SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa podłogowa Dcw Éditions Lampe Gras N°411 Zobacz większe

Lampa podłogowa Dcw Éditions Lampe Gras N°411

KOD: 250sddcwéditionslampegrasn°411

ID: 112950

Rodzaj lampyLampa podłogowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantBernard-Albin Gras
ProducentDcw Éditions
Kraj pochodzeniaFrancja
CenaCena od 565.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Dcw Éditions Lampe Gras

Regulowana lampa podłogowa z ramieniem uchylnym

Projektant: Bernard-Albin Gras
Rodzaj: Lampa podłogowa

Dane techniczne

kolanko podwójne : 36 - 72 mm | pręt: 20 mm | pręt: 105 + 16 mm

Opis

N°411 to lampa podłogowa do czytania, stworzona o wspaniałych proporcjach, bardzo regulowana i graficzna dzięki podwójnemu łokciu (pozwala na dwukrotny obrót o 340°) i idealnej wysokości (120 cm ) do użytku oprócz sofy : będzie tak łaskawy i dyskretny !

modele.materiaux
Cokół, podstawa, drążek i ramię : stal
modele.electricite CLII - E 14 - MAX 11W - LED lub FLUO

W 1921 roku Bernard-Albin GRAS zaprojektował serię lamp do użytku w biurach i środowiskach przemysłowych. Lampa GRAS , jak ją później nazwano, zadziwiała swoją prostą, solidną, a jednocześnie bardzo ergonomiczną konstrukcją. W podstawowej formie nie ma ani śrub, ani połączeń spawanych. W 1927 roku firma Ravel zakupiła patent i rozpoczęła produkcję lamp Gras.
Bernard-Albin Gras był jednym z najbardziej innowacyjnych projektantów XX wieku. Funkcjonalna estetyka jego lamp, a zwłaszcza projekt detali, takich jak ramiona, wsporniki, wsporniki i podstawy, były naprawdę oryginalne i znacznie wyprzedzały jego czasy. Na początku Le Corbusier został uwiedziony nowoczesnym wzornictwem i łatwością obsługi lamp i stał się jednym z najbardziej entuzjastycznych zwolenników Bernarda-Albin GRAS.

Bernard-Albin Gras

Bernard-Albin Gras - zdjęcie projektantaBernard-Albin Gras urodził się jako syn rysownika i gospodyni domowej w małym miasteczku Saint-Raphaël we Francji. W latach dwudziestych stał się niestrudzonym inżynierem i wynalazcą z pasją do poprawy warunków pracy zwykłych robotników.
Płodny w swojej pracy, Gras zarejestrował dziesiątki patentów, w tym jeden dla Lampe Gras w 1921 roku. Niewiele mobilnych rozwiązań oświetleniowych istniały wtedy, a te, które miały, prawdopodobnie zszokowały każdego, kto próbował je przenieść. Gras szukał lampy, która będzie rzucać światło dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, z reflektorami i wspornikami do każdego zadania.
Pragnąc jednego rozwiązania, opracował trzy: lampę zaciskową, którą można przenosić ze stołu warsztatowego na maszynę, lampę przesuwną, która mógł podążać za użytkownikiem i obrotową lampą, którą można precyzyjnie ustawić nad stołem. Wszystkie wyróżniają się innowacyjnym systemem kulek bakelitowych i sprężynową konstrukcją ramienia zapewniającą elastyczne pozycjonowanie – oba znacznie wyprzedzają swoje czasy.
Jego lampy wkrótce trafiły do ​​warsztatów mechanicznych, laboratoriów badawczych, studiów projektowych i sal operacyjnych. Architekt Le Corbusier wykorzystał nawet projekt do swoich własnych projektów, ponieważ spotkał się z jego ideologią doskonałego przedmiotu-narzędzia: formy zredukowanej do czystej funkcji, wolnej od zbędnych ornamentów. Poprowadził falę innych wczesnych użytkowników, wśród których byli między innymi Eileen Gray, Robert Mallet-Stevens i Man Ray.
Lampe Gras jest dziełem definiującym jego producenta, z bezśrubową i bezspawową konstrukcją przegubową, która jest tak samo funkcjonalna i atrakcyjna dzisiaj, jak w początkowych latach.

Filmy

Tagi

wydania DCW, Bernard-Albin Gras, Lampa GRAS, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy podłogowe, lampa podłogowa, Lampy podłogowe w stylu współczesnym, Metalowe lampy podłogowe, Lampy podłogowe ze stali, Lampy stojące Direct Light, Lampy podłogowe LED, Regulowane lampy podłogowe, Czytanie Lampy podłogowe, Lampy podłogowe z ramieniem wychylnym

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa podłogowa Dcw Éditions Lampe Gras N°411

Lampa podłogowa Dcw Éditions Lampe Gras N°411

N°411 to lampa podłogowa do czytania, stworzona o wspaniałych proporcjach, bardzo regulowana i graficzna dzięki podwójnemu łokciu (pozwala na dwukrotny obrót o 340°) i idealnej wysokości (120 cm) do użytku oprócz sofy : będzie tak łaskawy i dyskretny! modele.materiaux Cokół, podstawa, drążek i ramię: stal modele.electricite CLII - E 14 - MAX 11W - LED lub FLUO W 1921 roku Bernard-Albin GRAS zaprojektował serię lamp do użytku w biurach i środowiskach przemysłowych.  Lampa GRAS , jak została później nazwana, zadziwiała swoją prostą, solidną, a jednocześnie bardzo ergonomiczną konstrukcją. W podstawowej formie nie ma ani śrub, ani połączeń spawanych. W 1927 roku firma Ravel wykupiła patent i rozpoczęła produkcję lamp Gras. Bernard-Albin Gras był jednym z najbardziej innowacyjnych projektantów XX wieku. Funkcjonalna estetyka jego lamp, a zwłaszcza projekt detali, takich jak ramiona, wsporniki, wsporniki i podstawy, były naprawdę oryginalne i znacznie wyprzedzały jego czasy. Na początku Le Corbusier został uwiedziony nowoczesnym wzornictwem i łatwością użytkowania lamp i stał się jednym z najbardziej entuzjastycznych zwolenników Bernarda-Albin GRAS.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek