OLIVARI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


OLIVARI

Producent: Olivari

Przez ponad 100 lat swojej historii produkcji Olivari zdobyła wyróżnienia za jakość swoich produktów i reputację swojej marki. Z pokolenia na pokolenie rodzina Olivari przekazywała dbałość o szczegóły, dążenie do innowacji, a przede wszystkim zamiłowanie do pracy zgodnie z wysokimi standardami.

W 1911 Battista Olivari założył firmę w Borgomanero, Novara, gdzie fabryka nadal znajduje się, gdzie cały proces produkcji klamek odbywa się do dziś.

W 1926 roku żona Battisty, Antonietta Ramelli, przejęła stery rodzinnego przedsiębiorstwa. Była jedną z pierwszych kobiet we Włoszech, która kierowała firmą, czyniąc ją pionierką kobiecej przedsiębiorczości.

W latach 30. firma rozpoczęła swoją pierwszą współpracę z dwoma najważniejszymi wówczas włoskimi architektami, Marcello Piacentino i Gio Ponti .

Po II wojnie światowej do odbudowy przyczyniła się firma, kierowana obecnie przez braci Ernesto, Ambrogio i Luigi, współpracując z mistrzami włoskiej architektury: Franco Albini, Ignazio Gardella, Angelo Mangiarottim i BBPR. Zintensyfikowano stosunki pracy z Gio Ponti. Uchwyty, które zaprojektowali na zamówienie do swoich nowych budynków, były bardzo eleganckimi i pomysłowymi przedmiotami, które stały się stałym elementem gamy Olivari, a niektóre są nadal produkowane.

1960-1990

W latach 60., nieustannie poszukując nowych rozwiązań projektowych, firma Olivari rozpoczęła współpraca z protagonistami rodzącej się włoskiej sceny designu, nawiązanie stałych relacji z Sergio Asti, Luigi Caccia Dominioni, Joe Colombo, Monti GPA, Marcello Nizzoli i wieloma innymi, których uchwyty zostały dodane do katalogu.

Po stronie przemysłowej firma zdecydował, że potrzebuje nowego, bardziej rozległego zakładu produkcyjnego z najnowocześniejszymi maszynami do odlewania ciśnieniowego, aby sprostać wyzwaniu rosnącego rynku.

uchwyty. Bica, pierwsza klamka z anodyzowanego aluminium, pojawiła się w 1959 roku. Boma, pierwsza klamka z tworzywa sztucznego, została wprowadzona na rynek w 1970 roku. Obie szybko stały się bestsellerami, wzmacniając szacunek świata designu do reputacji firmy.

W latach 80. trzecia Pokolenie rodziny Olivari stopniowo wysuwało się na pierwszy plan. Bracia Antonio, Giovanni, Giuseppe, Carlo i Enrico byli nową krwią firmy i posuwali się naprzód w rozwoju związanym z projektowaniem i technologią.

1990-2010

Lata 90. wyróżniała się owocną współpracą z Alessandro Mendinim, który promował publiczne uznanie historycznego dziedzictwa firmy. Zachęcał braci do opowiedzenia historii ich produkcji w książce L'architettura presa per mano. La maniglia moderna e la produzione Olivari.

Nowe, prestiżowe kontakty nawiązały się z Vico Magistretti, Andrea Branzi, Richardem Sapperem, Paolo Portoghesi, Oscarem Tusquetsem i Massimo Iosa Ghini, z którymi firma nawiązała trwałe więzi przyjaźni i wymiany projektów.

w tym samym czasie wprowadzono technikę kucia na gorąco, która w ciągu kilku lat całkowicie zastąpiła odlewanie ciśnieniowe.

Lata 2000 były okazją do kolejnego rozszerzenia możliwości produkcyjnych. Oprócz pełnej kontroli nad cyklem przemysłowym poprzez objęcie wszystkich faz przetwarzania wewnątrz firmy, w tym komponentów, poczyniono inwestycje w wysoce zautomatyzowane techniki produkcji, zorganizowane zgodnie z najbardziej zaawansowanymi spostrzeżeniami technologicznymi.

Badania nad innowacyjnymi, bardziej zrównoważonymi wykończeniami w Biocromo i SuperFinish, z bardzo podwyższonymi wskaźnikami wydajności i szacunkiem dla środowiska

Olivari kontynuował swoje powołanie do dialogu ze światem designu i architektury. Wymiana z najsłynniejszymi projektantami na scenie mediolańskiej – Enzo Mari, Rodolfo Dordoni, Piero Lissoni, James Irvine i Patricia Urquiola – towarzyszyła współpracy z wielkimi mistrzami współczesnej architektury – Shigeru Ban, Steven Holl, Toyo Ito, Daniel Libeskind, Peter Marino i Dominique Perrault.

Wewnętrzny dział techniczny Olivari przedstawił wyniki badań opartych na figurze geometrycznej kwadratu. Klamki te zostały wprowadzone na rynek z wielkim komercyjnym sukcesem i doceniono ich nowość.

2010-2017

Lata 2010, a my przybyliśmy w obecnych czasach, rozpoczęły się obchodami 100-lecia działalności firmy Olivari. Książka Macchina Semplice. Dall'architettura al projekt. 100 anni di maniglie Olivari została zaprezentowana w Wenecji w siedzibie Biennale Architektury, co ma dla firmy symboliczne znaczenie. Biennale było także okazją do zaprezentowania pierwszego zalążka przyszłego Muzeum Olivari. Równolegle rozpoczęto budowę nowego skrzydła biurowego firmy, a setną rocznicę uświetniły imponujące wystawy na targach meblowych w Mediolanie i Triennale di Milano.

Jeśli chodzi o komunikację, podjęto decyzję o odnowieniu całej tożsamości wizualnej firmy. Do produkcji wprowadzono nową kategorię komponentów, której celem jest uczynienie nowych klamek Olivari jeszcze bardziej nowoczesnymi i eleganckimi poprzez miniaturyzację elementów wewnętrznych i mechanizmów. Rozpoczęto nową współpracę z międzynarodowymi architektami i projektantami. Do gamy Olivari dodano uchwyty Zahy Hadid, Jean Nouvel, Ben van Berkel, Rem Koolhaas, Marcel Wanders, Ma Yangsong i Ron Gilad.

W ciągu ostatnich dwóch lat Olivari rozpoczął dwie nowe linie badań. Od strony kulturowej i historycznej istnieje kolekcja Guilloché ze specjalnymi dekoracjami powierzchni, które zdobią uchwyty. Od strony technologicznej pojawia się seria nowych wykończeń Super, które oferują projektantom i wymagającym klientom dodatkowe możliwości ekspresji.

To jest rok 2017. Nasze badania trwają!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek