RENÉ-JEAN CAILLETTE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Rok produkcji: 1955
  • Rodzaj lampy: Lampa podłogowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: René-Jean Caillette
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Rok produkcji: 1957
  • Rodzaj lampy: Lampa ścienna
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: René-Jean Caillette
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

RENÉ-JEAN CAILLETTE

Produkty projektanta: René-Jean Caillette

Jest inicjatorem trzech najbardziej wpływowych grup twórczych swojego pokolenia: grupy Saint-Honoré, grupy 4 dla wydawcy Charron i wreszcie ACMS z mistrzem Marcelem Gascoinem i jego kolegą Michelem Mortierem. Przez całe życie uczestniczy w najważniejszych francuskich i międzynarodowych wystawach i otrzymuje wszystkie nagrody i największe wyróżnienia: Nagrodę René-Gabriela w 1952, Grand Prix Wystawy Światowej w 1958 za krzesło „Diamentowe” oraz srebrny medal Triennale w Mediolanie za chromowany i rattanowy fotel
Projektuje mityczne meble, które znajdują się w zbiorach najważniejszych muzeów na świecie, takie jak słynne krzesło ze sklejki „Diament”, jego jadalnia „Sylvie” z rewolucyjna podstawa dla menagerów Salon des Arts z 1961 roku, unikalna toaletka z palisandru i chromu z trzema okrągłymi lustrami, którą można zobaczyć w Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Paryżu.
Jego kariera nie kończy się na tym, ponieważ jest znakomitym nauczycielem i od 25 lat uczy w głównych francuskich szkołach, gdzie szkoli wielu najbardziej wpływowych graczy na świecie w dziedzinie projektowania artystycznego i architektury wnętrz.
Historyk sztuki Patrick Favardin powiedział:
estetyka wywodzi się z samych źródeł najbardziej wyrafinowanej elegancji. Prostota jego form nie wynika z ascetycznego minimalizmu, ale z etyki, która łączy piękno z najwyższą dyskrecją. ”
Projektuje kilka modeli oświetlenia dla Warsztatu Pierre Disderot, w tym bardzo piękną lampę podłogową przy ul. na początku lat pięćdziesiątych seria ultra nowoczesnych przegubowych kinkietów, w tym wariacja na podłodze i seria lamp parkietowych z wieloma żarówkami w 1971 roku.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek