społeczne i życie zawodowe. Używamy rąk, głowy i serca bardziej niż maszyn. Nadaje to naszym produktom niepowtarzalny charakter, podobnie jak arcydzieła tworzone przez naszych rzemieślników. Produkcja, całkowicie włoska, łączy starożytne techniki z nowoczesnymi technologiami, aby zaoferować ponadczasowe produkty o wysokiej zawartości wzornictwa. Każdy element reprezentuje naszą chęć pomocy w napisaniu historii własnej przestrzeni za pomocą światła.
Koncepcja rodziny leży u podstaw dzisiejszej firmy, która reprezentuje włoskie „know-how” na świecie. Ludzie kierujący się tymi samymi ideałami, co zamiłowanie do pracy, do jakości i do terytorium sprawili, że marka odniosła sukces, wyróżniając ją z masowej oferty. Nasza filozofia przedkłada ludzi i jakość nad liczby. Każdy, kto dzisiaj pracuje dla Il Fanale, wie, że jest to część historii, która rozpoczęła się ponad 40 lat temu i jest przekazywana każdego dnia poprzez produkty trafiające do domów i życia ludzi.

Materiały Il FanaleMateriały użyte do produkcji naszych lamp są najbardziej reprezentatywna tradycja: mosiądz, miedź, żelazo. Szkło Murano i ceramika Bassano również reprezentują najwyższą doskonałość lokalnego obszaru, a także Made in Italy. Wszystkie metale poddawane są szybkiemu procesowi utleniania, który nadaje im charakterystyczny efekt polerowania. Jest to wyjątkowy proces, całkowicie ręcznie wykonany i przekazany w rodzinie. Metale poddane tej obróbce uzyskują efekt końcowy, który nazywamy „postarzanym”, obecnie wyróżniającym się elementem marki.
„Skrojone na miarę” to powszechna koncepcja, która dla nas oznacza jednak dużo więcej. Il Fanale traktuje personalizację produktów jako istotną część swojej działalności i przeznacza na nią specjalne zasoby. Oferujemy rozwiązania szyte na miarę dla każdego środowiska, w sektorze handlu detalicznego i kontraktów, bez względu na to, czy jest to duży projekt, czy pojedynczy element do Twojego domu. Naszym celem jest wsparcie Państwa w tworzeniu produktu pomyślanego jak w warsztacie krawieckim dzięki czterdziestoletniemu doświadczeniu, elastyczności naszej struktury oraz międzynarodowej sieci profesjonalistów, z którymi współpracujemy.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek