JEAN PERZEL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 200 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 200 elementów

JEAN PERZEL

Producent: Jean Perzel

Mistrz szkła, złotnik i projektant z szeroką wiedzą technologiczną, Jean Perzel był prawdziwym pionierem nowoczesnej sztuki oświetlenia. Udało mu się wyrazić rzadko osiąganą równowagę między dostojnością a wdziękiem, luksusem a trzeźwością.

W latach 30. dołączył do niego jego siostrzeniec François Raidt, aby pójść w jego ślady. Obaj wytrwale studiowali i projektowali tysiące lamp, kinkietów, lamp wiszących, lamp sufitowych, lamp podłogowych, lamp do czytania, a także mebli, takich jak szklane konsole, biurka i cokoły. Zaprojektowane przez nich kształty były czyste i funkcjonalne, stały się ponadczasowe.

Od ponad dwudziestu lat mam zaszczyt i ogromną przyjemność kontynuować tę rodzinną tradycję. Wszystkie przedmioty produkowane przez warsztaty Perzel są nadal tradycyjnie wykonywane, tak jak w 1923 roku. Wykonane z czystych materiałów i bogatych wykończeń, nasze lampy oferują niezliczone możliwości tworzenia kompozycji, które zawsze są niezwykle piękne.


Jean Perzel: warsztat

Od lat 30. nic się nie zmieniło. W tym samym budynku, zaprojektowanym przez architekta Roux-Spitz, w 14. dzielnicy Paryża, nadal mieści się salon oświetleniowy Jean Perzel oraz jego warsztaty projektowe i produkcyjne.

Pozostaliśmy przemysłem rzemieślniczym, aby zapewnić jakość produktu, podtrzymuj tradycję i elastyczność w dostosowywaniu się do każdego klienta jak zawsze.

« Perzel Touch to funkcjonalny obiekt oświetleniowy, elegancki i ponadczasowy. Nie chcemy wyróżniać naszych obiektów, ale twarze, otaczające przedmioty, wnętrza »

Naszą nagrodą jest lojalność naszych klientów z całego świata. Utrzymujemy naszą produkcję i dystrybucję naszych produktów w tych samych zakładach, aby pełnić rolę doradcy, a także świadczyć skrupulatną obsługę.

Mamy zaszczyt być nagrodzonym przez label EPV «Żyjąca firma dziedzictwa» Ministerstwa Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Handlu i Rzemiosła.

Ta etykieta potwierdza «… rzadką, znaną lub odwieczną wiedzę, opartą na dowództwie tradycyjne lub wysoce techniczne techniki i ograniczone do określonego obszaru geograficznego ».

Z dumą informujemy, że to odznaczenie przyznane Jeanowi Perzelowi jest nagrodą za jego know-how oparte na jego francuskim tradycyjnym rzemiośle i przekazywanie z pokolenia na pokolenie.


Jean Perzel: historia

Jean Perzel urodził się 2 maja 1892 r. w Bruck w Bawarii (Niemcy) Uczy się zawodu bardzo młodego malarza w monachijskim szkle i po 16 latach wywiezie pierwszą ze szkoły, zaczyna piechotą zwiedzanie Eu lina: Austria, Czechosłowacja, Szwajcaria, Wysokie Włochy, następnie Francja. Po drodze jest zatrudniany w studiach (warsztatach), aby zarabiać na życie i poznawać różne techniki. Przybywa w 1910 roku do Paryża, między u mistrza szklarza, który pod koniec roku wysyła go do wykonania prac ważnych dla Algieru. Powrót do Paryża w 1914: to wojna
on(it) podejmuje zobowiązania w Legii Cudzoziemskiej, zostaje zdemobilizowany w 1919 i naturalizowany na Francuzów. Nadal pracuje jako malarz szklarz, w szczególności w firmie Gruber.


Od 1920 do 1939 roku Art Deco zrewolucjonizował architekturę i wzornictwo XX wieku… W tym okresie narodziła się również firma Jean Perzel, która odcisnąłby się również na świecie oświetlenia i designu. Oprawy oświetleniowe i meble Jeana Perzela ze szkła i brązu zdobiły później najbardziej prestiżowe adresy na świecie… od królewskiego dworu w Belgii po dom Henry'ego Forda, a także rezydencję rodziny Rothschildów. Był pomysłodawcą oświetlenia Ligi Narodów w Genewie, katedry luksemburskiej, ambasady Kanady w Lahaye, a nawet francuskiego statku wycieczkowego Normandie.
Jean Perzel zabrał do domu liczne nagrody na międzynarodowych wystawach i konkursach …rozgłos, że przyniósł mu popularność wśród wielu celebrytów i polityków. Wniósł nowe życie i światło do wnętrz króla Maroka, króla Syjamu Bangkoku w Bangkoku, maharadży z Indore oraz prezydentów Francji, generała De Gaulle'a i Georgesa Pompidou.


W 1923, mając zaledwie 31 lat, Jean Perzel wyspecjalizował się w badaniach nad nowoczesnym oświetleniem wnętrz i założył własną firmę. Swój salon i warsztat ulokowałby na rue de la cité universitaire w 14. dzielnicy Paryża… W budynku w stylu art déco zaprojektowanym przez architekta Michela Roux-Spitza, zdobywcę Grand Prix de Rome. Biura firmy są tu do dziś.
W 1925 roku, kierując się chęcią intensyfikacji światła, Jean Perzel wykonał wszystkie swoje prace ze szkła. Swoje kreacje projektował sam w nieustannym poszukiwaniu elegancji i czystości we wszystkich formach.
Każda praca podkreślała architekturę miejsca, która zainspirowała ich powstanie. Proste linie opraw Jeana Perzela uczyniły z nich ponadczasowe dzieła sztuki.
W 1933 roku do firmy dołączył jego bratanek, François Raidt… on też poświęcił całe swoje życie biznesowi.
Utalentowany perfekcjonista, François szybko stał się prawą ręką swojego wuja… projektując, udoskonalając i upraszczając produkcję lamp Perzel na linii produkcyjnej.
W wieku zaledwie 18 lat Francois stworzył dekoracyjne lampy dla Henry’ego Forda, aby uczcić 25-milionowy samochód firmy, z podstawa lamp przypominająca biegi słynnego samochodu (jak na zdjęciu po prawej).
Francois dostosował swój styl do zmieniających się gustów lat 60. i 70.… nowa linia kreacji, która również zachowałaby czysty i ponadczasowy styl .
Syn Francois, Olivier Raidt, od najmłodszych lat nauczył się doceniać doskonałość w oświetleniu. Po obowiązkowym szkoleniu na każdym etapie procesu montażu, wniósł do firmy nowy entuzjazm i umiejętności zarządzania… a także wizję rozwoju międzynarodowego.
Twórca i biznesmen, Olivier Raidt, wraz ze swoim zespołem, łączy w sobie współczesny styl i wiedzę mistrzów-rzemieślników, doskonale wyrażoną w liniach Jean Perzel.
Dziś klienci poszukują ocieplenia swoich wnętrz światłem… oraz ponadczasowym wyrafinowaniem, które cechuje styl Jean Perzel od 1923 roku. francuski rząd za historię i tradycyjne techniki, w 2008 r. francuskie ministerstwo kultury przyznało Jeanowi Perzelowi znak „Firma żywego dziedzictwa”.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek