ARTEK

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 49 - 72 z 110 elementów
Pokazuje 49 - 72 z 110 elementów

ARTEK

Producent: Artek

Nazwa Artek od zawsze kojarzyła się raczej z ikoną designu niż z firmą. I nie mogło być inaczej, skoro założyciel, Alvar Aalto, był jednym z pionierów skandynawskiego designu. Założona w 1935 roku w celu tworzenia i promowania mebli zaprojektowanych przez fińskiego architekta, Artek szybko zmienił swoją misję, dzięki wkładowi trzech pozostałych partnerów, Aino Aalto, Maire Gullichsen i Nils-Gustav Hahl. Manifest opracowany przez członków firmy deklarował zamiar produkowania przedmiotów integrujących sztukę i technologię, jak sama nazwa wskazuje. Artek zawsze preferował wykorzystanie naturalnych materiałów, zaczynając od drewna, surowca będącego podstawą pracy Alvara Aalto. Z eksperymentów mistrza na zakrzywionych połączeniach drewna i litego drewna pochodzą przedmioty o płynnej i organicznej linii, charakteryzujące się niezwykłą trwałością w czasie. Taborety, fotele, stoły i niezniszczalne krzesła z 1930 roku są w użyciu do dziś, a minimalistyczny design sprawia, że ​​nadają się do każdego miejsca, od mieszkalnego po obiekty użyteczności publicznej.
Obiekty Artka od zawsze były produkowane masowo, zgodnie filozofia Ruchu Nowoczesnego i wykończone ręcznie przez wykwalifikowanych rzemieślników. Produkcja koncentruje się głównie w zakładzie w Turku w Finlandii, gdzie stolarze specjalizujący się w ręcznym gięciu brzozowym, sklejce, sklejce i okleinie oraz lakierowaniu wytwarzają gotowe części bez pomocy pośredników.

Ponadczasowy Artek meble stworzone przez Alvara Aalto Jak łatwo sobie wyobrazić, duża część katalogu Artek poświęcona jest kreacjom Alvara Aalto, do dziś prawdziwych bestsellerów. Główną cechą twórczości Aalto jest obecność wystandaryzowanych poszczególnych elementów, powtarzających się w różnych kolekcjach, takich jak tzw. noga L, czy giętkie konstrukcje foteli. Elementy te wykonane są z mocnej i elastycznej giętej sklejki brzozowej, której proces został opatentowany przez mistrza.
Kolekcja L-noga obejmuje ponadczasowy Stool 60, zaprojektowany w 1933 roku, składający się z trzech nóg i okrągłego litego drewna brzozowego siedziba. Stołek 60 można sztaplować w nieskończoność i jest dostępny z nogami w kolorze naturalnym lub orzechowym, miodowym lub czarnym lakierowanym, natomiast siedzisko jest dostępne w różnych kolorach. Wersja dla dzieci Stołek NE60d znajduje się w ofercie mebli dziecięcych.
Stół kawowy 90D ma takie same kształty jak stołek, podczas gdy Okrągły Stół Aalto z 4 nogami L utorował drogę do zaprojektowania modułowego system stołów, składający się z wersji Stół prostokątny Aalto, Stół kwadratowy Aalto i Stół półokrągły Aalto.
Fotel 42 i Fotel 41 Pamio to rewolucyjne obiekty, które rozwiązują problem łączenia elementów pionowych i poziomych, konstrukcja ze złożonej sklejki brzozowej, która podtrzymuje siedzisko bez potrzeby stosowania ram lub poprzeczek.

Kolekcje Artek sygnowane przez Ilmari TapiovaaraW latach pięćdziesiątych nagradzany fiński projektant Ilmari Tapiovaara wytrwale współpracował z firmą Artek, przyczyniając się do wzbogacenia katalog z niezwykłymi dziełami, przede wszystkim Krzesłem Domus. Zaprojektowane w 1946 roku, to wielokrotnie nagradzane krzesło jest obecnie znane jako „krzesło fińskie”. Krzesło Domus, stworzone z myślą o akademiku, jest ergonomiczne i nadaje się do długiego siedzenia. Zbudowany z połączenia litego drewna i sklejki, charakteryzuje się małymi podłokietnikami, które zapewniają większy komfort, a jednocześnie pozwalają na przechowywanie krzesła przy stole i oszczędzają miejsce. Krzesło Domus jest również dostępne z oparciem i siedziskiem tapicerowanym skórą lub tkaniną. Kolekcja foteli i foteli bujanych Mademoiselle to kolejny światowy bestseller. Zainspirowany tradycyjnymi fińskimi krzesłami Mademoiselle jest wykonany z litego drewna brzozowego, lakierowanego w kolorze czarnym lub białym i ma oparcie z listew oraz lekko zaokrąglone siedzisko. Kolekcja siedzisk Kiki to hymn do esencji. Nagrodzona złotym medalem na Triennale 1960, gdzie została zaprezentowana, Kiki składa się z dwuosobowej sofy, fotela, ławki, pufy i stolika kawowego i charakteryzuje się konstrukcją z rurek stalowych lakierowanych na czarno z niezwykłą owalna sekcja. Siedzisko i oparcie składają się z kwadratowych poduszek tapicerowanych, tapicerowanych skórą lub tkaniną.

Ostatnie propozycje Artek, wśród nowych talentów i dawnych świetnościWierny swoim wartościom Artek kontynuuje tworzenie funkcjonalnego designu przedmioty, które łączą sztukę i technologię, rozwijając współpracę z licznymi projektantami i artystami. Eklektyczni i wielokrotnie nagradzani bracia Ronan i Erwan Bouroullec zaprojektowali kolekcję Kaari dla Artek, system półek skoordynowany ze stołami i akcesoriami. Regał składa się z solidnych dębowych wsporników, które mocuje się do ściany, na której mocowane są półki. Półki wyposażone są w stalowe wsporniki pomalowane na czarno, charakteryzujące się cienkim przekrojem i płynną sylwetką, co jest charakterystyczną cechą kolekcji. Znajdujemy tę samą krzywiznę wspierającą okrągłą podwieszaną półkę Kaari, biurko lub konsolę Kaari oraz stoły, dostępne w wersji prostokątnej, kwadratowej i okrągłej.
Najnowszym produktem jest krzesło Rope, które, jak sama nazwa wskazuje, jest zbudowane wokół liny morskiej. Lekka i niezbędna konstrukcja składa się z rurowej stalowej rury, wewnątrz której przesuwa się lina, która pozostaje odkryta na podłokietnikach i oparciu. Rocket Bar Stool to efekt kreatywności Eero Aarnio, jednego z filarów fińskiego designu. Wykonany w całości z litego dębu, stołek barowy Rocket to stołek barowy o zabawnym charakterze, wykonany z naturalnego drewna lub lakierowanej w różnych kolorach, a także dostępny w wersji Baby Rocket Stool.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek