PHILIPPE NIGRO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 31 elementów

PHILIPPE NIGRO

Produkty projektanta: Philippe Nigro

Philippe Nigro, francuski projektant urodzony w Nicei we Francji. Studiował sztukę dekoracyjną i projektowanie produktów (L. DeVinci, Antibes - La Martinière, Lyon - Boulle, Paryż). Od 1999 roku niezależny projektant. Swoją karierę zaczynał u boku De Lucchi, z którym brał udział w wielu projektach produktów, mebli, oświetlenia, wystroju wnętrz oraz eventów. Charakteryzujący się związkiem między przyszłościowymi badaniami a pragmatycznym uznaniem „savoir-faire” producentów, z którymi współpracuje, Philippe porusza się między projektami o różnej skali, czy to ze znanymi markami, przemysłem luksusowym czy lokalnym rzemiosłem. Z biegiem lat te doświadczenia, wzbogacone mieszanką kultury francusko-włoskiej, pozwalają mu zmierzyć się z bardzo różnymi aspektami projektowania.
Niektóre przyszłe projekty są wspierane przez francuską organizację VIA (Waloryzacja na rzecz innowacji w meblach).
W 2014 roku został nagrodzony Projektantem Roku za francuskie targi meblowe Maison & Objet. Opracowuje również projekt wystawy na 7. edycję Triennale Design Museum w Mediolanie: „Włoski design poza kryzysem”. W 2015 roku tworzy scenografię dla japońskiej firmy motoryzacyjnej Lexus na Targach Meblowych w Mediolanie, dla której w 2017 roku zbudował nowe stoisko na światowych targach motoryzacyjnych. W latach 2016-17 zrealizował dla CELC instalację Ultralin, Paris Place des Vosges i Sololino w Mediolanie.
Współpracuje z Ligne Roset, Cinna, De Castelli, Piba Marmi, Skitsch, Serralunga, Artuce, Caimi Brevetti, Venini, Foscarini,
DePadova, Baccarat, Moleskine, Driade, Saint Luc, CELC, le Mobilier Narodowy, Rado, Hermès.
Jego projekty Twin-Chairs, TU i Confluence znajdują się w kolekcjach Centre Pompidou i Musée des Arts Décoratifs w Paryżu.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek