SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stolik kawowy Artek Nesting Zobacz większe

Stolik kawowy Artek Nesting

KOD: 250sdarteknesting

ID: 130053

Rok produkcji1935
Rodzaj meblaStolik kawowy
ProjektantAlvar Aalto
ProducentArtek

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Artek Nesting

Stolik kawowy z możliwością układania w stos

Rodzaj: Stolik kawowy
Projektant: Alvar Aalto
Rok produkcji: 1935

Opis

Ten trio stół do zagnieżdżania 88 może służyć jako stoliki boczne, stoliki kawowe lub być używane pojedynczo, rozłożone w pomieszczeniu, aby zapewnić wiele powierzchni stołu. Nogi z litego brzozy są wykonane przy użyciu techniki L-leg Alvara Aalto, podczas gdy blaty stołów są wykonane z płyty wiórowej z fornirem brzozowym, dzięki czemu stoły są lekkie i łatwe do przenoszenia. Gdy nie są używane, stoły idealnie się układają, oszczędzając miejsce, tworząc przykuwającą wzrok geometryczną układankę.

Nogi i górna krawędź: lita brzoza
Górny rdzeń: płyta wiórowa
Górna powierzchnia: okleina brzozowa

Alvar Aalto

Alvar Aalto - zdjęcie projektantaAlvar Aalto (1898-1976) cieszył się wyjątkowo bogatą i zróżnicowaną karierą jako architekt i projektant, zarówno w Finlandii, jak i za granicą.
Po zdobyciu dyplomu architekta na Helsińskim Instytucie Technologicznym (później na Uniwersytecie Technicznym w Helsinkach, a obecnie część Uniwersytetu Aalto) w 1921 roku Aalto założył swoją pierwszą pracownię architektoniczną w Jyväskylä. Jego wczesne prace naśladowały zasady nordyckiego klasycyzmu, dominującego wówczas stylu. Na przełomie lat 20. i 30. odbył szereg podróży do Europy, podczas których on i jego żona Aino Marsio, również architekt, zapoznali się z najnowszymi trendami modernizmu, stylem międzynarodowym.
Faza czysto funkcjonalizmu w pracy Aalto trwała kilka lat. Umożliwiło mu to dokonanie międzynarodowego przełomu, głównie dzięki Paimio Sanatorium (1929-1933), ważnym funkcjonalistycznym kamieniu milowym. Aalto przyjął w swojej architekturze zasady przyjaznego dla użytkownika, funkcjonalnego projektowania. Od końca lat 30. XX wieku wyraz architektoniczny budynków Aalto został wzbogacony przez zastosowanie form organicznych, naturalnych materiałów i coraz większą swobodę w operowaniu przestrzenią.
Charakterystyczne dla Aalto było traktowanie każdego budynku jako kompletnego dzieła sztuka – aż po meble i oprawy oświetleniowe. W 1935 powstał Artek, aby promować rosnącą produkcję i sprzedaż mebli Aalto. Projekt jego mebli łączył praktyczność i estetykę z seryjną produkcją, zgodnie z główną ideą Artka zachęcania do piękniejszego codziennego życia w domu. Jeśli chodzi o projektowanie, Aalto kierowało się zainteresowaniem szkłem, ponieważ dawało ono możliwość obchodzenia się z materiałem w nowy sposób za pomocą swobodnych form. Jego zwycięstwo w konkursie na projekt szkła Karhula-Iittala w 1936 roku doprowadziło do narodzin słynnego na całym świecie wazonu Savoy.
Od lat pięćdziesiątych praktyka architektoniczna Aalto zajmowała się głównie projektowaniem budynków użyteczności publicznej, takich jak Säynätsalo Town Hall (1948-1952), Instytut Pedagogiczny Jyväskylä, obecnie Uniwersytet Jyväskylä (1951-1957) oraz Dom Kultury w Helsinkach (1952-1956). Jego główne plany urbanistyczne reprezentują większe projekty niż wymienione powyżej budynki, najbardziej godnymi uwagi projektami, które zostały zbudowane, były centrum miasta Seinäjoki (1956-1965/87), centrum miasta Rovaniemi (1963-1976/88) oraz częściowo wybudowane centrum administracyjne i administracyjne Jyväskylä centrum kultury (1970-1982).
Od wczesnych lat pięćdziesiątych prace Alvara Aalto coraz bardziej koncentrowały się na krajach poza Finlandią, dzięki czemu wiele budynków, zarówno prywatnych, jak i publicznych, powstało według jego projektów za granicą.

Filmy

Tagi

Artek, Alvar Aalto, L-noga, Stoły i krzesła, Stoliki kawowe, Stolik kawowy, Stoliki kawowe w stylu współczesnym, Stoliki kawowe w stylu skandynawskim, Stoliki z drewna, Stoliki z płyty wiórowej, Stoliki z drewna konstrukcyjnego, Stoliki do kawy, Stol

Napisz opinię

Stolik kawowy Artek Nesting

Stolik kawowy Artek Nesting

Ten trio stół do zagnieżdżania 88 może służyć jako stoliki boczne, stoliki kawowe lub być używane pojedynczo, rozłożone w pomieszczeniu, aby zapewnić wiele powierzchni stołu. Nogi z litego brzozy są wykonane przy użyciu techniki L-leg Alvara Aalto, podczas gdy blaty stołów są wykonane z płyty wiórowej z fornirem brzozowym, dzięki czemu stoły są lekkie i łatwe do przenoszenia. Gdy nie są używa...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek