SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Podnóżek Ligne Roset Phileas Zobacz większe

Podnóżek Ligne Roset Phileas

KOD: 250sd14000205

ID: 136502

Rok produkcji2019
Rodzaj meblaPodnóżek
ProjektantPhilippe Nigro
ProducentLigne Roset

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Ligne Roset Phileas

Tkaninowy podnóżek

Rodzaj: Podnóżek
Projektant: Philippe Nigro
Rok produkcji: 2019
Kod produktu: 14000205

Dane techniczne

GŁĘBOKOŚĆ 45cm SZEROKOŚĆ 68cm SIEDZISKO 42cm

Opis

Phileas to podnóżek z tkaniny, część kolekcji o tej samej nazwie.

Siedziska Phileas, zaprojektowane dla Ligne Roset, to zarówno wyzwania, jak i niespodzianki: udało mu się osiągnąć przełomową nowoczesność, nasycając swoje dzieło z prawdziwą osobowością i silną tożsamością wizualną bliską „nigdy wcześniej niewidzianej”, a jednocześnie budzącą zlepek nostalgicznych wspomnień, które zakotwiczają ją w krzepiącej ciągłości historycznej, niczym prawdziwa wieloaspektowa proustowska Magdalena. Jej pionowe pikowanie przywodzi na myśl tapicerkę foteli samochodowych z lat 50., bankiety z mitycznego Orient Expressu, ciche otoczenie angielskich klubów dżentelmenów, powieści Agathy Christie i Juliusza Verne'a, balony braci Montgolfier... zapraszające na prawdziwego nieruchomego podróż w czasie.

Philippe Nigro

Philippe Nigro - zdjęcie projektantaPhilippe Nigro, francuski projektant urodzony w Nicei we Francji. Studiował sztukę dekoracyjną i projektowanie produktów (L. DeVinci, Antibes - La Martinière, Lyon - Boulle, Paryż). Niezależny projektant od 1999 r. Swoją karierę zaczynał u boku De Lucchi, z którym brał udział w wielu projektach produktów, mebli, oświetlenia, aranżacji wnętrz, eventów. Charakteryzujący się związkiem między perspektywicznymi badaniami a pragmatycznym uznaniem „savoir-faire” producentów, z którymi współpracuje, Philippe porusza się między projektami o różnej skali, czy to dobrze znane marki, przemysł luksusowy, czy lokalne rzemiosło. Z biegiem lat te doświadczenia, wzbogacone mieszanką kultury francusko-włoskiej, pozwalają mu zmierzyć się z bardzo różnymi aspektami projektowania.
Niektóre przyszłe projekty są wspierane przez francuską organizację VIA (Waloryzacja na rzecz innowacji w meblach) .
W 2014 roku został nagrodzony Projektantem Roku za francuskie targi meblowe Maison & Objet. Opracowuje również projekt wystawienniczy dla 7. edycji Triennale Design Museum w Mediolanie: „Włoski design poza kryzysem”. W 2015 roku tworzy scenografię dla japońskiej firmy motoryzacyjnej Lexus na Targi Meblowe Milano, dla których w 2017 roku zrealizował nowe stoisko na światowe targi motoryzacyjne. W latach 2016-17 zrealizował dla CELC instalację Ultralin, Paris Place des Vosges i Sololino w Mediolanie.
Współpracuje z Ligne Roset, Cinna, De Castelli, Piba Marmi, Skitsch, Serralunga, Artuce, Caimi Brevetti, Venini , Foscarini,
DePadova, Baccarat, Moleskine, Driade, Saint Luc, CELC, le Mobilier National, Rado, Hermès.
Jego projekty Twin-Chairs, TU i Confluence znajdują się w kolekcjach Centre Pompidou i Musée des Arts Décoratifs w Paryżu.

Filmy

Tagi

Ligne Roset, Philippe Nigro, Phileas, Sofy i Fotele, Podnóżki, Podnóżek, Podnóżki w stylu współczesnym, Podnóżki z tkaniny, Podnóżki tapicerowane

Napisz opinię

Podnóżek Ligne Roset Phileas

Podnóżek Ligne Roset Phileas

Phileas to podnóżek z tkaniny, część kolekcji o tej samej nazwie. Siedziska Phileas, zaprojektowane dla Ligne Roset, to zarówno wyzwania, jak i niespodzianki: udało mu się osiągnąć przełomową nowoczesność, nasycając swoje dzieło z prawdziwą osobowością i silną tożsamością wizualną bliską „nigdy wcześniej niewidzianej, a jednocześnie budzącą zlepek nostalgicznych wspomnień, które zakotwiczają...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek