SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa ścienna Dcw Éditions Lampe Gras N°304L60 Zobacz większe

Lampa ścienna Dcw Éditions Lampe Gras N°304L60

KOD: 250sddcwéditionslampegrasn°304l60

ID: 106492

Rodzaj lampyLampa ścienna
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantBernard-Albin Gras
ProducentDcw Éditions
Kraj pochodzeniaFrancja
CenaCena od 405.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Dcw Éditions Lampe Gras

Regulowany kinkiet z ramieniem uchylnym

Projektant: Bernard-Albin Gras
Rodzaj: Lampa ścienna

Dane techniczne

ramię : 60 mm | pręt: 20 mm

Opis

304L 60 jest idealny do zastosowań hotelarskich (bez kabla, bez przełącznika): kinkiet czy lampa sufitowa? Oba zastosowania ! 2 nowe rozmiary ramion dla systemu N°304: L40 dla ramienia 40cm i L60 dla ramienia 60cm !

Electricity CLI - E 14 - MAX 11W - LED lub FLUO

No 304: Ten „reflektor” stał się punktem odniesienia w świecie oświetlenia. Dyskretny i pięknie wykonany, wyróżnia się aspektem, który sprawia, że ​​instynktownie chcesz mu zaufać. Chociaż niektórzy ludzie mogą mieć pokusę, aby użyć go na wezgłowiu łóżka i chociaż można go skierować i dostosować, nie jest to rodzaj światła, który chciałbyś przesuwać 50 razy dziennie. 
Dostępny w sześciu wersjach:
- N°304 --> bez włącznika na odlewie, bez kabla, bez wtyczki.
- N°304SW --> z włącznikiem odlew, bez wtyczki.
- nr 304 CA --> z kompletnym kablem (wtyczka i włącz na kablu), bez przełącznika na odlewie.
- nr 304 ŁAZIENKA --> bez kabla nie przełącznik, IP65
- N°304L40 --> z ramieniem o długości 40cm
-N°304L60 --> z ramieniem o długości 60cm


W 1921 Bernard -Albin GRAS zaprojektował serię lamp do użytku w biurach oraz w środowiskach przemysłowych. Lampa GRAS , jak ją później nazwano, zadziwiała swoją prostą, solidną, a jednocześnie bardzo ergonomiczną konstrukcją. W podstawowej formie nie ma ani śrub, ani połączeń spawanych. W 1927 roku firma Ravel zakupiła patent i rozpoczęła produkcję lamp Gras.
Bernard-Albin Gras był jednym z najbardziej innowacyjnych projektantów XX wieku. Funkcjonalna estetyka jego lamp, a zwłaszcza projekt detali, takich jak ramiona, wsporniki, wsporniki i podstawy, były naprawdę oryginalne i znacznie wyprzedzały jego czasy. Na początku Le Corbusier został uwiedziony nowoczesnym wzornictwem i łatwością obsługi lamp i stał się jednym z najbardziej entuzjastycznych zwolenników Bernarda-Albin GRAS.

Bernard-Albin Gras

Bernard-Albin Gras - zdjęcie projektantaBernard-Albin Gras urodził się jako syn rysownika i gospodyni domowej w małym miasteczku Saint-Raphaël we Francji. W latach dwudziestych stał się niestrudzonym inżynierem i wynalazcą z pasją do poprawy warunków pracy zwykłych robotników.
Płodny w swojej pracy, Gras zarejestrował dziesiątki patentów, w tym jeden dla Lampe Gras w 1921 roku. Niewiele mobilnych rozwiązań oświetleniowych istniały wtedy, a te, które miały, prawdopodobnie zszokowały każdego, kto próbował je przenieść. Gras szukał lampy, która będzie rzucać światło dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, z reflektorami i wspornikami do każdego zadania.
Pragnąc jednego rozwiązania, opracował trzy: lampę zaciskową, którą można przenosić ze stołu warsztatowego na maszynę, lampę przesuwną, która mógł podążać za użytkownikiem i obrotową lampą, którą można precyzyjnie ustawić nad stołem. Wszystkie wyróżniają się innowacyjnym systemem kulek bakelitowych i sprężynową konstrukcją ramienia zapewniającą elastyczne pozycjonowanie – oba znacznie wyprzedzają swoje czasy.
Jego lampy wkrótce trafiły do ​​warsztatów mechanicznych, laboratoriów badawczych, studiów projektowych i sal operacyjnych. Architekt Le Corbusier wykorzystał nawet projekt do swoich własnych projektów, ponieważ spotkał się z jego ideologią doskonałego przedmiotu-narzędzia: formy zredukowanej do czystej funkcji, wolnej od zbędnych ornamentów. Poprowadził falę innych wczesnych użytkowników, wśród których byli między innymi Eileen Gray, Robert Mallet-Stevens i Man Ray.
Lampe Gras jest dziełem definiującym jego producenta, z bezśrubową i bezspawową konstrukcją przegubową, która jest tak samo funkcjonalna i atrakcyjna dzisiaj, jak w początkowych latach.

Filmy

Tagi

wydania DCW, Bernard-Albin Gras, Lampa GRAS, Oświetlenie wewnętrzne, Kinkiety, lampa ścienna, Kinkiety w stylu współczesnym, Metalowe kinkiety, Lampy ścienne ze stali, Kinkiety Direct Light, Kinkiety LED, Kinkiety z Swing Arm, Regulowane kinkiety, Lampki do czytania

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa ścienna Dcw Éditions Lampe Gras N°304L60

Lampa ścienna Dcw Éditions Lampe Gras N°304L60

304L 60 jest idealny do zastosowań hotelarskich (bez kabla, bez przełącznika): kinkiet czy lampa sufitowa? Oba zastosowania ! 2 nowe rozmiary ramion dla systemu N°304: L40 dla wysięgnika 40 cm i L60 dla wysięgnika 60cm! Elektryczność CLI - E 14 - MAX 11W - LED lub FLUO Nr 304 : Ten „reflektor” stał się punktem odniesienia w świecie oświetlenia. Dyskretny i pięknie wykonany, wyróżnia się aspektem, który sprawia, że ​​instynktownie chcesz mu zaufać. Chociaż niektórzy ludzie mogą odczuwać pokusę, aby używać go nad wezgłowiem łóżka i chociaż można je skierować i dostosować, nie jest to rodzaj światła, którym chciałbyś się poruszać 50 razy dziennie. Dostępne za sześć wersje: - nr 304 --> bez przełącznika na odlewie, bez kabla, bez wtyczki. - nr 304SW --> z przełącznikiem na odlewie, bez wtyczki. - nr 304 CA --> z kompletnym kablem (wtyczka i włącznik na kablu), bez włącznika na odlewie. - Nr 304 ŁAZIENKA --> bez kabla bez włącznika, IP65 - Nr 304L40 -- > z ramieniem o długości 40cm - N°304L60 --> z ramieniem o długości 60cm W 1921 roku Bernard-Albin GRAS zaprojektował serię lamp do zastosowań biurowych i biurowych. w środowiskach przemysłowych.  Lampa GRAS , jak została później nazwana, zadziwiała swoją prostą, solidną, a jednocześnie bardzo ergonomiczną konstrukcją. W podstawowej formie nie ma ani śrub, ani połączeń spawanych. W 1927 roku firma Ravel wykupiła patent i rozpoczęła produkcję lamp Gras. Bernard-Albin Gras był jednym z najbardziej innowacyjnych projektantów XX wieku. Funkcjonalna estetyka jego lamp, a zwłaszcza projekt detali, takich jak ramiona, wsporniki, wsporniki i podstawy, były naprawdę oryginalne i znacznie wyprzedzały jego czasy. Na początku Le Corbusier został uwiedziony nowoczesnym wzornictwem i łatwością użytkowania lamp i stał się jednym z najbardziej entuzjastycznych zwolenników Bernarda-Albin GRAS.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek