SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Stół Artek Aalto Zobacz większe

Stół Artek Aalto

KOD: 250sdartekaalto

ID: 130047

Rok produkcji1935
Rodzaj meblaStół
ProjektantAlvar Aalto
ProducentArtek

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Artek Aalto

Okrągły drewniany stół

Rodzaj: Stół
Projektant: Alvar Aalto
Rok produkcji: 1935

Dane techniczne

cm

Opis

Okrągły stół Aalto zapewnia zrelaksowaną znajomość, która opiera się kategoryzacji. Niezależnie od tego, czy jest używany do spożywania posiłków, pracy czy zabawy, stół zachowuje swój charakter, oferując nieskończone możliwości. Zgodnie z koncepcją wszechstronnych mebli Alvara Aalto, w naturalny sposób porusza się między sferą publiczną i prywatną. Fińska brzoza, z której wykonane są stoły Aalto, ma naturalne piękno i promieniuje ciepłem; przyjazny dla środowiska, z biegiem czasu będzie się z wdziękiem starzeć. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Aalto, stół Aalto jest nadal wytwarzany półprzemysłowo, zgodnie z surowymi kryteriami iz dużym udziałem rzemiosła.

Dostępny w wielu wersjach standardowych. 
cztery nogi i górna krawędź pasma w postaci stałej brzozy: bezbarwny lacquerm, lakier czarny, biały lakier
górnej powierzchni: brzoza lakieru HPL IKI biała, czarna linoleum.

Alvar Aalto

Alvar Aalto - zdjęcie projektantaAlvar Aalto (1898-1976) cieszył się wyjątkowo bogatą i zróżnicowaną karierą jako architekt i projektant, zarówno w Finlandii, jak i za granicą.
Po zdobyciu dyplomu architekta na Helsińskim Instytucie Technologicznym (później na Uniwersytecie Technicznym w Helsinkach, a obecnie część Uniwersytetu Aalto) w 1921 roku Aalto założył swoją pierwszą pracownię architektoniczną w Jyväskylä. Jego wczesne prace naśladowały zasady nordyckiego klasycyzmu, dominującego wówczas stylu. Na przełomie lat 20. i 30. odbył szereg podróży do Europy, podczas których on i jego żona Aino Marsio, również architekt, zapoznali się z najnowszymi trendami modernizmu, stylem międzynarodowym.
Faza czysto funkcjonalizmu w pracy Aalto trwała kilka lat. Umożliwiło mu to dokonanie międzynarodowego przełomu, głównie dzięki Paimio Sanatorium (1929-1933), ważnym funkcjonalistycznym kamieniu milowym. Aalto przyjął w swojej architekturze zasady przyjaznego dla użytkownika, funkcjonalnego projektowania. Od końca lat 30. XX wieku wyraz architektoniczny budynków Aalto został wzbogacony przez zastosowanie form organicznych, naturalnych materiałów i coraz większą swobodę w operowaniu przestrzenią.
Charakterystyczne dla Aalto było traktowanie każdego budynku jako kompletnego dzieła sztuka – aż po meble i oprawy oświetleniowe. W 1935 powstał Artek, aby promować rosnącą produkcję i sprzedaż mebli Aalto. Projekt jego mebli łączył praktyczność i estetykę z seryjną produkcją, zgodnie z główną ideą Artka zachęcania do piękniejszego codziennego życia w domu. Jeśli chodzi o projektowanie, Aalto kierowało się zainteresowaniem szkłem, ponieważ dawało ono możliwość obchodzenia się z materiałem w nowy sposób za pomocą swobodnych form. Jego zwycięstwo w konkursie na projekt szkła Karhula-Iittala w 1936 roku doprowadziło do narodzin słynnego na całym świecie wazonu Savoy.
Od lat pięćdziesiątych praktyka architektoniczna Aalto zajmowała się głównie projektowaniem budynków użyteczności publicznej, takich jak Säynätsalo Town Hall (1948-1952), Instytut Pedagogiczny Jyväskylä, obecnie Uniwersytet Jyväskylä (1951-1957) oraz Dom Kultury w Helsinkach (1952-1956). Jego główne plany urbanistyczne reprezentują większe projekty niż wymienione powyżej budynki, najbardziej godnymi uwagi projektami, które zostały zbudowane, były centrum miasta Seinäjoki (1956-1965/87), centrum miasta Rovaniemi (1963-1976/88) oraz częściowo wybudowane centrum administracyjne i administracyjne Jyväskylä centrum kultury (1970-1982).
Od wczesnych lat pięćdziesiątych prace Alvara Aalto coraz bardziej koncentrowały się na krajach poza Finlandią, dzięki czemu wiele budynków, zarówno prywatnych, jak i publicznych, powstało według jego projektów za granicą.

Filmy

Tagi

Artek, Alvar Aalto, L-noga, Stoły i Krzesła, Stoły, Meble restauracyjne i kawiarniane, Stoły restauracyjne, Stół, Stół restauracyjny, Stoły w stylu współczesnym, Stoły designerskie, Stoły w stylu skandynawskim, Stoły z drewna, Stoły z litego drewna,

Napisz opinię

Stół Artek Aalto

Stół Artek Aalto

Okrągły stół Aalto zapewnia zrelaksowaną znajomość, która opiera się kategoryzacji. Niezależnie od tego, czy jest używany do spożywania posiłków, pracy czy zabawy, stół zachowuje swój charakter, oferując nieskończone możliwości. Zgodnie z koncepcją wszechstronnych mebli Alvara Aalto, w naturalny sposób porusza się między sferą publiczną i prywatną. Fińska brzoza, z której wykonane są stoły Aa...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek