MULLER VAN SEVEREN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

MULLER VAN SEVEREN

Produkty projektanta: Muller Van Severen

Ponieważ zarówno Fien Muller, jak i Hannes Van Severen są artystami, naturalne jest, że kolekcja znajduje się gdzieś pomiędzy designem a sztuką – jest to oczywiście „meble”, ale nacisk nie jest całkowicie skoncentrowany na funkcji i sugeruje różne sposoby życia i wykorzystania przestrzeni . ...niesamowicie skręcają uniwersalne formy. Fotografia Fiena Mullera sugeruje osobę, która wierzy, że wszystko w jego codziennym życiu jest gotowe do uczestniczenia w teatrze jej kompozycji - czy wybiera swoje postacie ze stosu drewna, zbiera szczątki Hannesa, czy też zdaje sobie sprawę z rzeźbiarskiego aspektu odrapania wykonane ze skóry węgorza, nigdy nie przegapisz garnka. Wydaje się, że nie tyle cechy jednego obiektu są ważne, ile to, co dzieje się, gdy ten obiekt jest prezentowany drugiemu. Jej wyczucie koloru jest równie niezwykłe, z kilkoma dość dziwnymi połączeniami - czasami subtelnymi, czasami rażąco sprzecznymi, ale zawsze z harmonijnym efektem.
Zainteresowanie Fien materiałem jest również widoczne w jej pracach plastycznych, jak poniżej: kontrast w fakturze przez ręcznie rąbane drewno i plastikowy efekt drewna. Nie trzeba pytać, dlaczego wybrała te elementy do współpracy, ale te niedopasowane elementy są w jakiś sposób kompatybilne i odpowiednie. Praca Hannesa jest często odwrotna – to, co znane, staje się absurdalne w tym sensie, że traci swoją funkcję i staje się irracjonalne. Boczne schody prowadzą donikąd, a szafa biegnąca przez piłę tarczową traci równowagę. Życie codzienne zostaje wywrócone do góry nogami, a pozorna funkcja zostaje zanegowana. Inspirację ich artystycznym światem można łatwo dostrzec w kolekcji mebli o formach nawiązujących do Donalda Judda czy Sola Lewitta, ale z humorem towarzyszącym kolaboracji takiej jak Fischli & Weiss, która również tworzyła niezwykłe i znane.
W twórczości obu artystów jest żart, który wpisuje się w ich kolekcję mebli - dwie półki plączą się i nie można ich rozdzielić, dwie osoby są zmuszone rozmawiać nad podwójnym siedziskiem lub kolorystyka może zależeć od koloru bezpieczeństwo i higiena pracy. producent desek do krojenia. Trudno nie wspomnieć o samouku, eksperymentującym i współpracującym Jean Prouvé, który również nie działał w ramach określonej dyscypliny. Odnosi się wrażenie, że twórcy żyją swoim życiem, a „praca” jest obok siedzenia, jedzenia, czytania, mówienia równorzędnym i niezbędnym aspektem ludzkiej egzystencji… Kolekcja Muller Van Severen zachęca do uczestnictwa – deski do krojenia i podstawki to ściana rzeźby dostosowujące się do roli użytkowej i zmieniające wygląd wraz z użytkowaniem; Podwójne siedzenie osiąga swój potencjał dopiero poprzez użytkowanie - dwie osoby angażujące się i ewentualnie tworzące nowe pomysły, flirtujące lub po prostu dzielące się odrobiną przekomarzania się. W tym przypadku proces „projektowania” wydaje się bardziej rozmową i ewolucją pomysłów, gdzie jeden gotowy produkt inspiruje następny – stąd kolekcja tak dobrze działa jako całość.
Praca w duecie przeciwstawiająca się indywidualnemu ego jest zbyt rozpowszechniona zarówno w świecie projektowania, jak i rozwoju. jak również sztuka i pozwala po prostu istnieć dowolnemu przedmiotowi. Rozróżnienie między sztuką a designem zawęża się, gdy intencją twórców nie jest produkowanie jednego lub drugiego, ale po prostu tworzenie i życie, a już na pewno nie to, by stać się nazwą, na którą trzeba uważać… przynajmniej czy z wyboru, czy nie, tak było w przypadku Fiena Mullera i Hannesa Van Severena.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek