ŁAWKA DO POCZEKALNI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Wolnostojące siedziska z belką polipropylenową Vitra EAMES PLASTIC SIDE CHAIR ON STRETCHER Zobacz większe

Wolnostojące siedziska z belką polipropylenową Vitra EAMES PLASTIC SIDE CHAIR ON STRETCHER

KOD: 250sdvitraeamesplasticsidechaironstretcher

ID: 244109

Rok produkcji1950
ProjektantCharles & Ray Eames
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra EAMES PLASTIC SIDE CHAIR ON STRETCHER

Wolnostojące siedziska z belką polipropylenową

Opis

Zaprojektowana przez Charlesa i Ray Eames, rodzina krzeseł plastikowych łączy w sobie doskonały komfort i solidną jakość z ponadczasową estetyką. Ponieważ krzesła boczne spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące miejsc siedzących w publicznych poczekalniach, są również dostępne na belkach bazowych w różnych długościach. Opcje konfiguracji obejmują małe elementy stolika, które można zamontować między skorupami foteli.

Opis materiału
- Skorupa siedziska: barwiony na wskroś polipropylen. Wszystkie modele dostępne są z poduszką siedziska (przykręcaną do siedziska) lub pełną tapicerką. W pełni tapicerowana wersja posiada wyściółkę z formowanej pianki poliuretanowej pokrytą tkaniną, przymocowaną do skorupy za pomocą ściągacza. Różne kolory skorupy i tapicerki oraz różne podstawy dają wiele możliwości kombinacji.
- Opcje: Krzesło plastikowe Eames jest dostępne jako krzesło dla gości, krzesło do jadalni, krzesło bujane, krzesło obrotowe lub w wersjach do sztaplowania oraz ze wspornikami łączącymi do siedzenia w rzędzie. Pociski montowane na belkach są odpowiednie do użytku w poczekalniach.
- Jednostki stołowe: czarny solidny materiał rdzeniowy (560 x 430 mm).
- Podstawa: dwunożne belki podstawy o różnych długościach mieszczą od 2 do 5 skorup krzeseł lub stolików. Belka T, pokryta żywicą epoksydową w podstawowym ciemnym kolorze, nogi z polerowanego aluminium. Wyposażony w plastikowe stopki do dywanów lub antypoślizgowe stopki filcowe do twardych podłóg.

„Pozyskać jak najwięcej z najlepszych dla największej liczby ludzi za najmniej”: tymi słowami Charles i Ray Eames opisali jeden ze swoich głównych celów jako projektantów mebli. Żaden z ich innych projektów nie jest tak bliski osiągnięcia tego ideału jak Plastikowe Krzesła . Przez lata para projektantów badała fundamentalną ideę jednoczęściowej skorupy siedzenia, dopasowanej do konturów ludzkiego ciała. Po eksperymentach ze sklejką i blachą aluminiową w latach 40. przyniosły niezadowalające wyniki, poszukiwanie alternatywnych materiałów doprowadziło ich do żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym.
Eamesowie rozpoznali iw pełni wykorzystali zalety materiału: podatność na formowanie, sztywność, przyjemne w dotyku właściwości, przydatność do przemysłowych metod produkcji. Z tego materiału, który był wcześniej nieznany w branży meblarskiej, z powodzeniem opracowali projekty skorup do produkcji seryjnej. Po debiucie na konkursie „Tanie Projektowanie Mebli” organizowanym przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 1948 roku, Plastikowy Fotel (A-shell) i Plastikowy Side Chair (S-shell) zostały wprowadzone na rynek w 1950 roku jako bardzo pierwsze w historii mebli plastikowe krzesła produkowane masowo.

The Eames Plastikowe Krzesła wprowadziły również nową typologię mebli, która od tego czasu stała się powszechna: wielofunkcyjne krzesło, którego skorupę można łączyć z różnymi podstawami, aby służyć różnym celom. Już w 1950 roku Charles i Ray Eames zaprezentowali serię podstaw umożliwiających różne pozycje siedzące. Szczególnie uderzającym modelem jest tak zwana podstawa wieży Eiffla – misterny i pełen wdzięku projekt wykonany ze stalowego drutu, który w niepowtarzalny sposób łączy lekkie, eleganckie formy z wytrzymałością konstrukcji.

Dzisiaj Vitra produkuje wygodne siedziska krzeseł plastikowych Eames z polipropylenu, podczas gdy siedziska krzeseł Eames z włókna szklanego są produkowane z żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Dostępna jest również szeroka gama kolorów baz i skorup, a także opcji tapicerki dla niektórych modeli. Pozwala to klientom określić niezliczone różne kombinacje i używać krzeseł w najszerszym zakresie ustawień – od jadalni, salonu i biura domowego po biurowe przestrzenie robocze i sale konferencyjne; od restauracji i kawiarni po pokoje socjalne i kawiarnie; od poczekalni i audytoriów po tarasy i ogrody.
W 2016 roku Vitra dodała około 20 mm do wysokości podstawy krzeseł plastikowych Eames DSX, DAX, DSR, DAR, DSW i DAW, jednocześnie odpowiednio dostosowując geometrię siedziska.

Tagi

Vitra, Charles & Ray Eames, Plastikowe krzesło Eames, Wyposażenie budynków użyteczności publicznej, Siedzenia belek, Siedzenia belek, Siedzenia belek plastikowych, Siedzenia belek z polipropylenu (PP), Siedzenia belek wolnostojących

Napisz opinię

Wolnostojące siedziska z belką polipropylenową Vitra EAMES PLASTIC SIDE CHAIR ON STRETCHER

Wolnostojące siedziska z belką polipropylenową Vitra EAMES PLASTIC SIDE CHAIR ON STRETCHER

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek