SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sofa Ligne Roset Flax Zobacz większe

Sofa Ligne Roset Flax

KOD: 250sd12190355

ID: 136446

Rok produkcji2010
Rodzaj meblaSofa
ProjektantPhilippe Nigro
ProducentLigne Roset

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Ligne Roset Flax

Sofa 2-osobowa z tkaniny

Rodzaj: Sofa
Projektant: Philippe Nigro
Rok produkcji: 2010
Kod produktu: 12190355

Dane techniczne

wys. 76cm gł. 80cm szer. 135cm SIEDZISKO 38cm

Opis

Flax to dwuosobowa sofa materiałowa o solidnej strukturze orzecha amerykańskiego.

W 2019 r. nieustający sukces foteli Flax od ich wprowadzenia na rynek w 2010 r. skłonił Philippe'a Nigro do uzupełnienia ich o sofę o tej samej konstrukcji . Idealnie proporcjonalny, oferuje dwa obszerne miejsca do siedzenia, zajmując jednocześnie najmniej miejsca: przy głębokości 80 cm ma tylko 135 cm szerokości! Jednoczęściowa poduszka siedziska wzmacnia wrażenie dyskretnej elegancji. Idealna do niewielkich przestrzeni, jej rama z orzecha jeszcze bardziej rozjaśnia jego wizualną obecność. Podobnie jak fotel, również sofa oferuje wybór dwóch wysokości poduszki oparcia. Jako kontrapunkt dla współczesnego otoczenia, jego spojrzenie na przeszłe doświadczenie i żywiołowość naturalnego orzecha wnoszą odrobinę ciepła.Wygodny, przyjemny dla oka i bardzo kompaktowy – mieści się w kostce 75 x 75 cm – ten fotel będzie idealnie pasował do wszystkich stylów wnętrz. Jego struktura, funkcjonalna tusza typu, który zwykle jest ukryty, staje się nie tylko widoczna, ale przede wszystkim jej głównym atrybutem estetycznym.

Philippe Nigro

Philippe Nigro - zdjęcie projektantaPhilippe Nigro, francuski projektant urodzony w Nicei we Francji. Studiował sztukę dekoracyjną i projektowanie produktów (L. DeVinci, Antibes - La Martinière, Lyon - Boulle, Paryż). Niezależny projektant od 1999 r. Swoją karierę zaczynał u boku De Lucchi, z którym brał udział w wielu projektach produktów, mebli, oświetlenia, aranżacji wnętrz, eventów. Charakteryzujący się związkiem między perspektywicznymi badaniami a pragmatycznym uznaniem „savoir-faire” producentów, z którymi współpracuje, Philippe porusza się między projektami o różnej skali, czy to dobrze znane marki, przemysł luksusowy, czy lokalne rzemiosło. Z biegiem lat te doświadczenia, wzbogacone mieszanką kultury francusko-włoskiej, pozwalają mu zmierzyć się z bardzo różnymi aspektami projektowania.
Niektóre przyszłe projekty są wspierane przez francuską organizację VIA (Waloryzacja na rzecz innowacji w meblach) .
W 2014 roku został nagrodzony Projektantem Roku za francuskie targi meblowe Maison & Objet. Opracowuje również projekt wystawienniczy dla 7. edycji Triennale Design Museum w Mediolanie: „Włoski design poza kryzysem”. W 2015 roku tworzy scenografię dla japońskiej firmy motoryzacyjnej Lexus na Targi Meblowe Milano, dla których w 2017 roku zrealizował nowe stoisko na światowe targi motoryzacyjne. W latach 2016-17 zrealizował dla CELC instalację Ultralin, Paris Place des Vosges i Sololino w Mediolanie.
Współpracuje z Ligne Roset, Cinna, De Castelli, Piba Marmi, Skitsch, Serralunga, Artuce, Caimi Brevetti, Venini , Foscarini,
DePadova, Baccarat, Moleskine, Driade, Saint Luc, CELC, le Mobilier National, Rado, Hermès.
Jego projekty Twin-Chairs, TU i Confluence znajdują się w kolekcjach Centre Pompidou i Musée des Arts Décoratifs w Paryżu.

Filmy

Tagi

Ligne Roset, Philippe Nigro, Len, Sofy i Fotele, Sofy, Sofa, Sofy w Stylu Współczesnym, Sofy Z Tkanin, Sofy Drewniane, Sofy Z Litego Drewna, Sofy Orzechowe, Sofy Dwuosobowe, Sofy Tapicerowane

Napisz opinię

Sofa Ligne Roset Flax

Sofa Ligne Roset Flax

Flax to dwuosobowa sofa materiałowa o solidnej strukturze orzecha amerykańskiego. W 2019 r. nieustający sukces foteli Flax od ich wprowadzenia na rynek w 2010 r. skłonił Philippe'a Nigro do uzupełnienia ich o sofę o tej samej konstrukcji . Idealnie proporcjonalny, oferuje dwa obszerne miejsca do siedzenia, zajmując jednocześnie najmniej miejsca: przy głębokości 80 cm ma tylko 135 cm szerokośc...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek