SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa podłogowa Disderot B4 Zobacz większe

Lampa podłogowa Disderot B4

KOD: 250sdB4

ID: 114782

Rok produkcji1955
Rodzaj lampyLampa podłogowa
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantRené-Jean Caillette
ProducentDisderot
Kraj pochodzeniaFrancja

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Disderot B4

Metalowa lampa podłogowa

Projektant: René-Jean Caillette
Rodzaj: Lampa podłogowa
Rok produkcji: 1955
Kod produktu: B4

Dane techniczne

d22 x w.150-165 mm
waga: 4,5 kg

Opis

Ta duża lampa podłogowa została zaprojektowana przez René-Jeana Caillette jako przedłużenie kinkietu B3, z cienką mosiężną rurką i okrągłą podstawą z litego drewna.
Dostępna w dwóch rozmiarach, ta lampa jest idealna obok sofy, ponieważ lampa do czytania lub jako oświetlenie otoczenia.
Podobnie jak lampa ścienna, lampa podłogowa B4 jest oferowana w kilku wykończeniach pasujących do stylu vintage lub bardziej współczesnego wystroju.

Źródło światła: maks. 60W E27
Materiały: mosiądz lakierowany, mosiądz złocony lub czarny mat, drewno. 

René-Jean Caillette

René-Jean Caillette - zdjęcie projektantaJest inicjatorem trzech najbardziej wpływowych grup twórczych swojego pokolenia: grupy Saint-Honoré, grupy 4 dla wydawcy Charron i wreszcie ACMS z mistrzem Marcelem Gascoinem i jego kolegą Michelem Mortierem. Całe życie uczestniczy w najważniejszych francuskich i międzynarodowych wystawach i otrzymuje wszystkie nagrody i największe wyróżnienia: nagrodę René-Gabriela w 1952 roku, Grand Prix wystawy światowej w 1958 za krzesło „Diament” i srebrny medal Triennale w Mediolanie za jego fotel z chromowanego i rattanowego metalu.
Projektuje mityczne meble, które są częścią kolekcji najważniejszych muzeów świata, takie jak słynne krzesło ze sklejki „Diament”, jego jadalnia „Sylvie” z rewolucyjną podstawą dla 1961 Salon des Arts ménagers, czyli wyjątkowa toaletka z palisandru i chromu z trzema okrągłymi lustrami, którą można zobaczyć w muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu.
Jego kariera nie kończy się na tym, ponieważ jest doskonałym nauczycielem i uczy od 25 lat w największych francuskich szkołach, w których szkoli wielu najbardziej wpływowych graczy w dzisiejszym świecie projektowania artystycznego i architektury wnętrz.
Histor sztuki Patrick Favardin powiedział o nim:
 estetyka wywodzi się z samych źródeł najbardziej wyrafinowanej elegancji. Prostota jego form nie wynika z ascetycznego minimalizmu, ale z etyki, która łączy piękno z największą dyskrecją.”
Projektuje kilka modeli oświetlenia dla Warsztatów Pierre Disderota, w tym bardzo piękną lampę podłogową przy ul. na samym początku lat pięćdziesiątych, seria ultra nowoczesnych przegubowych kinkietów, w tym wariacja na podłodze i seria lamp parkietowych z wieloma żarówkami w 1971 roku.

Tagi

Disderota, René-Jean Caillette; Oświetlenie wewnętrzne, Lampy podłogowe, lampa podłogowa, Lampy podłogowe w stylu współczesnym, Lampy podłogowe z drewna, Metalowe lampy podłogowe, Mosiężne lampy podłogowe, Lampy stojące Direct Light, Halogenowe lampy podłogowe, Lampy podłogowe ze ściemniaczem

Napisz opinię

Lampa podłogowa Disderot B4

Lampa podłogowa Disderot B4

Ta duża lampa podłogowa została zaprojektowana przez René-Jeana Caillette'a jako przedłużenie kinkietu B3, z cienką mosiężną rurką i okrągłą podstawą z litego drewna. Dostępna w dwóch rozmiarach, ta lampa jest idealna obok sofy, ponieważ lampa do czytania lub jako oświetlenie otoczenia. Podobnie jak lampa ścienna, lampa podłogowa B4 jest oferowana w kilku wykończeniach pasujących do wystroju w stylu vintage lub bardziej współczesnego. Źródło światła: 60W maks. E27 Materiały: lakierowane mosiądz, pozłacany mosiądz lub czarny mat, drewno.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek