KRZESŁO SZKOLENIOWE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Krzesło treningowe z polipropylenu z możliwością układania w stosy Vitra DSS Zobacz większe

Krzesło treningowe z polipropylenu z możliwością układania w stosy Vitra DSS

KOD: 250sdvitradss

ID: 244102

Rok produkcji1950
ProjektantCharles & Ray Eames
ProducentVitra

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra DSS

Krzesło treningowe z polipropylenu z możliwością układania w stosy

Opis

Kilka wersji wytrzymałych plastikowych krzeseł Charlesa i Raya Eamesów szczególnie dobrze nadaje się do użytku w miejscach publicznych z wieloma miejscami siedzącymi: model DSS (Podstawa do ustawiania bocznego krzesła do jadalni) można ustawiać jeden na drugim i łączyć ze sobą. rzędy ze wspornikami łączącymi. Ponadto krzesła mogą być wyposażone w elementy numeracji rzędów oraz indywidualne klipsy numeryczne.

Materiały:
- Skorupa siedziska: barwiony na wskroś polipropylen. Wszystkie modele dostępne są z poduszką siedziska (przykręcaną do siedziska) lub pełną tapicerką. W pełni tapicerowana wersja posiada wyściółkę z formowanej pianki poliuretanowej pokrytą tkaniną, przymocowaną do skorupy za pomocą ściągacza. Różne kolory skorupy i tapicerki oraz różne podstawy dają wiele możliwości kombinacji.
Opcje: Krzesło plastikowe Eames jest dostępne jako krzesło dla gości, krzesło do jadalni, krzesło bujane, krzesło obrotowe lub w wersji sztaplowanej oraz ze wspornikami łączącymi do siedzenia w rzędzie. Pociski montowane na belkach są odpowiednie do użytku w poczekalniach.
- Podstawa: podstawa z chromowanej rury stalowej, DSS ze wspornikiem łączącym. (DSS = Podstawa do sztaplowania bocznego krzesła do jadalni)
- Sztaplowanie: Wersja bez tapicerki może być sztaplowana do 8 krzeseł na podłodze lub na wózku do sztaplowania. Wersja z siedziskiem i pełną tapicerką: do 5 krzeseł można sztaplować na podłodze, do 6 krzeseł na wózku do sztaplowania.

„Pozyskać jak najwięcej z najlepszych dla największej liczby ludzi za najmniej”: tymi słowami Charles i Ray Eames opisali jeden ze swoich głównych celów jako projektantów mebli. Żaden z ich innych projektów nie jest tak bliski osiągnięcia tego ideału jak Plastikowe Krzesła . Przez lata para projektantów badała fundamentalną ideę jednoczęściowej skorupy siedzenia, dopasowanej do konturów ludzkiego ciała. Po eksperymentach ze sklejką i blachą aluminiową w latach 40. przyniosły niezadowalające wyniki, poszukiwanie alternatywnych materiałów doprowadziło ich do żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym.
Eamesowie rozpoznali iw pełni wykorzystali zalety materiału: podatność na formowanie, sztywność, przyjemne w dotyku właściwości, przydatność do przemysłowych metod produkcji. Z tego materiału, który był wcześniej nieznany w branży meblarskiej, z powodzeniem opracowali projekty skorup do produkcji seryjnej. Po debiucie na konkursie „Tanie Projektowanie Mebli” organizowanym przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 1948 roku, Plastikowy Fotel (A-shell) i Plastikowy Side Chair (S-shell) zostały wprowadzone na rynek w 1950 roku jako bardzo pierwsze w historii mebli plastikowe krzesła produkowane masowo.

The Eames Plastikowe Krzesła wprowadziły również nową typologię mebli, która od tego czasu stała się powszechna: wielofunkcyjne krzesło, którego skorupę można łączyć z różnymi podstawami, aby służyć różnym celom. Już w 1950 roku Charles i Ray Eames zaprezentowali serię podstaw umożliwiających różne pozycje siedzące. Szczególnie uderzającym modelem jest tak zwana podstawa wieży Eiffla – misterny i pełen wdzięku projekt wykonany ze stalowego drutu, który w niepowtarzalny sposób łączy lekkie, eleganckie formy z wytrzymałością konstrukcji.

Dzisiaj Vitra produkuje wygodne siedziska krzeseł plastikowych Eames z polipropylenu, podczas gdy siedziska krzeseł Eames z włókna szklanego są produkowane z żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Dostępna jest również szeroka gama kolorów baz i skorup, a także opcji tapicerki dla niektórych modeli. Pozwala to klientom określić niezliczone różne kombinacje i używać krzeseł w najszerszym zakresie ustawień – od jadalni, salonu i biura domowego po biurowe przestrzenie robocze i sale konferencyjne; od restauracji i kawiarni po pokoje socjalne i kawiarnie; od poczekalni i audytoriów po tarasy i ogrody.
W 2016 roku Vitra dodała około 20 mm do wysokości podstawy krzeseł plastikowych Eames DSX, DAX, DSR, DAR, DSW i DAW, jednocześnie odpowiednio dostosowując geometrię siedziska.

Tagi

Vitra, Charles & Ray Eames, Krzesło plastikowe Eames, Krzesła szkoleniowe, Sale konferencyjne i poczekalnie, Krzesła szkoleniowe, Krzesła szkoleniowe w stylu współczesnym, Krzesła szkoleniowe Design, Krzesła szkoleniowe plastikowe, Polipropylen (PP) Krzesła szkoleniowe, Krzesła szkoleniowe do układania w stos, Krzesła szkoleniowe z łączeniem urządzenie

Napisz opinię

Krzesło treningowe z polipropylenu z możliwością układania w stosy Vitra DSS

Krzesło treningowe z polipropylenu z możliwością układania w stosy Vitra DSS

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek