TONELLI DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 168 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 168 elementów

TONELLI DESIGN

Producent: Tonelli Design

Tonelli Design produkuje elementy wyposażenia i akcesoria ze szkła. Firma powstała w połowie lat 80. i jest wynikiem głębokiej i trwałej pasji do badań i eksperymentów. Tradycja i technologia zostały połączone, aby ukształtować filozofię firmy, której sercem jest wartość przypisywana wzornictwu, a tym samym projektantowi, jeśli chodzi o podkreślenie cech tego wyjątkowego elementu: szkła.


Tradycja Tonelliego

Odporne, ekologiczne i fascynujące szkło należy do historii ludzkości od ponad pięciu tysięcy lat, dziedzictwo, które Tonelli odziedziczył i na nowo zinterpretował we współczesnym kluczu, przyczyniając się do to bohater dzisiejszego wyposażenia. Firma faktycznie czerpała z antycznej włoskiej tradycji szklarskiej, dziedzictwa artystyczno-kulturowego o nieocenionej wartości, które Tonelli zachowuje i strzeże do dziś, powierzając skomplikowaną produkcję szkła w ręce wykwalifikowanych rzemieślników.


Produkcja szkła

Bardziej płynna niż stała: czyli szkło.

W rzeczywistości struktura fizyczna wykazuje więcej podobieństw do struktury molekularnej cieczy niż struktura krystaliczna ciał stałych. Tylko wyróżniająca go wysoka lepkość zapobiega ślizganiu się cząstek na sobie, jak to ma miejsce w cieczach. Przy podwyższonym cieple, w przeciwieństwie do tego, co dzieje się z metalami, które w danej temperaturze topią się lub zamarzają, szkło przechodzi różne etapy plastyczności, powoli mięknąc, aż stanie się ciągliwe i uzyska właściwości niezbędne do pełnienia funkcji. Odporne, solidne, a zatem całkowicie bezpieczne szkło może mieć różne grubości, od maksymalnie 12-15-20 mm dla konstrukcji nośnych do minimum 6-8-10 dla blatów i drzwi.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek