SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Fotel Ligne Roset Manarola Zobacz większe

Fotel Ligne Roset Manarola

KOD: 250sd14090105

ID: 136469

Rok produkcji2016
Rodzaj meblaFotel
ProjektantPhilippe Nigro
ProducentLigne Roset

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Ligne Roset Manarola

Fotel z tkaniny

Rodzaj: Fotel
Projektant: Philippe Nigro
Rok produkcji: 2016
Kod produktu: 14090105

Dane techniczne

WYSOKOŚĆ 82cm GŁĘBOKOŚĆ 102cm SZEROKOŚĆ 92cm SIEDZISKO 37cm

Opis

Manarola to fotel z tkaniny, część kolekcji o tej samej nazwie.

W 2016 roku Philippe Nigro postawił sobie nowe wyzwanie: na nowo odkryć ekstremalny komfort foteli Ligne Roset w całości z pianki z lat siedemdziesiątych. Z Manarola, Philippe Nigro zaprojektował nowy rodzaj siedzenia, który oferuje niezwykły komfort i bardzo przyjemny wygląd. Aby to osiągnąć, całe siedzisko wygląda jak pojedyncza duża poduszka umieszczona na lekkiej, ale asertywnej podstawie. 
Metalowy stelaż nadający mu kształt otulony jest pianką, a tapicerowana część siedziska spoczywa na eleganckich przyporach z litego drewna podtrzymujących oparcie, które stanowią podstawę. Fotel jest również dostępny na okrągłej stalowej podstawie w wykończeniu ze stali nierdzewnej polerowanej na wysoki połysk, która obraca się o 360°. Uzupełnieniem tego jest podnóżek z 4 stalowymi nogami, również w wykończeniu ze stali nierdzewnej polerowanej na wysoki połysk.
Następnie, dzięki ultraelastycznym nowym piankom poliuretanowym, Philippe Nigro poprawia początkowe przyjemne uczucie i uczucie miękkości co przychodzi z pomocą, dobrze wykorzystując przemyślane skosy pochylonego do tyłu siedziska, podparcia lędźwiowego i zagłówka, podkreślone poziomymi pasami szwów.

Philippe Nigro

Philippe Nigro - zdjęcie projektantaPhilippe Nigro, francuski projektant urodzony w Nicei we Francji. Studiował sztukę dekoracyjną i projektowanie produktów (L. DeVinci, Antibes - La Martinière, Lyon - Boulle, Paryż). Niezależny projektant od 1999 r. Swoją karierę zaczynał u boku De Lucchi, z którym brał udział w wielu projektach produktów, mebli, oświetlenia, aranżacji wnętrz, eventów. Charakteryzujący się związkiem między perspektywicznymi badaniami a pragmatycznym uznaniem „savoir-faire” producentów, z którymi współpracuje, Philippe porusza się między projektami o różnej skali, czy to dobrze znane marki, przemysł luksusowy, czy lokalne rzemiosło. Z biegiem lat te doświadczenia, wzbogacone mieszanką kultury francusko-włoskiej, pozwalają mu zmierzyć się z bardzo różnymi aspektami projektowania.
Niektóre przyszłe projekty są wspierane przez francuską organizację VIA (Waloryzacja na rzecz innowacji w meblach) .
W 2014 roku został nagrodzony Projektantem Roku za francuskie targi meblowe Maison & Objet. Opracowuje również projekt wystawienniczy dla 7. edycji Triennale Design Museum w Mediolanie: „Włoski design poza kryzysem”. W 2015 roku tworzy scenografię dla japońskiej firmy motoryzacyjnej Lexus na Targi Meblowe Milano, dla których w 2017 roku zrealizował nowe stoisko na światowe targi motoryzacyjne. W latach 2016-17 zrealizował dla CELC instalację Ultralin, Paris Place des Vosges i Sololino w Mediolanie.
Współpracuje z Ligne Roset, Cinna, De Castelli, Piba Marmi, Skitsch, Serralunga, Artuce, Caimi Brevetti, Venini , Foscarini,
DePadova, Baccarat, Moleskine, Driade, Saint Luc, CELC, le Mobilier National, Rado, Hermès.
Jego projekty Twin-Chairs, TU i Confluence znajdują się w kolekcjach Centre Pompidou i Musée des Arts Décoratifs w Paryżu.

Filmy

Tagi

Ligne Roset, Philippe Nigro, Manarola, Sofy i Fotele, Fotele, Fotel, Fotele w stylu współczesnym, Fotele tekstylne, Fotele tapicerowane

Napisz opinię

Fotel Ligne Roset Manarola

Fotel Ligne Roset Manarola

Manarola to fotel z tkaniny, część kolekcji o tej samej nazwie. W 2016 roku Philippe Nigro postawił sobie nowe wyzwanie: na nowo odkryć ekstremalny komfort foteli Ligne Roset w całości z pianki z lat siedemdziesiątych. Z Manarola, Philippe Nigro zaprojektował nowy rodzaj siedzenia, który oferuje niezwykły komfort i bardzo przyjemny wygląd. Aby to osiągnąć, całe siedzisko wygląda jak pojedyncz...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek